Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

To je posebna smesa, ima je u prodavnicama tzv. zdrave hrane u Ulcinju npr.

Kad dobijem pakovanje, pročitaću šta piše, pa reći ovde. Mleko se može naći u Veru.

Link to comment

nisam ja pravila, samo sam jela ovih dana, sve u svemu Pavlova sa moruškama (da ne kažem lakka ili hjortron)

 

torta.jpg

 

 

 

 

 

Link to comment

Nisu mi slike neke, al da obradujem darling da i "tiha većina" na forumu proba njene recepte.

 

 

Prošlomesečni čokoladni rogač kolač:

 

 

 

rogac_kolac_komad.jpg

 

rogac_kolac.jpg

 

 

Pojačala sam jabuke (ajdare). Ostalo doslovce po receptu. 

Link to comment

da znas da cu za sledeci slatkis da uzmem sifru i probam je. ja se vecito zalecem na greni smit - ko da je to jedina sorta na svetu ... i ove ajdare su bilo cisto promene radi.


Link to comment

Poco Loco iz Pančeva pravi sjajne sitne kolače! London štanglice ko domaće. Preporuke za Baron torticu i kesten korpice.

 

ja sam bio zapanjen kvalitetom tamošnjih kolača.

 

saher torta je bolja od izvorne. potpuni vrh.

Link to comment

Pa da. Moram bolje da ih promovišem, stvarno su strava. Imaju i male Švarcvald tortice, sve u formatu kao komad iz bombonjere. I relativno su jeftini, sa sve dostavom u Begiš.

 

Što me podseti, možda bi oni hteli da mi naprave grilijaž tortu, pošto nema ko drugi. :-/

Link to comment

 

 

Prošlomesečni čokoladni rogač kolač:

 

 

jupiii :) drago mi je da ti se svidja. meni je to kolac sezone: bez icega, a jako ukusan, fin, moze da prodje i ko svecani kolac. plus ko sarma je, sto duze stoji, ukusniji je. jednom sam nasla parce u fridzu posle pet dana i bio je najbolji. 

nikako da mi dosadi osnovni recept, htela bih da krenem dalje, razmisljam o kruskama i dodacima, ali, ko sto rekoh, jos se nisam najela bejzika. 

u jabukama sam konzervativna, kuvam sa zlatnim delisesom. 

i slike su ti super! 

Link to comment

Pa da. Moram bolje da ih promovišem, stvarno su strava. Imaju i male Švarcvald tortice, sve u formatu kao komad iz bombonjere. I relativno su jeftini, sa sve dostavom u Begiš.

 

Što me podseti, možda bi oni hteli da mi naprave grilijaž tortu, pošto nema ko drugi. :-/

jao, jao, jao - nemoj mi to raditi mau :-).... i meni je jedna specijalna grilijaz torta, koju je napravila baka moje drugarice za jednu novu godinu, ostala u secanju kao najbolja torta kojia sam probala u zivotu. jos je grilijas bio sa bademima i orasima, a testo kao za reformu, sa nekim mirisnim puterom ...mmmmm...posle sam je i pitala kako je pravila tu tortu, ali je nije pravila po receptu, pa nije znala tacno da mi kaze sta je sve i kako islo. paralelno je pravila reformu i tu tortu, pa je manje vise improvizovala sa ovom drugom. i zaista nikad vise i nigde nisam jela tako ukusnu tortu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...