Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

a inače upravo napravih ovo:4 jajeta sa 8 kašika šećera se skuvaju na paridoda se 140g čokolade, 70g putera i 140g seckanih oraha, i promešaodmah se sipa na alu-foliju i oblikuje (ja inače volim u obliku trougla) i stavi u frižidernakon nekoliko sati prekontrolisati oblik i oblikovati ponovo ako trebainače ja ih zovem "trouglići", neki su zvali "salama", a neko vreme smo to zvali i "šizika" :D, ne pitajte zašto...a naravno umesto oraha može bilo šta, lešnici, bademi, kikiriki, pistacije, može sve

Link to comment
nema nikakve veze sa oblandama, isključivo ovo
e prvi put vidim ovakvu definiciju orasnica :lolol: a kao što rekoh već sam ih čula nekolikoa meni su ovo tvoje kifliceinače imam recept za kiflice (koje slično izgledaju) od kokosa, a pravim ih često i od badema, lešnika i oraha, jednom sam čak i od kestenamogu da napišem recept mada nemam predstave da li je to to što ti tražiš
a meni su orasnice one kao tvrde bonbone sa orasima u karamel šećeru
e jeste, meni su orasnice samo i jedino to Edited by Amelija
Link to comment
a meni su orasnice one kao tvrde bonbone sa orasima u karamel šećeru
Dudina varijanta je obično bila savršeno finale poslovnog obžderavanja poput leskovačkog voza u "Kumbari", a ono što pominje Ivy je nekad davno bilo deo standardnog stadionskog menija "kikiriki, semenke, susam, orasnice, kisele bombone".Edit: Renne sažeo bit :) Edited by ajgor
Link to comment

hvala ti amelija, ali ja se baš nameračila na ove ''kafanske'' orasniceto će mi činiti ''slatku korpu'', zajedno sa salčićima, koju nosim ( između ostalog ) na neku svadbui salčiči i ''kafanske'' su baš naša izmišljotina i zgodni su kolačiči zato što su suvi i mogu dugo da stoje, oba kolača su fantastična ako se naprave kako trebanadam se da ću uspeti u tome

Link to comment

e id'te u guz'cu :Pevo vama recept za moje kiflice, lepe su, ukusne, suve, mogu dugo da stoje, možda se nekad neko i usreći:u 300g brašna utrljati 250g putera/margarina, dodati 1 jaje, 1 kašiku praška za pecivu, 8 kašika šećera, 200g kokosovog brašna (oraha, lešnika, badema, čega god mlevenog) i malo vode pa zamesitipeći u podmazanom plehu i vruće ih uvaljati u prah šećer, ako želite (ja ne jer ne volim mnogo slatke)inače ne znam koliko se dugo peku, ali ja najviše volim da se tek jedva malo malecko zarumene, jer onda su gotove ali mekane i prosto se tope u ustima, ne postanu prepečene i tvrde

Link to comment
u 300g brašna utrljati 250g putera/margarina, dodati 1 jaje, 1 kašiku praška za pecivu, 8 kašika šećera, 200g kokosovog brašna (oraha, lešnika, badema, čega god mlevenog) i malo vode pa zamesitipeći u podmazanom plehu i vruće ih uvaljati u prah šećer, ako želite (ja ne jer ne volim mnogo slatke)inače ne znam koliko se dugo peku, ali ja najviše volim da se tek jedva malo malecko zarumene, jer onda su gotove ali mekane i prosto se tope u ustima, ne postanu prepečene i tvrde
neka si ti nama dala recetp, nikad dobrih recepata dosta :thumbsup:ostavljala sam ja skoro vrlo sličan recept za kiflice, sve te što isdu sa masnoćom su sjajne, prosto se tope u ustima i što duže stoje, sve su boljea glede ''kafanskih'', ne znaš šta propuštaš, prvom prilikom u nekoj staroj kafančugi da ih naručišja nisam baš tu stručnjak al' računam na bar 2-3 forumaša da će znati gde su u bg najbolje :Ded.brzina Edited by duda
Link to comment

dudo, te kafanske mogu da se kupe u većim samoposlugama. ne znam ko je proizvođač, a pakovanje je od pola kila (tvrda plastičnaj kutija). kad su sveže, a orasi valjaju, budu kao u boljoj kafani. u svakom slučaju pre nego što ih poneseš na svadbu, smaži jedno pakovanje za probu.kafanske orasnice se prave od seckanih i mlevenih oraha, belanaca i šećera, limuna možda malo cimeta. razmeru ne znam. nikada ih nisam pravila. ne znam ni da li imam negde recept. konsultuj gugla, verovatno ćeš tamo naći odgovarajućii recept.

Edited by mammy two shoes
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...