Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

umućena slatka pavlaka, naravno :)pardon što nisam precizirala, ali ja to prosto podrazumevamjerbo te praškaste šlagove nisam jela od detinjstva (a sama ih nikada nisam ni koristila)

Link to comment

e, sinoć je napravljenai druga, tzv bela tortaa zovu je i jubileum tortainače nemam pojma da li je to nešto poznato ili samo u mojoj užoj i široj familiji, ja je doduše nikada van iste nisam jelaelem,od 9 belanaca napraviti 3 kore ovako:3 belanca umutiti dobro sa 3 kašike šećera, pa ispeći na dobro podmazanoj prevrnutoj šerpi(p.s. i ovde je moguće olakšati postupak i napraviti pravougaonastu koru izjedna, kao za reformu, pa preseći na 3 dela, no naravno ondak neće biti okrugla)fil:9 žumanaca umutiti sa 9 kašika šećera + 1 vanilom, dodati 300ml mleka i 5 kašika brašna pa skuvati na paripotom dodati 250g putera i 200g oljuštenih i uzduž iseckanih bademanafilovati kore, a na kraju celu tortu premazati umućenim šlagom (da, mislim na slatku pavlaku :))e sad, neki više vole kada nema šlaga, kažu da šlag malo priguši osnovni ukus torte, a neki pak više vole sa šlagom+ lepše izgleda skroz bela sa šlagom i daje mogućnost specijalnih kerefeka za ukrašavanje pomoću šprica itd

Link to comment

heheslavimo sutra treći rođendan razbojnika #1 :-)a inače pravim ja često torte i kolače i kad se ništa ne slavijer em volim da ih pravim em sam :piggy:

Link to comment

Maheem tulumbe:U pola litra kipuceg mleka umesati 15 kasika brasna uz mucenje. Kad se masa sjedini, skinuti sa sporeta, a kad se prohladi, dodati tri jajeta, pola kasicicicie bikarbone sode i sve sjediniti.Pravti tulumbe (potreban ti je kalup, ako nemas pravis ih ko ustipke) i prziti na umereno toplom ulju. Uspinovati pola kg secera sa casom vode (2 dl). Kad se ohladi, preliti preko tulumbi (u neku ciniju) da lepo upiju.!!! - probaj prvo jednu tulumbu, da vidis dal je dobra masa, dal treba vise brasna.!!! - isprzene tulumbe stavljaj na papir da se ocedi ulje.

Edited by Lancia
Link to comment
bre to przeno, to je smrt u diskoteci, mene su tulumbe u pameti da se peku u rerni? :unsure:
ih bre bubo, pa kako ti u takvoj zabludi da živišvazda su se tulumbe pržile
Link to comment
ih bre bubo, pa kako ti u takvoj zabludi da živišvazda su se tulumbe pržile
pa moram i ja negde da zivim -_-mislim, nisam videla tulumbu jedno deceniju minimum, a kamoli fantazirala o procesu proizvodnje ^_^
Link to comment

300g brašna, pola praška za pecivo se umuti u pola litre vrele vode sa malo soli. Kad se prohladi dodavati jedno po jedno pet jaja ukupno. Onda turiti u tulumbar, i obavezno u hladno ullje pa pržiti. Kad se procede metiti u šerbe, 600g vode, 600g šećera, jedan limun

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...