Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

ček to je ono što se ima zvati i kao 'kokosove kocke'?

da to je baš spolja gladac iznutra...

 

sećam se razočaranja neke bivše kada je to zagrizla.

 

fazon neko žuto testo umočeno i posuto?

jebeš ga dosta smo se mučili i jeli embargo kolače. daj esenciju neku da pocrkamo. 

Link to comment

Kome se ne dopada neka zaobiđe.

Čupavci su ekstra i baš mi se jedu!

 

 

15 hours ago, darling said:

evo mojih cupavih ratnika, nadjenih u pecnici kuvarske carice darling pre sat vremena. svih 7 iljada cupavaca su u prirodnoj velicini, dobro ocuvani.

 

WtD3g4V.jpg  

 

Darling, gde si pazarila ove?

Link to comment
3 hours ago, nisam ja said:

ček to je ono što se ima zvati i kao 'kokosove kocke'?

da to je baš spolja gladac iznutra...

 

sećam se razočaranja neke bivše kada je to zagrizla.

 

fazon neko žuto testo umočeno i posuto?

jebeš ga dosta smo se mučili i jeli embargo kolače. daj esenciju neku da pocrkamo. 

verovatno niste imali dobar recept. to se lepo nacoca nekim čokoladnim prelivom i uopšte nije jadac.

Link to comment
13 minutes ago, Reaktor said:

Čupavci su super, volim te oldskul kolače.

Ne mora sve da bude koncentrat slatkoće, lešnika, kikirikija i još dvesto sastojaka po kubnom centimetru.

 

+1

i ja volim cupavce i zerbo kocke, ledene kocke, krempite, baklave, urmasice, londonske stangle, orasnice, rozentortu, rigo janci, dobos tortu, sve vrste kolaca sa makom, strudle, tufahije, vanilice...

 

ne volim od tih ''prostijih'' kolaca salcice, puslice,  sampite, tulumbe, kadaif a i jos neke koje i ne znam kako se zovu (a pravila ih je moja baka)

od komplikovanijih starinskih torti jos volim i reformu, vasinu, grilijas tortu, marcipan tortu.

 

od ovih novokomponovanih volim plazmu, hasinu, gotovo sve ''sarlote'', sve raw torte, neke cizkejkove, neke mafine, sve torte sa kestenom, obozavam gotovo sve bombice - od suvog voca, od kestena, plazme, sa visnjama, kokosom, rumom....

ne volim brownie, ne volim one torte sa jafama, ne volim te novotarije od torti sa kikirikijem, moskvu snit... generalno, retko volim te nove torte sa filovima pa makar bili i sa slatkom pavlakom (a retko su tako pravljene, najcesce sa onim hulama ili slagom u prahu - sama ih retko pravim a jela sam ih po rodjendanima, slavama i proslavama i uglavnom ih tako prave...)

 

takodje, volim sama da ekperimentisem i smisljam kolace i torte od sastojaka koje ja jedem, ali ta cudesa nemaju imena a i ne pamtim ih dugo :-)

 

Link to comment
4 hours ago, Ras said:

 

Darling, gde si pazarila ove?

 

u maksiju, premija. 

 

1 hour ago, slepa živana said:

verovatno niste imali dobar recept. to se lepo nacoca nekim čokoladnim prelivom i uopšte nije jadac.

 

eh, daj taj recept da ispadne gladac.

 

mislim da nije do recepta, nego do mog ukusa. juce sam sve radila kako treba, sve mi je islo, uspelo mi testo, skuvala ukusnu cokoladu, nisam oprzila prste, napravila sam dobar sistem umakanja i uvaljivanja u kokos, sve ko pesma, i nisam probala nijedan sinoc, toliko sam se radovala jutros zalogaju uz kafu i onda veliko razocaranje. al nije obicno nista, ko madjarica na primer, nego ovaj moz i da te pridavi ako ne pazis. :D

 

bilo kako bilo, razdelila sam celu tepsiju. da sam znala ranije da su se rasu jeli, spakovala bih njemu. :)

 

 

@ nezvanova    ja sve kolace manje vise volim, al da pravi neko drugi. kad ja pravim znam sta da ocekujem, i u tom smislu su mi nezanimljivi (osim hase, hasa je carski kad napravim sebi). kad bi postojao neki sistem razmene kolaca izmedju domacinstava. da napravimo aplikaciju i obogatimo se? :D 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by darling
Link to comment
1 hour ago, darling said:

 

u maksiju, premija. 

 

 

eh, daj taj recept da ispadne gladac.

 

mislim da nije do recepta, nego do mog ukusa. juce sam sve radila kako treba, sve mi je islo, uspelo mi testo, skuvala ukusnu cokoladu, nisam oprzila prste, napravila sam dobar sistem umakanja i uvaljivanja u kokos, sve ko pesma, i nisam probala nijedan sinoc, toliko sam se radovala jutros zalogaju uz kafu i onda veliko razocaranje. al nije obicno nista, ko madjarica na primer, nego ovaj moz i da te pridavi ako ne pazis. :D

 

bilo kako bilo, razdelila sam celu tepsiju. da sam znala ranije da su se rasu jeli, spakovala bih njemu. :)

 

 

 

kqo da sam ih jeo, hvala!

Link to comment
1 hour ago, darling said:

 

 kad bi postojao neki sistem razmene kolaca izmedju domacinstava. da napravimo aplikaciju i obogatimo se? :D 

 

 

 

 

 

 

 

 

count me in!

 

ja ionako dok sam zivela sama sve kolace uvek razdeljivala po komsiluku i nosila na posao, svi me voleli zbog toga, a ja bila srecna sto se ne debljam.

sad mi saputnik neprestano kaki zbog kolicine secera (a smanjila sam toliko da neke vise ni ne mogu da zovem kolacima), pa mi vise nije zabavno toliko da pravim za nase malo domacinstvo.

 

elem za NG resila da pravim kesten kuglice (sama napravila kilo kesten pirea, dzizs koliko sam nekad zaludna), rum truffles koje sam nasla na foodgawkeru, neke keksice za uz caj, i jos nesto (troumim se da li jos cokolade ili nesto kiselkasto vocno da malo presece).

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...