Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

38 minutes ago, aram said:

@darling I ostali experti - ako u receptu zamenim mlevene orahe lešnicima, šta da iznivelišem da mi konzistentnost ostane ista? Pretpostavljam da orasi imaju više masnoće, ali ne znam pa pitam :)

nista ne nivelisi, gram za gram, cao zdravo. 

 

@ nevzanova  pa pisi zeno, nemoj da cuvas ideje, pusti ih da lete po svetu, ima nas koji cemo se obradovavati ::smile: zamisli, ko sto si ti samostalno o vasi i hasi, tako sam i ja o palacinkama i maku razmisljala. imam ideju sta i kako, al ne mogu sve da postignem. kad napravi,, objavicu uradak. 

bilo kako bilo, shvatila sam da sam ko gustav iz crtanog filma koji boji sve u crno. isto tako i ja, samo sto sve pretvaram u mak :biggrin:

Edited by darling
Link to comment
10 minutes ago, James Marshall said:

E jebte ga, Vasina bez oraha. Šta je sledeće - baklava bez oraha? Orasnice bez oraha? Višnjevača bez višanja :lol:

 

nije vasina, nego hasina. to je ko da si reko e jbte ga, hasina bez maka. sta je sledece, maklava bez maka? i tako dalje  :lol:

 

(molim ovo a u hasinoj da se izvlaci iz zadnjeg grla, da bude okruglo, duboko i zatvoreno, kao neko skandinavsko a s dve tacke iznad sebe)

Edited by darling
Link to comment

iskemijala sam lazne kokos makrone za lenje ljude sirokih shvatanja. 

1 puding od vanile skuvati u pola  litre mleka. zaseceriti po zelji.

razladiti da se ne uvati korica.

u to 1 kiselu pavlaku i 200 grama kokosa, izmesati sve kasikom. moze jos arome vanile, probati i dodati jos secera po ukusu.

na papir za pecenje vaditi hrpe smese, ne treba nista da se oblikuje, ni velicina nije bitno da su jednaki, moze veci, moze manji, sto cupaviji, to bolji. 

peci od 25 do 30 minuta na 180 stepeni. dno treba da bude peceno, i na cupavicama nek se zapeku, lepo izgleda. 

od ove smese dobila sam dva pleha. 

lepo izgledaju, pahuljasti su, deluju zimsko praznicni. ko je probo, svima se dopao, najvise majkama sa decom: "daj recept, sacu ovo da im pravim".

iam jos desetak komada danas posle podne da umacem dnom u crnu cokoladu da vidim oce li to valjati cemu, a ne vidim razlog zasto ne bi. f4ids2.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...