Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Jednom nedeljno u Loznici pijem kafu sa kolegama i aj da probam neki cokoladni kolac. Kaze konobar to je Nutela chess cake. Ja reko, vazi sto cu da jedem chess cake (koji smatram cistom budalastinom), a on kaze probaj, ako ti se ne svidja ne moras da platis.

Long story short, nemam reci koliko je dobra poslastica.

Link to comment

sad stalno mislim o ovoj hasinoj torti, daj zivotati darling neke patriotske smernice kuda didemo, da dam makar materi da mi napravi za vikend, ko zna kad cu stici.

danas moram chokoladne kekse sa komadima chokolade, poshto mi je slava, pa mi to traze.

Link to comment

evo je vasa, s makom je hasa. 

ja sam koristila tepsiju od 24 cm. 

inace, fil za pravog vasu se pravi tako sto se zumanca umese sa secerom, orasi popare s mlekom, cokolada istopi, doda se korica pomorandze i sok pomorandze, to se sve na ladno izmesa i u to se umesa rastopljeni umuceni puter. 

sad se svi plase salmonele, pa ukuvavaju jaja. ja sam to isto uradila jer sam podlegla nevidljivom drustvenom pritisku, al sledeci put necu. smanjila sam secer u filu. u kori ga ima taman. i nisam radila ovaj sam, nego slatku pavlaku odozgo komada 1 imlekovu s kesicom vanil secera. 

majka ce znati iz ovog svega da sastavi hasu kako dolikuje. ima gosti da ti odlepe. (samo nadji lepi neuzegli mak i samelji ga na sitnoo)

Edited by darling
Link to comment

:biggrin:

hvala darling, pravicemo ovu hasinu, mozda vec i za vikend, ha!

mada, moram da priznam da sam i sama bila na tragu tvoje savrsene kombinacije. naime, ja inspirisana vasinom pravim punjenje za palacinke - nikada mi nisu bile lepe samo sa secerom i mleveneim orasima, pa sam prvo dodavala topljenu cokoladu, a onda sam se setila da je jos bolje da orahe ukuvam u mleku i dodam cokoladu, i onda me je samo korak delio od pomorandze, pa je sledeci put je isla i pomorandza (ali ne idu puter, secer ni jaja) i sve to tako smesano jako lici na fil za vasinu. a odnedavno sam toj kombinaciji dodala i mleveni mak i tako filovala palacinke. dakle, mleko (kozije ja koristim), crna cokolada, orasi, mak, narandza i malo stevije. skroz je bzvz sad nakon tvog trijumfa sa vasinom da se vadim kao i ja sam to ranije itd... ali stvarno sam naslutila da ima nesto u tom kombu vasine i maka, tj hasine :biggrin:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...