Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Za mak bratiju: kupila u lokalnoj pekari nesto jako jednostavno a super. Obicne rozen torta kore, one kupovne, oni namazali sa skuvanim makom sa mlekom, secerom i vanilom /osetila sam i koru od limuna/, odgore onaj ajsing od prah secera sa malo limuna ... jako dobro. 15 min posla tops. Sutra to pravim. Super ideja. 

Link to comment

Hvala!

Ovo je baš bilo iz želje da se rekreira kolač kakav su pravile bake, a usuđujem se samo u slučaju da je priprema zaista jednostavna.

Filovi, korice, njihovo slaganje, ... nisu moj fah, što ne znači da ne volim da jedem :)

Link to comment
  • 4 weeks later...

ja mogu da ponudim ovo sto sam kemijala prosle godine. meni je funkcionisalo ko sizkejk, al moze da bude tiraimisulajk, odnosno torta od jagoda s piskotama. eto ti krema, lesnike i maslac zaboravi, piskote umaci u sta volis i sta ti se slaze (u ovom slucaju ja bih u sok od jagoda, onaj sto pustaju posecerene jagode), redjaj u koliko oces slojeva, a ove jagode za preliv su fenomenalne. bela cokolada je dosta slatka i nisam dodavala secer u krem. kome treba moze da doda jos secera u prahu. 

 

 

500 grama krem sira

1 slatka pavlaka 

200 grama bele cokolade (koristila delezovu)

 

1 malo pakovanje piskota

1 saka pecenih lesnika

60 grama maslaca (75 bi bilo optimalno, al imala sam toliko u otvorenom pakovanju)

kora pola limuna

 

maslac sam istopila i neka malo vri na tihoj vatri + izmrljvljene piskote + mleveni lesnici jednako je kora. 

belu cokoladu istopila na pari. kad se oladila, izmesala s krem sirom, limunom, dodala umucenu slatku pavlaku. 

 

nabila koru, odozgo krem, prenocilo u fridzu. kalup od 22 cm. 

skuvala jagode s jednim vanila secerom, sklonila s vatre, umesala iseckane sveze jagode. rashladila. zalivala prelivom na tanjiru. 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...