Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Upravo ti, izgleda da su krenuli da osvajaju Beograd kvart po kvart :)
Samo neka ga osvajaju, što se mene tiče. I Turci i Jevreji i sva blisko i daleko istočna braća sa sve svojim poslasticama.Jel' overio neko baklavu kod Mustafe već?
Link to comment
  • 3 months later...

pravila ovu torticu danas. vuce dosta na rogenart cokoladni tart, jako je lepa, cokoladna i mokra ukoliko je covek ne prepece kao sto sam ja umalo. htela sam i sliku da okacim, ali dok se pekla nestalo mi dnevnog svetla pa dobijete samo sliku pre.

slika posle vec pluta savom.

post-669-13181981398803.jpg

Link to comment
pravila ovu torticu danas. vuce dosta na rogenart cokoladni tart, jako je lepa, cokoladna i mokra ukoliko je covek ne prepece kao sto sam ja umalo. htela sam i sliku da okacim, ali dok se pekla nestalo mi dnevnog svetla pa dobijete samo sliku pre.
Preporučujem novi Rogenartov tart od šljive. Prava jesenja poslastica, baš je yummy :wub:
Link to comment
  • 3 weeks later...

Salčići se prave kao svako lisnato testo, samo što umesto margarina ide salo.Napraviš dizano testo, čekaš da odstoji, razviješ na prst debljine pa premažeš salom, pa ponovo razviješ pa u krug, dokle imaš sala, što više biće lisnatije. Posle puniš džemom i praviš kifličice pa u rernu.(Neko pravi i od običnog masnog testa, ali je meni mnogo lepše od dizanog.)

Link to comment

dizano=kiselo, sad kako ga ko zove.Kvasac staviš u zagrejano mleko (ne vruće) u koje si dodala dve, tri kašičice šećera i malo soli. Kad kvasad naraste dodaješ ga u brašno (tip 400 meko), jedno jaje, malo tople vode, još malo šećera (da kvasac radi) i malo soli. Možeš dodati i malo ruma i koru limuna. Umesiš srednje tvrdo i čekaš da naraste.Eto :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...