Jump to content
IGNORED

Dekriminalizacija i legalizacija


Indy

Recommended Posts

Cekaj, Razumane, koja je razlika u odnosu na tatu koji voli da gucne (a da ne kazem, kao mnogi muskarac, i da stipne nesto zensko a da nije mama). Jel se i to demonstrira deci?Mislim, roditelji valjda imaju svoj zivot, i posle dece.
Nema potrebe za zamenom teza, mene je samo zanimala reakcija roditelja. Iskreno, mislim da neki koji vare nisu tako liberalni po tom pitanju kada su njihovi najbliži u pitanju, no ostavljam prava da grešim. Jer kao protivnik konzumacije trave, možda i mogu da se složim sa ovim što je gazza rekao da ako je umereno, ne može da izazove neke velike posledice, no dosta zavisi od psihe i karaktera čoveka, podložnosti, da li je zadovoljan životom ili ne, treba li mu "beg" od silnih problema, itd, itd.. Poenta je da vrlo lako to ode u zavisnost i da je malo onih koji to mogu da racionalno kanališu + da imaju džep da to sve prati. Zato bih ja mom detetu uvek branio jer ne možeš da znaš kako će ono kao i bilo koji čovek da reaguje na celu priču.
:isuse::frust: , verovatno bi mu reko , ili cu mu reci, istu stvar kao kad ga uhvatim da cuga. by the way mene matori skembao sa alkoholom u petnaestoj a sa vutrom u sedamnaestoj... i ziv sam
Kad mi tako počneš post, svašta bi ti rekao. Bolje odgovori na pitanje ili se ne pravi previše pametan, rekao si da bi odgovorio isto kao i za alkohol ali ne šta, nije mi jasno što si izbegao odgovor? Da se praviš pametan i kao petogodišnjak diskredituješ post sa dva glupa smajlija, to si se setio.
Ozbiljniji problem u toj situaciji (u odnosu na alkohol) bi bio taj što bih morao da razmišljam o tome kako u ovoj usranoj državi može da fasuje 6 metara uslovno i dosije za pola buksne, samo ako se panduru digne kurac.
Jel to tebi potencijalno veći problem od toga da ti se sin navuče opako, malo nešto proda iz kuće povremeno za ket, pa se malo smori od toga i reši da proba nešto drugo, i... I...?
Link to comment
Jel to tebi potencijalno veći problem od toga da ti se sin navuče opako, malo nešto proda iz kuće povremeno za ket, pa se malo smori od toga i reši da proba nešto drugo, i... I...?
Ovo ti je kao kad Kauboj odgleda na YT kako Kinez na parkingu (u Kini) otme ženi dete iz ruku, i to isprojektuje u oči koje ga gledaju iz mraka spavaće sobe (u Zemunu).. Edited by historian
Link to comment
^^ Sori, ne znam kako bih ti odgovorio na onakva pitanja. Mislim da ću gledati kako se bodu ketom u venu.
Potpuno te razumem, pitanje "šta bi rekao detetu da mu nađeš lake droge" jako je kompleksno za razumeti, pri tom banalno da bi se na njega odgovorilo na topiku "tema o buksni".
Link to comment
HAHAHAHAA kako provaljuješ!!! :Hail:
jelda? car sam. za razliku od tebe koji nikad nisi napisao nista zanimljivo, smesno, ili bar poucno. nema to u tebi. isprazan si, dosadan, konzervativan a pri tom jos i snob :(
Link to comment
Potpuno te razumem, pitanje "šta bi rekao detetu da mu nađeš lake droge" jako je kompleksno za razumeti, pri tom banalno da bi se na njega odgovorilo na topiku "tema o buksni".
Nisi me razumeo, pitanja su ti debilna, nemoguće je normalno odgovoriti na njih. Lupetaš na topiku, da se tako izrazim.
Link to comment

Meni je neverovatno kako je na ovoj temi koja bi valjda trebalo da bude mellow :), da ljudi iznose svoja sećanja i iskustva, a ne sad tu nešto da sukobljavaju mišljenja i podastiru dokaze, uspelo da se dođe do sukoba.GR, mislim da si ti forumaš sa najvećim neskladom između nika i nastupa. Užasno si opinionated, imaš potreba da svima nabijaš na nos svoja ubeđenja, dereš se, patetišeš (t

), morališeš i hiljadu ponavljaš jedno te isto, i užasno si judgmental. Dakle sve si, samo ne razuman.Razumem da su tvoja iskustva sa prijateljima koji vare loša, podelio si ih s nama, i to je sasvim okej. Razumem i da zbog toga imaš odbojan stav prema toj praksi, i to je takođe okej. Ali ove, "na početku trava, a na kraju strava" priče su stvarno užasno iritatne i nije ni čudo da ljudi pizde zbog njih. Konačno, ovo nije topik o štetnosti trave, nego o uživanju u njoj. Ako hoćeš da pričaš o ovom prvom, izvoli napravi topik "Igraj za život, Drogane", pa cepaj linkove, vakele, savete lekara, itd. Ali ovo je kao da si došao na topik o vinu i počeo da drviš o alkoholizmu.Naravno da postoje ljudi koji imaju zavisnost od trave i kojima je to upropastilo život, kao što ima i onih zavisnih od alkohola, seksa, itd. Valjda i za travu, kao i za sve ostalo, važi da ih valja konzumirati odgovorno. That goes without saying. Edited by Syme
Link to comment
jelda? car sam. za razliku od tebe koji nikad nisi napisao nista zanimljivo, smesno, ili bar poucno. nema to u tebi. isprazan si, dosadan, konzervativan a pri tom jos i snob :(
Konzervativan :lol:Koji si ti propalitet i kompleksaš, to je naprosto žalosno za čoveka u tim godinama i tim kilogramima. :(
Link to comment
Meni je neverovatno kako je na ovoj temi koja bi valjda trebalo da bude mellow :), da ljudi iznose svoja sećanja i iskustva, a ne sad tu nešto da sukobljavaju mišljenja i podastiru dokaze, uspelo da se dođe do sukoba.GR, mislim da si ti forumaš sa najvećim neskladom između nika i nastupa. Užasno si opinionated, imaš potreba da svima nabijaš na nos svoja ubeđenja, dereš se, patetišeš (t
), morališeš i hiljadu ponavljaš jedno te isto, i užasno si judgmental. Dakle sve si, samo ne razuman.Razumem da su tvoja iskustva sa prijateljima koji vare loša, podelio si ih s nama, i to je sasvim okej. Razumem i da zbog toga imaš odbojan stav prema toj praksi, i to je takođe okej. Ali ove, "na početku trava, a na kraju strava" priče su stvarno užasno iritatne i nije ni čudo da ljudi pizde zbog njih. Konačno, ovo nije topik o štetnosti trave, nego o uživanju u njoj. Ako hoćeš da pričaš o ovom prvom, izvoli napravi topik "Igraj za život, Drogane", pa cepaj linkove, vakele, savete lekara, itd. Ali ovo je kao da si došao na topik o vinu i počeo da drviš o alkoholizmu.Naravno da postoje ljudi koji imaju zavisnost od trave i kojima je to upropastilo život, kao što ima i onih zavisnih od alkohola, seksa, itd. Valjda i za travu, kao i za sve ostalo, važi da ih valja konzumirati odgovorno. That goes without saying.
Jebote, da li si ti normalan?Pročitaj ispočetka topik, najnormalnije sam izrazio svoje mišljenje pun razumevanja za one koji su krenuli krivudavim putem kokainskih noći. Rekao sam lepo da u nekoj normalnoj konzumaciji verovatno i nije toliko štetno, pitanje je ko je kakav karakter i kako reaguje na sve i da zato ja barem ne bih svom detetu dozvoljavao travuljinu. Lepo i uljudno sam pitao ljude koji su afirmativno govorili o travi i izjasnili se da konzumiraju šta bi radili da provale da dete duva - pogledaj reakcije. Šta treba da kažem, izvini se mom bratu Đuri što te tukao?Ta nebuloza koju si napisao "na početku trava, a na kraju strava" kao jako glupu sublimaciju mojih postova - šta ti tu nije jasno? Nisam rekao da je to klasičan scenario, SAMO SAM REKAO DA JE MOGUĆ, NAGLEDAO SAM GA SE i to ne na jednom primeru. Šta ti tu jebeno nije jasno? Jel sam ja rekao da svaka duvka završava tako? Puna mi igraonica klinaca koji igraju pes lol i cs naduvani kao kreteni da pri tom nemaju više od 15 godina, verovatno rade i zarađuju igraonicu, piva i ketove trave, to je već put koji nikako nije preporučljiv, ja bih barem rekao. 95% društva duva 5x na dan, i to nema apsolutno nikakav uticaj na moj odnos sa njima, neću ja da učim ljude od 30+ godina šta je za njih pametno a šta nije.Ne znam šta misliš ko si da izvodiš psiho analize u 100 redova, pri tom zasnovano sve na nečemu što si uobrazio, veruj mi, ne zanima me to.Larsone, ne znam šta je debilno u pitanju kako bi reagovao da nađeš travu kod svoje dece, ostaje mi da zaključim da je debilno da roditelj ne razmišlja o tome i nema stav o tome.p.s. syme, moj nick je star 10 godina, a ja sada imam 32, te ga ne treba previše ozbiljno shvatati. ;) Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Daj GR, pet puta si ponovio pitanje "šta biste rekli svom detetu...", a kad ti ljudi odgovore da ne vide to kao naročito drugačiji problem od recimo, alkohola, ti nastavljaš da im se penješ na glavu, šta, pa šta, i tome nema kraja. Još spekulišeš o HL-ovom sinu koji prodaje stvari iz kuće da bi kupio ket, itd. Mislim, daj, uspori malo.Ne vidim koja je to naročita snaga priče o roditelju i detetu. It's like everything else - objasniš mu rizike i moguća zastranjenja, i nadaš se da će sve ispasti kako valja. Ako smatraš da su zabrane efikasna metoda kod tinejdžera, izvoli primeniti i to, meni se čini da je to put u katastrofu.

Link to comment
Daj GR, pet puta si ponovio pitanje "šta biste rekli svom detetu...", a kad ti ljudi odgovore da ne vide to kao naročito drugačiji problem od recimo, alkohola, ti nastavljaš da im se penješ na glavu, šta, pa šta, i tome nema kraja. Još spekulišeš o HL-ovom sinu koji prodaje stvari iz kuće da bi kupio ket, itd. Mislim, daj, uspori malo.Ne vidim koja je to naročita snaga priče o roditelju i detetu. It's like everything else - objasniš mu rizike i moguća zastranjenja, i nadaš se da će sve ispasti kako valja. Ako smatraš da su zabrane efikasna metoda kod tinejdžera, izvoli primeniti i to, meni se čini da je to put u katastrofu.
Budi sada čovek i kreni od početka i navedi mi ne 5 nego tri puta. Najuljudnije sam postavio pitanje ljudima koji su se izjasnili kao konzumenti jer me zanima šta oni koji ne mislie da je to nešto loše kažu svojoj deci kada njih provale da su krenuli sa tim i kakav njima grade stav o tome.Jedan se javio ali se pre odgovora izudarao u glavu sa tri smajlija da mi dočara kako je pitanje glupo. Pri tom nije ni odgovorio, rekao je da bi rekao isto što i da je našao alkohol, ali nije rekao šta. Larson je takođe opalio 10 njemu svojstvenih postova u kojima zna da se sprda ali ne zna da odgovori, još je rekao da je pitanje, pazi sada, debilno. Dakle, kada te neko pita šta bi radio kada bi provalio da ti dete duva - to je debilno, iako je realnost praktično svakog drugog roditelja u Srbiji.I ti sada dođeš meni nešto da pričaš kako ja skačem ljudima po glavi. Ne znam koji izraz da upotrebim, neverovatno mi je. Da ne kažem nešto grublje.p.s. ovo što si rekao da "špekulišam o hl sinu koji prodaje stvari iz kuće da bi kupio ket", molim te reci mi da se šališ, govorio sam najhipotetičkije moguće, pri tom ne na njegovu decu već uopšteno, takve stvari se dešavaju, imam primer u sopstvenoj zgradi, 2 sprata ispod. Za hl-a blage veze nemam ni da li ima dece. Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Eno ja sam ti odgovorio, al' si rešio da me iskuliraš.Primer iz moje zgrade: od 40 stanova, u 15 se duva, u više od pola od toga ne duvaju deca nego roditelji.Koliko god ti izgledalo neverovatno, niko ne krade i ne prodaje stvari iz kuće za ket vutre.0% socijalno neprilagođenih jedinki.

Link to comment
Jebote, da li si ti normalan?Pročitaj ispočetka topik, najnormalnije sam izrazio svoje mišljenje pun razumevanja za one koji su krenuli krivudavim putem kokainskih noći.
Glase, u ovome je problem, izjednačavaš gandžu sa kokainskim noćima.A evo, ja ću ti odgovoriti, kad bih našao svoje osamnaestogodišnje dete da duva (odgovaram kao potencijalni roditelj), nadao bih se da je toj stvari prišlo sa prave strane, i, što kaže historian, pitao da li treba pomoć oko nabavke ili ima neki dobar izvor da se i tata ogrebe. I dunuo tu i tamo sa njim/njom, naravno, to je najlepše raditi u društvu ljudi koje voliš, a sa druge strane, na taj način bih imao kakav - takav uvid u to šta i sa kime radi.Vutra može da bude entrance to hell, ali to se ne dešava zbog vutre, već zbog ljudi.Imao sam priliku mnogo puta kao klinac da od dilera čujem rečenicu "nema vutre, ali mogu da ti nabavim nešto bolje", i to je onaj momenat koji je zapravo problematičan.Kao što je neko ovde već napisao, čovek može da bude navučen i na čokoladu i na kafu i na trčanje i na šta god hoćeš, a sve to može da bude štetno ako se preteruje.Nikad nisam, čak ni kao klinac kad se varilo po ceo dan mesecima razvio adikciju ni približnu, recimo, duvanu, niti je vutra bilo nešto bez čega se ne može. Sa time je samo lepše.
Link to comment
Mene zanima šta bi ovi malo stariji što imaju decu a pirkaju manje više redovno - rekli svom sinu/ćeri kada ga uhvate u 18oj godini kako krije gandžu ispod kreveta?Nisam maliciozan, samo sam radoznao. Da li bi mu rekli "sine, ne znaš kako se rola, da ti tata pokaže", "udri, samo nemoj puno", "još jednom te vidim najebao si"... Zanima me samo stav prema detetu u toj situaciji sa obzirom da sami očigledno nemate neki negativan stav prema celoj priči. Mogu da se jave i wanna be roditelji tj ovi koje to tek čeka.
evo i ja da kazem,razmisljala sam o tome i ovo je samo teorija,dakle nemam pojma kako ce biti u praksi ali to je i moje duboko ubedjenje pa se nadam da ce tako i biti-da cu dete uciti da je sve ok rekreativno i ako dodje do toga cu mu sve dozvoljavati osim dopa,jer sve prodje sve droge su faza i trava koja je najbezazlenija i tablete i ekstazi a lsd bih volela da svi ljudi probaju bar jednom i treba ga sipati u vodovod da svi popiju osim dopa koji je 1 pakao i uzas..takodje bih volela da imam 1 iskren odnos sa svojim detetom da ne bi moralo da krade iz kuce za sta god nego da moze da dodje meni sa problemom,pitanjem ili potrebommisim meni je cale platio kaznu kod sudije za 1 joint na exitu 2003. i evo me ziva,zdrava...nije to nista bauk,i bolje je edukovati decu o tome i ako vec treba podrzavati dzidzu u odnosu na druga sranja jer da se ne lazemo svako prodje kroz buntovni period a zabranjeno voce je najsladje pa bolje i da pusimo joint zajedno ako treba nego da ne znaju nista pa da se navuku na dop. Edited by ivy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...