Jump to content
IGNORED

Dekriminalizacija i legalizacija


Indy

Recommended Posts

Mene zanima šta bi ovi malo stariji što imaju decu a pirkaju manje više redovno - rekli svom sinu/ćeri kada ga uhvate u 18oj godini kako krije gandžu ispod kreveta?Nisam maliciozan, samo sam radoznao. Da li bi mu rekli "sine, ne znaš kako se rola, da ti tata pokaže", "udri, samo nemoj puno", "još jednom te vidim najebao si"... Zanima me samo stav prema detetu u toj situaciji sa obzirom da sami očigledno nemate neki negativan stav prema celoj priči. Mogu da se jave i wanna be roditelji tj ovi koje to tek čeka.
:isuse::frust: , verovatno bi mu reko , ili cu mu reci, istu stvar kao kad ga uhvatim da cuga. by the way mene matori skembao sa alkoholom u petnaestoj a sa vutrom u sedamnaestoj... i ziv sam
Link to comment

Ozbiljniji problem u toj situaciji (u odnosu na alkohol) bi bio taj što bih morao da razmišljam o tome kako u ovoj usranoj državi može da fasuje 6 metara uslovno i dosije za pola buksne, samo ako se panduru digne kurac.

Link to comment
Mene zanima šta bi ovi malo stariji što imaju decu a pirkaju manje više redovno - rekli svom sinu/ćeri kada ga uhvate u 18oj godini kako krije gandžu ispod kreveta?
Ja sam mog pitao jel' treba neka pomoć oko nabavke neke kvalitetnije vutre, da im ne uzimaju dileri velike pare za granje i semenke.
Link to comment
Ozbiljniji problem u toj situaciji (u odnosu na alkohol) bi bio taj što bih morao da razmišljam o tome kako u ovoj usranoj državi može da fasuje 6 metara uslovno i dosije za pola buksne, samo ako se panduru digne kurac.
I koliko mozes da najebes u komsiluku ako se za to sazna. Ljudi te kuliraju, sklanjaju decu od tebe, sumnjice te za sve i svasta. Jako mucno iskustvo. A na primer, ako svake druge noci bijes zenu i pravis haos, dobices regularno dobar dan.
Link to comment

samo da primetim da je život jedna jako štetna pojava i da svako mora da ima svoj otrov, hteo ne hteouvek sam na strani onih koji svoj otrov biraju

Link to comment
cenim da se misli i piše o ovisnicima, oni koji duvaju, piju svaki dan
oni koji duvaju svaki dan non-stop smaraju travarskim afirmativnim temama čak i okolinu koja ih o tome ništa ne pita (od toga da trava nije štetna, da obavezno odem tamo i tamo i pročitam o njenim lekovitim svojstvima) ugl se bave organizacijom duvanja za taj dan.produženo na godine deluju mentalno usporeni i tupavi, žale se na seksualne disfunkcije i napade depresije.nemam pojma da li je moj uzorak adekvatan.oni koji piju svaki dan ni za živu glavu ne priznaju da su alkosi, obavezno imaju makar jednu fiksaciju iz palete "zdravog života" (npr. opsesija zdravom ishranom, ili opsesija jogom ili fitnesom, paničan strah od zračenja). takođe seksualno disfunkcionalni.nisu non stop u tupoj fazi kao ovi prvi, nego obično postoje kroz razdražljivu (doba dana kad se ne konzumira alkohol) i umirenu (doba dana kad se nalivaju).iskreno, nije mi ugodno ni u društvu jednih ni u društvu drugih. ne hvatam priključak.izuzetak je 1 prijatelj, al njega baš volim i istrajavam u tom odnosu godinama, ma koliko da mi ponekad dođe da ustanem, odem i nikad se ne vratim.
Link to comment

ja bih mu udarala na savest, ko što su meni moji. hoćeš da pušiš? slobodno, tvoja su pluća, sjebi ih ako hoces.i upalilo je, za svo troje, duvanimo ali umereno :D

Link to comment
ja bih mu udarala na savest, ko što su meni moji. hoćeš da pušiš? slobodno, tvoja su pluća, sjebi ih ako hoces.i upalilo je, za svo troje, duvanimo ali umereno :D
Meni i dalje muka kad vidim brata kako cadi a roditelji se toliko trudili da ga hrane zdravo, salju na planinu/more/sport.
Link to comment

ne shvatam moralizatorske dimenzije ovog topikameni je ovo ubedjivanje da je duvanje gudra isto kao i insistiranje da je pivo alkohol. naravno da i od njega mozes da se devastiras ali u principu to je toliko sve light da odbijam da prihvatim argumente da je to nesto sto je primarno opasno. gudra bre sluzi za uzivanje - da svako nadje nesto sto voli i da to odgovorno trosi. odgovorno - da sto manje smara svoj organizam a okolinu jos manje. sto se mene tice, jedine droge su class A - jedine stvarno rade ozbiljno kada treba. dobar shit je dosta blizu kao i razni egzoticni derivati kojih ovde ionako nema pa mogu sa setom da ih se prisecam, kasmirski polen itd. vutra je za mene daleko od toga, a ovi razni skankovi, hibridi, vutra prskana dopom i slicno - otrov koji treba zaobilaziti.znaci sve je OK ako se odgovorno trosi. tako cete biti kao moj prijatelj koji ima blizu 65 i nema problem da par puta mesecno odradi i ptri i speed i sve drugo sto voli, a vari stalno, ali mu je ukus prva liga i srecom ima dzep koji moze to da isprati. nije da izgleda kao bankar pred penzijom ali je dobar, sem kada se povremeno, recimo na par nedelja zabaguje od varenja, cemu nema spasa, cenim.

Edited by gazza1
Link to comment

A u PM, nekog iz nekog razloga mi nije izbacio post, pa sad sve moram ponovo.

Pa, nismo svi isti. Ovi sto sabiju pola kile votke za 10 minuta pa onda bauljaju po ulici i povracaju po sebi i drugima, i mi hedonisti koji cevchimo 2-3 case vina celu noc. To ti je kao da uporedis ove navucene na iglu sto se rokaju po WC-ima u gradu i overdoziraju sa penom na ustima, i npr. 1 Vasu. :)
A, pa Indy ti nisi alkos, ti si gurman.To jeste, ima raznih disciplina profi alkoholisanja. Moj pokojni deda i ortak s fakulteta npr. jesu alkoholicari, al nikad nisu pijani. Po par gutljaja svakih sat vremena i tako ceo dan. A stric mog caleta se lesi hard core kampanjski. Popenje se na sprat od kuce, zakljuca se, i naliva se mesec dana. Onda sidje, i sledecih par meseci je super.Ja mu dodjem binge drinker. Svakih desetak noci me uhvati depra, i onda samo o alkoholu razmisljam. Imam spremnu flasu (vinjak, pelinkovac, sta bilo), i celu noc nisam miran dok joj nevidim dno. Sutradan me trese anksioznost ceo dan, al sam dan posle ko nov.Inace ovako normalno pijem alkohol. I to "alkohol" - pivo i ponekad vino.
Link to comment
Meni i dalje muka kad vidim brata kako cadi a roditelji se toliko trudili da ga hrane zdravo, salju na planinu/more/sport.
Ja imam jednu teoriju koja je moja i koja glasi, dakle moja teorija:Štetno, nije obavezno i nezdravo, samo je trik što nemamo pojma kada je, u kom individualnom slučaju, štetno nezdravo.Baš sam se neki dan zgranuo kada sam čuo da je umrla jedna poznanica, veganka, trans meditacija i tako te ultra zdrave stvari.
Link to comment
Alergičan sam na duvanski dim, a opojni miris gandže mi je još odvratniji. Živim sportski, ja sam high on life™ :lol:,ne volim društvo koje duva i koje traži eskapizam i razonodu u tome.Gledajući druge ljude kako rade, ne sviđa mi se šta se sa njima zbiva. Pasiviziraju se, naduvaju i u stanju su da sede satima na jednom mestu, omamljeni od trave. Sličan je rad kao alkohola, ubija motivaciju, ambiciju, takes the edge off.
:fashisto:
Link to comment

samo jos ovo i odoh na kunt. gudra nikada nije problem ako se trosi iz zadovoljstva. ono sto je problem je socijalni milje, okruzenje, ekipa koja te uvlaci u odredjene modele koji obicno imaju fatalan ishod. svi solo konzumenti koje poznajem su bez izuzetaka vrlo odgovorni prema svom poroku, znaju svoje limite, znaju dobro sta kupuju i nikada ne idu preko svojih granica, koliko je to naravno moguce kod onih adikcija koje imaju ugradjen rizik od koga nema odbrane.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...