Jump to content
IGNORED

Dekriminalizacija i legalizacija


Indy

Recommended Posts

Nisi ti to dobro pročitala
a bogati larssone, par puta si uradio šaljivu translaciju narkoman ----> peder i na kraju rekao da su ovi što mrze jedne isti oni glupaci što mrze druge, itakoto.uglavnom, sačekala sam da zamre tema, da ne bude da je trolujem i ubivam 1 hedonizam :), i rekla ti šta mislim o tome.
Sa druge strane, siguran sam da ima porodica koje su nesrećne zbog homoseksualne orijentacije nekog svog člana, pa ništa. Ko ih jebe kad su glupi.
- onaj koji je nesrećan zbog svojih predrasuda jeste potpuno sam za to odgovoran.onaj koji je nesrećan zbog agresivnog ili sumanutog ponašanja člana porodice koje uništava i njegov i živote okolo nije sam za to odgovoran. da, superbića mogu odbaciti sina, oca, muža, sestru, koji su ovisnici, ali ljudska bića koja te ljude vole to vrlo teško čine.i ja bih se ovim ispisala iz teme.over&out. Edited by PointTaken
Link to comment
a bogati larssone, par puta si uradio šaljivu translaciju narkoman ----> peder i na kraju rekao da su ovi što mrze jedne isti oni glupaci što mrze druge, itakoto.
Kao što rekoh, ne čitaš
Odnos prema gudri je odnos samog sebe prema gudri (kao i prema ostalim stvarima), ne šta bi drugi trebalo da rade ili ne rade.
Ikar je potegao to pitanje odnosa prema upotrebi narkotika (zapazi razliku: ne prema narkomanima, nego prema upotrebi), a onda sam se ja nadovezao.
Link to comment
Ja razumem da vi volite da duvate, ali razumi da mi ne volimo da vi duvate.Razumem i da je vrlo prijatno biti na pajdu. Pa opet ne volim da ljudi budu na pajdu.Ne volim ni cigare. Razumem i da su cigare i nikotin vrlo prijatne.No šta da se radi kad je ceo svet konzervativan, želi da vam zabrani to zadovoljstvo jer nije dobro po pojedinca, a ni po društvo.Priznajem da argumentacija da nije dobro po pojedinca ne pije baš vodu, pojedinac je slobodan da radi sam sebi šta hoće dok god ne ugrožava druge. To je već oboreno na ovoj temi.Da li travari ugrožavaju druge, i sledsvteno tome i celo društvo? Pa isto onoliko koliko i pijanci i pušači.
vidi utvaro, nadji mi jedan moj post u kojem ja trcim za ljudima i ubedjujem im da treba da duvaju i onda cela ova tvoja argumentacija ima smisla, a ja cu priznati da sam obican seronja.kvaka je u tome da sam ja napisao jedino da je meni u odabiru prijatelja vazan stav koji ti ljudi imaju prema konzumentima lakih droga. tacnije, da mi je vazno da ti ljudi nisu hostilni niti puni predrasuda prema uzivaocima.prilicno je jadno koristiti se licnim primerima, ali stvarno nemam izbora: moj kum, najbolji covek kojeg poznajem ne pije, ne pusi, ne duva. nikad. sta mislis, da li bih ja sa stavom koji mi se ovde pripisuje izabrao takvog coveka da mi bude kum?o tome koliko travari ugrozavaju drustvo se da raspravljati i ja sam i o tome nesto vec napisao - da sve sto radimo ima uticaj na okolinu i da je to deo odgovornosti koju za svoje postpke preuzimamo ili ne. Edited by ikar
Link to comment
Ja razumem da vi volite da duvate, ali razumi da mi ne volimo da vi duvate.Razumem i da je vrlo prijatno biti na pajdu. Pa opet ne volim da ljudi budu na pajdu.Ne volim ni cigare. Razumem i da su cigare i nikotin vrlo prijatne.No šta da se radi kad je ceo svet konzervativan, želi da vam zabrani to zadovoljstvo jer nije dobro po pojedinca, a ni po društvo.Priznajem da argumentacija da nije dobro po pojedinca ne pije baš vodu, pojedinac je slobodan da radi sam sebi šta hoće dok god ne ugrožava druge. To je već oboreno na ovoj temi.Da li travari ugrožavaju druge, i sledsvteno tome i celo društvo? Pa isto onoliko koliko i pijanci i pušači.
Oh, ceo svet, ceo svet, koji ceo svet? U celom demokratskom svetu, leglizacija marihuane je politička tema, i u mnogim delovima sveta ona je već na ovaj ili onaj način legalizovana. Da li je upotreba marihuane "štetna po društvo" (štagod to značilo) nešto je o čemu se da raspravljati, a svakako ne nešto što se prosto može olako izjaviti kao što ti sad činiš. Naravno, argumenti protiv homoseksualnosti su isto bili (ne tako davno, pre par decenija) - da je ona "štetna po društvo". T je prosto prazna fraza u koju možeš da upišeš šta ti volja, jer sama po sebi ne znači ništa.
Link to comment
Ne razumem vas majke mi...ja alkohol ne volim uopšte, i mogu reći da ga se i plašim jer imam dosta loših primera iz okoline. Na alkoholne teme mi se nikad nije zalazilo jer 1) ima dosta kompetentnijih od mene da pričaju o tome
Ni ja alkohol uopšte ne volim, ali mi je ćale umro od njega, da li misliš da sam dovoljno kompetentan da pričam o tome pa da neko posle nešto pametno zaključi, možda, eventualno? A mogu da ti pišem o alkoholu i nus pojavama koiko hoćeš. I jesam bio krenuo svojevremeno da napišem ogroman post na tu temu i podelim to jako ružno višedecenijsko iskustvo, fala kurcu da nisam, obrisao sam bukvlano par strana teksta iz polja za kucanje postova.Drugim rečima, malo je glupo da se u temi očekuju samo oni koji "vole", "koriste", "podržavaju", osim ako to naravno nije temom zadato.Ukratko, definišite jebenu temu pa neće biti tih problema. Ako je tema "alkohol", može da joj se priđe sa milion strana, isto važi i za "topik o buksni". Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Sere mi se od ovog foruma.
Odlicno zapazanje.Nego, ja se nikad nisam drogir'o (u uzem smislu reci), ne popularisem isto, ali mi uvek idu na zivce ovi koji bi da to brane drugima. Ne iz nekog pukog libertarijanstva, vec iz proste cinjenice da me zivcira neko ko misli da je oaza razuma i racionalnosti i ne kapira prostu cinjenicu da smo svi mi ludi i da je svet jedna teska bolesna ludnica u kojoj svako moze i treba da se ludira kako god hoce.
Link to comment
Preterani alkoholizam ne valja - predrasuca. Trava može dakle MOŽE da bude štetna u nekim slučajevima - predrasuda.
Hm, vidiš, alkoholizam ne valja samo ako je preteran, a trava u nekim slučajevima(?), znači, nema veze sa preterivanjem, već sa nekim slučajevima(?) može da bude štetna.Za koliko si izgubljenih života kao posledicu konzumiranja makar i manje količine alkohola (nekoliko pića) čuo?Umro neko od vutre? Razvalio se pa vozio 180 kmh? Pretukao ženu napušen?
Link to comment
meni se čini da ti ne znaš ni šta čitaš ni šta pišeš. moguće da je od trave...Meditiraj malo nad ovim postom pа će ti se samo kasti, šta je tu uvredljivo i zašto. Larsona bolje i da ne pominjem i njegovu argumentaciju, čovek je u pravu. Ja sam konzerva™. Ne smatram da je dobro da ljudi duvaju, i ne volim da sam u društvu ljudi koji duvaju. Ne volim da duvam. Razumem da ti voliš, ali ja ne. I kao tvoj kum, tolerišem to koliko mogu, a kad ne mogu pokupim se i odem.Razumem i da je ovo topik na kome bi ste vi divanili o iskustvima sa duvanjem, o tome kako vam je super kad ste naduvani, itd. Dozvoli da se čuje i druga strana, da vas malo smaramo sa našim negativnim iskustvima, sa duvačima i travom. Kad nam dojadi, otićićemo./sarcasm detector onNe znam šta da radim, tako okružen slobodoumnim i nezavisnim intelektualcima™. Ovako konzervativan, bolje da se ubijem.Praštajte! Oh kako da postanem liberal?Ne bih bio najsrećniji da mi potomci budu homoseksualci, narkomani, uživaoci opijata i trave, lopovi, secikese, želim da budu strejt&true, middle class deca.Kako da se izlečim od konzervativizma?/offNaravno da postoje ograničenja slobode, čovek nije pusto ostrvo i ima neki dug prema društvu i državi čim se siroma rodi i u njemu obitava.
I'm an Island, I'm fucking Ibiza!Šalu na stranu, ovo dugovanje državi je onako, malo, bljak. Posebno kad sam sebi daš za pravo da propisuješ šta ko duguje državi, pa onda tu staviš sve ono što ti se ne sviđa. Eto u Rusiji, taj čovek koji nije ostrvo dužan je da ne priča o svom seksualnom opredeljenju inače će da zaglavi apsu.Šta dugujemo jedni drugima je kompleksan problem, ali uopšte ne vidim po čemu smo to dužni jedni drugima da ne pušimo travu. Zabrana upotrebe marihuane je zapravo jedan od onih primera gde treba na neki način pravdati paternalističko uplitanje države u to kako živimo svoje živote, što bi trebalo da bude samo naša lična briga. Ne kažem da je takvo opravdanje nemoguće naći, daleko od toga, ali nije uopšte tako lako. Edited by Syme
Link to comment
Oh, ceo svet, ceo svet, koji ceo svet? U celom demokratskom svetu, leglizacija marihuane je politička tema, i u mnogim delovima sveta ona je već na ovaj ili onaj način legalizovana. Da li je upotreba marihuane "štetna po društvo" (štagod to značilo) nešto je o čemu se da raspravljati, a svakako ne nešto što se prosto može olako izjaviti kao što ti sad činiš. Naravno, argumenti protiv homoseksualnosti su isto bili (ne tako davno, pre par decenija) - da je ona "štetna po društvo". T je prosto prazna fraza u koju možeš da upišeš šta ti volja, jer sama po sebi ne znači ništa.
Pa, kako bih rekao, biće da znači. Nećemo se igrati ovde moralnog relativizma i marksističke filozofije i politike.Štetne stvari su štetne, truizam. I po pojedinca i po društvo.Bolest je štetna po društvo i pojedinca,ekološko zagađenje je štetno -||-rat je štetan po -||-Način na koji su one štetne je sam po sebi trivijalno jasan.Kod pušenja i hronične/akutne upotrebe alkohola malo je bilo manje jasno dok u pomoć nije priskočila medicinska nauka da objasni te mehanizme, pa se politika nakačila na nju, u cilju brige za javno zdravlje i smanjivanje stope bolesti stanovništva. Mada su i u antičkom dobu bili svesni prekomernog korišćenja alkohola, pogotovo u islamskom svetu gde je to verski zabranjeno. Veza izmedju duvana i raka pluća nije bila toliko očito jasna.I trava je u nekom primordijalnom periodu, kao i sve silne droge bila legalna pa su se ljudi dosetili da nije baš korisno da se purnja all day erry day i zabranili su je svima đuture, i onima što je vole i umereno uživaju u njoj i ovima koji su malko navučeni.
Link to comment
Jebote, kako besramno lupetaš.Ja ti objašnjavam Milov harm principle, a tebi je to marsizam i moralni relativizam :isuse:Majko mila, kakvo buncanje.
Harm principle u slučaju trave i ostalih droga? Svakao - baš taj princip daje moralni impetus da se deluje. Pa nije to bezazleni hobi, kao gledanje ptica ili železnica, u pitanju je bolest zavisnosti.To u slučaju teških droga itekako pada u vodu, u slučaju alkohola definitivno. Ljudi mogu i na travu da se navuku, možda ne baš kao na heroin ali svakako može da deluje disruptivno na ostale ljude i na pojedinca. Čovek koji vari tri ili pet puta na dan nije nizašta, sličan je alkosu. Uostalom, o tome je diskutovano na početku ovog topika.
Link to comment
Čovek koji vari tri ili pet puta na dan nije nizašta, sličan je alkosu. Uostalom, o tome je diskutovano na početku ovog topika.
I jel alkohol i dalje legalan? Jeste. O cemu onda uopste ima da se raspreda 37 strana, osim da se nekom (ne) svidja da neko drugi pije/duva
Link to comment
Harm principle u slučaju trave i ostalih droga? Svakao - baš taj princip daje moralni impetus da se deluje. Pa nije to bezazleni hobi, kao gledanje ptica ili železnica, u pitanju je bolest zavisnosti.To u slučaju teških droga itekako pada u vodu, u slučaju alkohola definitivno. Ljudi mogu i na travu da se navuku, možda ne baš kao na heroin ali svakako može da deluje disruptivno na ostale ljude i na pojedinca. Čovek koji vari tri ili pet puta na dan nije nizašta, sličan je alkosu. Uostalom, o tome je diskutovano na početku ovog topika.
I kako je to argument za zabranu? Evo pitala te i i Leja. To što postoje alkoholičari, nije nikakvo opravdanje da se svim ljudima zabrani da piju.Ne znaš više ni sam šta pričaš. Prestani molim te, dok ti je još ostala i trunka dostojanstva. Ovo je stvarno stravično lupetanje. Edited by Syme
Link to comment
Odlicno zapazanje.Nego, ja se nikad nisam drogir'o (u uzem smislu reci), ne popularisem isto, ali mi uvek idu na zivce ovi koji bi da to brane drugima. Ne iz nekog pukog libertarijanstva, vec iz proste cinjenice da me zivcira neko ko misli da je oaza razuma i racionalnosti i ne kapira prostu cinjenicu da smo svi mi ludi i da je svet jedna teska bolesna ludnica u kojoj svako moze i treba da se ludira kako god hoce.
navucen si na forum.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...