Jump to content
IGNORED

Dekriminalizacija i legalizacija


Indy

Recommended Posts

Da li si ti normalan?
jesam. ja sam se u zivotu sve ukupno sa 3 osobe koje nisu nikad duvale, i guess what - tvoj sample mi apsolutno nista ne znaci jer apsolutno niko od tih ljudi sa kojima se druzim nije ni na jedan nacin disfunkcionalan. mnogi imajuu porodice, dbre poslove, zive koliko je to moguce u ovj zemlji pristojne zivote i savrseno normalno funkionisu. znam normalno i za druge slucajeve. ti imas neki unapred prihvacen stav o vutri koji je identican onome koji sam mogao kao klinac da cujem od roditelja, komsija, babe ili nekog sociologa na televiziji koji jednako nema pojma o cemu se radi.vutra je benigna zajebancija. samo neko ko nije imao stvarnog dodira sa istom ne moze da dokuci koliko je to zapravo tako. i naravno da niko ko je imao dodira sa istom nece smatrati da mu je dete narkoman jer ga je uhvatio/l da duva - prosto jer nema te tupave predrasude i zna sve i dobre i lose strane duvanja. u najgorem(ili najboljem slucaju) moze da mu odrzi predavanje o ti dobrim i losim stvarima. a za to je kvalifikovaniji neko ko je zapravo imao dodir sa drogom, nego neko ko je o tome sam citao. Edited by Joe D
Link to comment
vutra je benigna zajebancija. samo neko ko nije imao stvarnog dodira sa istom ne moze da dokuci koliko je to zapravo tako. i naravno da niko ko je iao dodira sa istom nece smatrati da mu je dete narkoman jer ga je uhvatio/l da duva - prosto jer nema te tupave predrasude i zna sve i dobre i lose strane duvanja. u najgorem(ili najboljem slucaju) moze da mu odrzi predavanje o ti dobrim i losim stvarima. a za to je kvalifikovaniji neko ko je zapravo imao dodir sa drogom, nego neko ko je o tome sam citao.
Da li možeš da mi kažeš koji je to moj "pamfletski" stav?Vutra jeste benigna stvar za onoga ko zna da je hendluje. Ja znam gomilu ljudi koja ne zna i to ima veliki uticaj na njihove živote, razumeš? Nema šta ti ili bilo ko da mi priča o POTENCIJALNIM lošim efektima, zato što ih gledam praktično svaki dan deceniju. Slažem se čak i da su to verovatno izuzeci, ljudi krhkog karaktera podložni zavisnosti, to je sve što sam rekao.Jel sam ja ili bilo ko rekao da je dete narkoman ako duva? Da li vi uopšte čitate šta ja pišem?Sa druge strane, reci mi da li postoji ŠANSA koja može da se meri u procentima sa recimo 1-99% (očigledno moram sve da crtam) da to dete koje krene od trave usled lošeg uticaja društva i turbulentnog adolescentskog života™ (NA PRIMER) završi na nekim težim drogama? Da ili ne?
Zbog Rizika, biliv mi, bin der, dan det. Vutra je tu samo spajs. ;)
Jel i ovoj dvojici, trojici što dođu samo da duvaju? :DKontam da je tako, ali mislim da bi im osećaj bio nepotpun jer cela ta ekipa je baš dosta u tome u smislu da se krlja 5, 6 džointa na dan, svaki od njih, kada je solo kući. Nije da imam iskustva sa tim, ali deluje mi kao ozbiljna cifra. Oni me uvek zezaju "aj jednom", ja im kažem "aj vi nemojte jednom". :)
a mene je iskulirao a baš mislim da sam dala fin odgovor na njegovo pitanja osim što je kontra njegovo stava pa me kulira zbog toga :(
Izvinićeš me, ivy, vidiš da se borim za vazduh ovde :D
Link to comment

auuu bre, jebote prvo napises da ce neko zbog keta prodati porodicne stvari a onda prodajes pricu da se druzis sa variocima. pa jesu oni rasprodali stanove, ne kapiram sta oces. patetika sa decom je tek posebna prica

Link to comment
auuu bre, jebote prvo napises da ce neko zbog keta prodati porodicne stvari a onda prodajes pricu da se druzis sa variocima. pa jesu oni rasprodali stanove, ne kapiram sta oces. patetika sa decom je tek posebna prica
Izvini, da li znaš šta znači reč hipotetika? Da li ja stvarno treba svakom ponaosob da objašnjavam svaku reč koju napišem? Nisam rekao ni da je to česta pojava, samo sam rekao da postoje i takvi primeri, koje nažalost opet imam u bliskom okruženju. "Prodajem priču" da se družim sa variocima? Želiš da kažeš da izmišljam, šta?Čini mi se da su ljudi preozbiljno shvatili topik i samo uduvani dolaze na njega, nema drugog objašnjenja za sve ove zamene teza i spočitavanja. :D
Link to comment

na primer, navodjenje vutre kao odskocne daske za teze droge je cisto pamfletsko podmetanje argumenata protiv. nigde uzrocno posledicne veze, a milion puta mglo da se cuje kao argument. vutra nema nikakvih dodirnih tacaka sa sintetickim drogoma, potpuno druga vrsta rada.i pozivanje na decu je takodje cist pamflet, tipcno konzervativisticki, o cemu god da se prica.uglanom, ovo sve treba preseliti, i ostaviti ovo kao topik o uzivanju.

Edited by Joe D
Link to comment
auuu bre, jebote prvo napises da ce neko zbog keta prodati porodicne stvari
to je ta prica od pre 30-40 godina, kad si ko bekim fehmiju iz skupljaca perja mogao da odes i zalozis crno beli tv. sad zamisljam malog narkomana kako u sred krize kaci porodicni tepih na kupindo i ceka 5 dana da se ljudi izlicitiraju.
Link to comment
Da li možeš da mi kažeš koji je to moj "pamfletski" stav?Vutra jeste benigna stvar za onoga ko zna da je hendluje. Ja znam gomilu ljudi koja ne zna i to ima veliki uticaj na njihove živote, razumeš? Nema šta ti ili bilo ko da mi priča o POTENCIJALNIM lošim efektima, zato što ih gledam praktično svaki dan deceniju. Slažem se čak i da su to verovatno izuzeci, ljudi krhkog karaktera podložni zavisnosti, to je sve što sam rekao.
Pazi, stvar je u tome sto ti imas dva tipa konzumenata. Barem ih ja delim tako.U prvu grupu spadaju ono, dobra deca. Fini roditelji, intelektualno odgojeni, postuju zakon itd. Takvi zavare jednom s mene pa na ustap, grupno. Oni nit znaju od koga da je nabave, nit to smeju, pa njihovo duvanje zavisi od ortaka koji to donosi. Ti su najbucniji u odbrani trave, od takvih najcesce i cujem ove genijalne komentare kako je trava benigna zajebancija, i takvi bez imalo blama umeju da kazu kako vare godinama a nije im nista. A da, i takvi ce ti reci da se od trave u stvari goji, zado sto posle imas cravinge za masnom hranom. Ti se gojis zato sto zavaris jednom u sto godina, a apetit ti je ocuvan. Normalno da ces se udebljati kad na svoju uobicajenu kolicinu kalorija dodas i 3/4 bureka.O ovoj drugoj grupi ja i ti pricamo. Ljudima koji po ceo dan bleje, pikaju basket/igrice i vare. Btw, ja sam isto odrastao po pc/sony igraonicama i potvrdjujem ovo sto pricas. Ljudi nisu svesni kakv svet tu dolazi, kakvi dogovori umeju da padnu, i sta se sve radi ispred.
Link to comment
Pazi, stvar je u tome sto ti imas dva tipa konzumenata. Barem ih ja delim tako.U prvu grupu spadaju ono, dobra deca. Fini roditelji, intelektualno odgojeni, postuju zakon itd. Takvi zavare jednom s mene pa na ustap, grupno. Oni nit znaju od koga da je nabave, nit to smeju, pa njihovo duvanje zavisi od ortaka koji to donosi. Ti su najbucniji u odbrani trave, od takvih najcesce i cujem ove genijalne komentare kako je trava benigna zajebancija, i takvi bez imalo blama umeju da kazu kako vare godinama a nije im nista. A da, i takvi ce ti reci da se od trave u stvari goji, zado sto posle imas cravinge za masnom hranom. Ti se gojis zato sto zavaris jednom u sto godina, a apetit ti je ocuvan. Normalno da ces se udebljati kad na svoju uobicajenu kolicinu kalorija dodas i 3/4 bureka.O ovoj drugoj grupi ja i ti pricamo. Ljudima koji po ceo dan bleje, pikaju basket/igrice i vare. Btw, ja sam isto odrastao po pc/sony igraonicama i potvrdjujem ovo sto pricas. Ljudi nisu svesni kakv svet tu dolazi, kakvi dogovori umeju da padnu, i sta se sve radi ispred.
+1Odlična analiza.
Link to comment
Pazi, stvar je u tome sto ti imas dva tipa konzumenata. Barem ih ja delim tako.U prvu grupu spadaju ono, dobra deca. Fini roditelji, intelektualno odgojeni, postuju zakon itd. Takvi zavare jednom s mene pa na ustap, grupno. Oni nit znaju od koga da je nabave, nit to smeju, pa njihovo duvanje zavisi od ortaka koji to donosi. Ti su najbucniji u odbrani trave, od takvih najcesce i cujem ove genijalne komentare kako je trava benigna zajebancija, i takvi bez imalo blama umeju da kazu kako vare godinama a nije im nista. A da, i takvi ce ti reci da se od trave u stvari goji, zado sto posle imas cravinge za masnom hranom. Ti se gojis zato sto zavaris jednom u sto godina, a apetit ti je ocuvan. Normalno da ces se udebljati kad na svoju uobicajenu kolicinu kalorija dodas i 3/4 bureka.O ovoj drugoj grupi ja i ti pricamo. Ljudima koji po ceo dan bleje, pikaju basket/igrice i vare. Btw, ja sam isto odrastao po pc/sony igraonicama i potvrdjujem ovo sto pricas. Ljudi nisu svesni kakv svet tu dolazi, kakvi dogovori umeju da padnu, i sta se sve radi ispred.
Krajnje je vreme da Đilas zabrani klincima pristup igraonicama. Edited by Syme
Link to comment
Pazi, stvar je u tome sto ti imas dva tipa konzumenata. Barem ih ja delim tako.U prvu grupu spadaju ono, dobra deca. Fini roditelji, intelektualno odgojeni, postuju zakon itd. Takvi zavare jednom s mene pa na ustap, grupno. Oni nit znaju od koga da je nabave, nit to smeju, pa njihovo duvanje zavisi od ortaka koji to donosi. Ti su najbucniji u odbrani trave, od takvih najcesce i cujem ove genijalne komentare kako je trava benigna zajebancija, i takvi bez imalo blama umeju da kazu kako vare godinama a nije im nista. A da, i takvi ce ti reci da se od trave u stvari goji, zado sto posle imas cravinge za masnom hranom. Ti se gojis zato sto zavaris jednom u sto godina, a apetit ti je ocuvan. Normalno da ces se udebljati kad na svoju uobicajenu kolicinu kalorija dodas i 3/4 bureka.O ovoj drugoj grupi ja i ti pricamo. Ljudima koji po ceo dan bleje, pikaju basket/igrice i vare. Btw, ja sam isto odrastao po pc/sony igraonicama i potvrdjujem ovo sto pricas. Ljudi nisu svesni kakv svet tu dolazi, kakvi dogovori umeju da padnu, i sta se sve radi ispred.
U koju bi grupu svrstao mene, imam preko 4 banke, duvam aktivno (praktično svakodnevno) 15-20 godina, radim dva (umna) posla po 10-12 sati dnevno, imam normalnu porodicu, ne kradem, ne blejim po ceo dan, basket ne igram, igrice retko kad imam vremena, plivam dva do tri puta nedeljno po kilometar i po, ronim (doduše, kad idem na ronjenje strejtujem tih desetak dana)...? Ne prepoznajem se ni u jednoj od "dva tipa konzumenata" koje si naveo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...