Jump to content
IGNORED

Dekriminalizacija i legalizacija


Indy

Recommended Posts

tion/alcoholanddrugdetection/drugtest_5000_ov.jpg[/img]u pitanju je prekrsajna prijava s kaznom do 9000din. jel imao ko iskustva s ovom napravom? nisam mogao nigde da nadjem podatak koliko se gore navedene supstance zadrzavaju u organizmu pa molim poznavaoca da me uputi
Vutra 14 dana valjda.Mada, imao sam jednom jako neprijatnu scenu. Lep prolećni dan proveo sam duvajući i tovareći se u meku da bi u se u večernjim časovima ispostavilo da moram dati krv rođaki koja je doživela tešku nesreću. Odem tamo, popunjavam onaj upitnik, popunim ga tako da ni mrtvom čoveku ne bi dali moju krv, nažalost niko to nije pogledao. Sad, da ne bi sutra u novinama osvanuo naslov "Narkoman ubio ujnu", odem kod lekara i kažem mu kako sam pušio marihuanu. Jedna sestra pritrča, uhvati me za rame i tešeći me reče kako će to ostati među nama. A, doktor džiberčina, drži noge na stolu, odmahuje rukom i govori: "Ne, ne, ne možeš ti još godinu dana da daješ krv". Naravno, onda su usledila putanja tipa, zašto to radiš, znaš li koliko je to štetno... Čini mi se da je onaj manijak u mantilu lupetao ovo za godinu dana, a sumnjam i da su ovi aparati toliko dobri. Ovo za 14 dana znam jer su još u srednjoj hteli sve da nas testiraju, a bila je i neka kretenska priča da ako piješ dosta mleka čist si i za 7.Nego, jel zovu i regularnu muriju ako se ispostavi da si drogiran?
Link to comment

@ Acamislim da nisi upravu u testu koji se radi iz mokrace thc se ocitava kao pozitivan 7 dana, tako da bi ovaj trebao da bude manje

Link to comment

Naravno, thc ne postoji u pljuvački već nekoliko sati nakon konzumiranja.Najduže se zadržava u dlaci, pa pazi da te pandur ne ošiša kada te zaustavi.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Study Backs Heroin to Treat Addiction
The safest and most effective treatment for hard-core heroin addicts who fail to control their habit using methadone or other treatments may be heroin in prescription form, researchers are reporting after the first rigorous test of the approach performed in North America.“It showed that heroin works better than methadone in this population of users, and patients will be more willing to take it,” said Dr. Joshua Boverman, a psychiatrist at Oregon Health and Science University in Portland. Perhaps the biggest weakness of methadone treatment, Dr. Boverman said, is that “many patients don’t want to take it; they just don’t like it.”Those taking the heroin injections did suffer more side effects; there were 10 overdoses and six seizures. But Dr. Schechter said there was no evidence of abuse.
:rolf::twak::ajde::frust:
Link to comment
:rolf::twak::ajde::frust:
Skidanje "na suvo" moze da ubije coveka, i nedostaje mu komponenta resocijalizacije. Kontrolisano uzimanje manjih doza heroina, sa ciljem postepenog ukidanja navike, i uz druge oblike terapije, je sasvim razuman i logican put. Da me jebes ne vidim sta je tebi ovde smesno, osim ako nisi i sam vrsio dugotrajna klinicka ispitivanja koja ukazuju da je ovo sto si naveo nekakva lakrdija. Drugo, nisi ni procitao ceo clanak: diacetilmorfin, aktivna komponenta heroina, davan je po principu slucajnog uzorka, i pacijenti nisu znali da uzimaju heroin. Kasnije su uporedjene brojke i videlo se da je terapija diacetilmorfinom bolja od metadonske. Tako nauka funkcionise. Jel smesno jos nesto? Malo smo se nasmejali glupim dzankijima, imas jos nekoga na tapetu?
Link to comment
(...)Malo smo se nasmejali glupim dzankijima, imas jos nekoga na tapetu?
Ниси разумео ни мене, ни чланак. Ја мислим да је ненормално отписати џанкије и рећи "нека се дрогирају, само да не купују доп на улици, ионако су отписани па бар да не врше криминалне активности". Ова студија је први излазак у јавност таквог става. Ево, прочитао сам још једном и потпуно је јасно да је највећи домет који су ови надрилекари остварили то што "After a year, 88 percent of those receiving the heroin compound were still in the study, and two-thirds of them had significantly curtailed their illicit activities, including the use of street drugs."). После годину дана 90% их и даље узима доп од лекара, а не на улици. У, јеботе, чист Нобел. Ако је то за тебе наука, онда могу слободно да кажем да сам одрастао окружен академицима који су "vrsili dugotrajna klinicka ispitivanja koja ukazuju da je ovo sto sam naveo nekakva lakrdija".А круна свега, што целу студију заиста доводи до нивоа лакрдије је закључак: “The main finding is that, for this group that is generally written off, both methadone and prescription heroin can provide real benefits,” said the senior author, Martin T. Schechter, a professor in the School of Population and Public Health at the University of British Columbia. Those taking the heroin injections did suffer more side effects; there were 10 overdoses and six seizures. But Dr. Schechter said there was no evidence of abuse." Могуће је да је не знам добро енглески, па да се мени само чини да је у овој последњој реченици неки "доктор" рекао да нема доказа да је било злоупотребе међу онима који су били на допу, и то после 10 овердозирања и 90% људи који се још увек дрогира. Ево, ти ми то преведи пошто видим да си боље од мене разумео цео текст.
Link to comment
  • 1 year later...
&Postoje relevantne statistike koje govore u prilog tome. Evo, uzmite na primer Portugal (zemlju sa najliberalnijim zakonodavstvom po pitanju narkotika) i Singapur (bogatu, demokratsku zemlju, ali sa drakonskim kaznama za narko dilere) i uporedite procenat uživalaca narkotika.PortugalBroj stanovnika: 10 617 575Procenjeni broj narkomana: 45000�68000Izraženo u procentima: od 0,42% do 0,64%SingapurBroj stanovnika: 4 839 400Procenjeni broj narkomana: 5000�7000Izraženo u procentima: od 0,1% do 0,14%
:fashisto: http://blogs.telegraph.co.uk/culture/tomchivers/100047485/portugal-drug-decriminalisation-a-resounding-success-will-britain-respond-no/
Time magazine reports that Europe’s most liberal drug policy has been a huge success. Not, as you might think, those hippie Dutch, but Portugal, where possession of all drugs for personal use was decriminalised in 2001....I know that correlation does not equal causation, but until 2001, Portugal had some of the worst drug problems in Europe. The turnaround since decriminalisation has been dramatic, and expert opinion attributes it to the change in policy; a study by the World Health Organisation and another published in the British Medical Journal found similar things.
Link to comment

Kralju!Od 3. juna te je tištalo i najzad si dočekao da ga poklopiš!Moj naiskreniji naklon! :Hail:Edit: I to 3. juna 2009.!!! :lol:

Edited by Idioteque
Link to comment

Videh na Twitteru - ono sto mi se zapravo urezalo u secanje s ovog topica je 'liberalizacija moze da dovede samo do pogorsanja situacije i tacka' post. Dok sam to trazio, naleteo na ovo sto je ispalo mega prikladno za ceo tekst.

Link to comment

Uzgred, gledao sam skoro dokumentarac o smrti Lena Biasa, koledz kosarkaske zvezde, koji je 1987. umro od prekomerne kolicine kokaina, dan nakon sto su ga draftovali Boston Celticsi. Izmedju ostalog, dotakli su se u filmu toga i kako je taj dogadjaj ucinio 'war on drugs' u Americi donekle jos zescim. Jedan od likova koji je bio iza toga osamdesetih kaze da je pocetak teranja ljudi na robiju zbog malo kreka za licnu upotrebu bila velika greska i nicemu dobrom nije doprinela i da se, ukratko, kaje zbog toga.

Edited by Venom
Link to comment
  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...