Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

Има ли неко неки стари омот од киндер јајета или киндер штанглице, од пре 2004 или још старије? Да упоредимо количину какаоа.Каогод и за "Најлепше жеље" и остале бивше чоколаде.

Link to comment
Има ли неко неки стари омот од киндер јајета или киндер штанглице, од пре 2004 или још старије? Да упоредимо количину какаоа.Каогод и за "Најлепше жеље" и остале бивше чоколаде.
Kinder cokolade postoje 60 godina, a Kinder jaja 40...nije se menjao sastav nijednog od ovih proizvoda od njihovog nastanka...Ferrero nikada ne radi takve stvari jer vole sve da bude prosto i jednostavno, pa zato i nemaju prevelik asortiman proizvoda, a inace njihova proizvodnja nije toliko skupa da bi morali sada da hvataju precice...procenat kakao delova u svim proizvodima je uvek bio nizak, nikada im on nije bio neki adut...Kinder cokolada se sastoji od mlecne cokolade (40%) i mlecnog punjenja (60%)...mlecna cokolada ima 30% kakao delova, ali posto cini manje od polovine prozivoda, ukupan procenat kakao delova je 13%...Kinder jaje se sastoji isto od mlecne cokolade (47%) i mlecnog punjenja (53%)...mlecna cokolada isto sadrzi 30% kakao delova, ali cini skoro polovinu proizvoda, tako da je ukupan procenat kakao delova 15%...Ono sto oba proizvoda razlikuje od mnogih drugih je veoma visok sadrzaj mleka...Kinder cokolada ima 33% ukupne suve materije mleka, a Kinder jaje ima 32%...svi Kinder proizvodi su pre svega namenjeni deci :)Mnoge druge cokolade jesu menjale kolicinu kakao delova u prethodnim decenijama...Toblerone je u svoje zlatno vreme imao oko 35%, a sada ima 28%...Milka je imala oko 40%, sada ima 30%...Nestle je takodje imao oko 40%, sada ima 34%, itd...zlatno vreme je bilo do kraja 80-ih, a onda je prvo Kraft preuzeo Jacobs Suchard kompaniju (Milka i Toblerone) i poceo da menja sastav da bi znatno oborio cenu proizvodnje, a potom je i Nestle to isto uradio kako bi bio konkuretan sa cenom...isti taj trend su preuzeli i brojni drugi proizvodjaci...Dorina je imala oko 33%, a sada 29%...Najlepse Zelje su imale oko 32%, a danas imaju 27%...
Link to comment
20025g.jpgjuce sam zavrsila s ovom jadom: nije losa. ima aftertejst vina :Djela sam je s lesnicima i bademima.izuzetno mi je gadno njeno ime, rapunzel, bljak, i uzasno me nervira "organic" na cokoladi. al nisam svoj novac davala, pa ajde... Edited by darling
Link to comment

gore od organik mi je jedino kad pise posno. to mi dodje ko grobljanska hrana: ne jedem.organik pojedem :Dnajvaznija keksijeva poslanica kaze da su klasifikacije jedno, a licni ukus nesto sasvim drugo: covek treba da jede ono sto mu se svidja, pa makar i mozera rota. (tko je taj, nikad cula?!)

Edited by darling
Link to comment
najvaznija keksijeva poslanica kaze da su klasifikacije jedno, a licni ukus nesto sasvim drugo: covek treba da jede ono sto mu se svidja, pa makar i mozera rota. (tko je taj, nikad cula?!)
ovaj je taj2997995435_166ac18352_m.jpgi po meni najukusnija klot crna čokolada (iako je C klasa bolja mi je od svih B klotova)
Link to comment
i po meni najukusnija klot crna čokolada (iako je C klasa bolja mi je od svih B klotova)
Po mojoj neformalnoj senzornoj oceni, samo za nijansu je slabija (u smislu jednostavnije arome) od Green & Black's "Organic Dark" (sto je, ako se secam dobro, A klasa).EDIT. Samo da dodam da ovaj 70% Moser Roth ide fantasticno sa Cotes du Rhone crvenim vinom (posto se ono inace oseca po tresnjama, onda se ima dojam kao da se jede jako kvalitetan "Mon Cheri" koncept). Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...