Jump to content
IGNORED

Galactica


Musharaf

Recommended Posts

http://www.nj.com/entertainment/tv/index.s...a_ronald_d.htmlAhahahahaa :lol: znaci ni oni nemaju pojma...
Pa naravno, šta si očekivao? Tako je to sa svim tim velikim misterijama. Jedan od najboljih primera jeste igra Half Life 2. Radilo se o nastavku PC klasika, sa neviđenom pričom trt mrt. Svi su se ložili kako oni to ozbiljno prave, kako se scenario ozbiljno razrađuje itd. Onda sama igra dođe sa "developer mode" opcijom, koja omogućava da u trenutku kada naiđeš na neku tačku u nivou čuješ i pročitaš kako su developeri to smišljali dok su radili. A tada sve biva razgolićeno sa "E, na ovom mestu smo želeli da devojka kaže nešto kul", "Rekli smo da je dosta sa malim sukobima i hteli smo da bude velika frka", "Naravno, ne znajući ni sami šta hoćemo sa likovima iz druge dimenzije eksperimentisali smo kako da im damo zanimljiv šmek", "smatrali smo da nema potrebe da se udubljujemo dalje i objašnjavamo to i to, tim pre što smo želeli da ostavimo sve otvoreno da ne bismo sebi sužavali prostor u narednim igrama" i tako dalje...
Link to comment
  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    54

  • Musharaf

    50

  • hazard

    39

  • Weenie Pooh

    38

Meni je najvece razocarenje sa Galaktikom to sto pisci na pocetku nisu imali vec zamisljenu celu pricu, rasplet i kraj - barem neku skicu. ...Sam rasplet kao takav u sustini nije los tj. svidja mi se kako su sve to ipak vezali na neki nacin sa "stvarnim" tj. danasnjim svetom - mada bi se meni licno mnogo vise dopalo da se stvar odigravala u nasoj dalekoj buducnosti a ne dalekoj proslosti - ali samo izvodjenje tog kraja je bilo lose. Mogli su to bolje da svezu. Kao da to nisu bili oni isti pisci iz prve 2 sezone.
Ma kakvi, ljudi su počeli da rade remake, ne verujem da su računali na 4 sezone plus jedno dva TV filma. Ostalo je kapitalizam, ceđenje krave muzare itd.Rasplet mi je OK, serija mi je sjajna, prave je ljudi, a ne 12 gospodara Kobola. A ovo prošlost-budućnost... Ispade da je to sasvim nebitno - ionako se sve ponavlja.
Link to comment

ajd videćemo. bsg je definitivno najbolja scifi tv serija i uliva nadu da će još neki scifi tv projekat u budućnosti ličiti na nešto što nije cirkus, space western ili takva nekakva bruka koju su profesionalni konzumenti scifija spremni da progutaju bez leba.naravno, apsolutno sve serije na apsolutno svakoj televiziji su zrvte budzeta, producenata, potrebe da producent kupi novu jahtu, kola, stagod i da se odrzi kakav-takav standard glume, rezije i pisanija. bsg je malo strpnuo na scenaristima - generalno su im dijalozi bili izuzetno dobro napisani ali je propustena prilika da se cela prica valjano rasplete jos negde od kobola. steta. u svakom slucaju, kad se uporedi originalna galaktika sa novom, ima razloga za optimizam. nadam se da cu kao starkelja vreme ubijati jos boljim serijama.

Link to comment

Od interesa je odgonetnuti sledeće pitanje - ako su ovi što nestaju anđeli ili kakav njihov ekvivalent, jel' to znači da je pravi Baltar stvarno kresao anđela Six do iznemoglosti u prvim sezonama? Ima li tu nekog ploda?U prevodu, nadam se da će budućnost doneti SF serije koje neće biti syfy, boranije u koje će se trpati sve i svašta što sa SF-om nema veze, maskirajući gluposti o bogovima, seksu i proročanstvima svemirskim brodovima, umesto da ih smeste u aproprijativno okruženje, među magarce, smrdljive zemunice i krvožedne Vizigote.

Link to comment
Rasplet mi je OK, serija mi je sjajna, prave je ljudi, a ne 12 gospodara Kobola. A ovo prošlost-budućnost... Ispade da je to sasvim nebitno - ionako se sve ponavlja.
Kako su me naplašli, i više nego OK.Sedoh juče i odgledah u dahu propušteno. Imao sam žešći pad u predpretposlednoj epizodi. Zamal' odložim dalje gledanje za drugi put. Poslednja epizoda nas navraća na glavnu okosnicu serije koja je po meni i glavni kvalitet serije i ono što me je držalo da pomno otpratim ovaj žanr koji je bez mene tavorio godinama unazad zbog već apsolviranog kraša.Vizuelno, mušaraf zbori pravo, najjači njen adut bio je sigurno kasting, zatim ovde lepim nepretencioznost u onome što si pre izvesnog vremena tako dobro opisao. :lol: A to mi je dalo još veći štimung ako se uzme u obzir vreme u kome je pravljena serija.Igrarije sa vremenom nisu novost, već zapravo trend (i u drugim serijama). Ali mi se baš to dopalo što je to iskorišćeno kao lajt motiv za finish back, onako pompezno i u ciframa gromadno, za razliku od drugih serija gde se prevrtanja kroz vreme onako histerično falcuje po par puta na epizodu (heroes, lost).
Link to comment
Od interesa je odgonetnuti sledeće pitanje - ako su ovi što nestaju anđeli ili kakav njihov ekvivalent, jel' to znači da je pravi Baltar stvarno kresao anđela Six do iznemoglosti u prvim sezonama? Ima li tu nekog ploda?U prevodu, nadam se da će budućnost doneti SF serije koje neće biti syfy, boranije u koje će se trpati sve i svašta što sa SF-om nema veze, maskirajući gluposti o bogovima, seksu i proročanstvima svemirskim brodovima, umesto da ih smeste u aproprijativno okruženje, među magarce, smrdljive zemunice i krvožedne Vizigote.
tako je, sledeći put da lepo pokradu klarka i 'anđele' stave u skalameriju da se ne bi prikazali niščima. to je mnogo originalnije, veoma scifi a nikako syfy.
Link to comment

Ako se uzme u obzir jednostavna činjenica da je Ronnie kraj smišljao naknadno, negdje usred snimanja 3. sezone, još je dobro i svezao priču. Budući da je jedan od Trekkie writera, bilo me strah, zaista.žrtva takvog vezanja ispale su baš ove posljednje epizode, za koje mu je manjkalo materijala. Komplicirati više nije smio, :lol: , tako da su sve to bile dramatic devices - riješi se Kvoruma, Zareka, Gaete, sjebi strukturni integritet Galactice... trebalo ih je samo poredati.Ono što slobodno mogu reći sada nakon svega je da je pilot (iliti miniserija) nešto najbolje što je iz SyFyja ikad izišlo, a bojim se da će tako i ostati do kraja vremena. Ta atmosfera, snaga priče i vođenje događaja nije se ponovilo... (razor mi je bio dobar doduše, možda i zbog forme!) Naravno, epizode od 40 minuta druga su stvar, ali.. Ono što ja mogu reći je da sam u prve tri sezone uglavnom uživao. Četvrta je bila nešto čudno - to se vidjelo odmah na početku (i na kraju 3. :lol: ) Odgledao sam ju po inerciji, želeći dovršiti roman koji sam započeo.Galactica mi je na kraju ispala vrlo slična iskustvu sa Dune Chroniclesima - odličan početak, super prvi nastavak, a onda priča počinje meandrirati osim u par proplamsaja starog sjaja na koje naiđeš od stranice do stranice..Zbogom, Galactica, kakav god bila, bilo je lijepo s tobom jer si me napajala SyFyjem kakvog mogu gledati..... sad sam opet na suhom. :(

Link to comment
  • 3 weeks later...
Two families, the Graystones and the Adamas, live together on a peaceful planet known as Caprica, where a startling breakthrough in artificial intelligence brings about unforeseen consequences. A spin-off of the Sci Fi Channel series "Battlestar Galactica" set 50 years prior to the events of that show.Touted as "television's first science fiction family saga," Caprica is from Battlestar Galactica executive producers, Ronald D. Moore and David Eick.
:lol:Sjajno, SyFy Dinastija u najavi...
Link to comment

Ja sam odgledala Capricu, i pošto sam standarde postavila vrlo nisko, uspela sam da odgledam, celu, iako sam u par momenata bila na ivici da prestanem sa gledanjem.šta se htelo sa ovim projektom, verovatno ne znaju ni tvorci serije, ni SyFy :lol: :lol: :lol: Chanel . Zapravo nism sigurna da li ovo ima ikakve veze sa pomenutim kanalom?O seiji, šta reći. Malo AI, malo porodične drame, malo momoteizma, malo mafije i to je to. Ne mogu da se setim da li se ikada u BSG spominjalo Adamino poreklo (Taurus) i da li se ikada videla ta rasna netrpeljivost između kolonija, koja čak ide do vrhova vlasti. Highlight filma je epizodica Wiliam B. Davisa (Pušač iz Dosijea X). šteta, mafija ga ubije dok si reko keks, a u sekundi sam pomislila, eto prilike za mog omiljenog zlikovca da spase ovu glupost.

Link to comment
Ja sam odgledala Capricu, i pošto sam standarde postavila vrlo nisko, uspela sam da odgledam, celu, iako sam u par momenata bila na ivici da prestanem sa gledanjem.Šta se htelo sa ovim projektom, verovatno ne znaju ni tvorci serije, ni SyFy :lol: :lol: :lol: Chanel . Zapravo nism sigurna da li ovo ima ikakve veze sa pomenutim kanalom?O seiji, šta reći. Malo AI, malo porodične drame, malo momoteizma, malo mafije i to je to. Ne mogu da se setim da li se ikada u BSG spominjalo Adamino poreklo (Taurus) i da li se ikada videla ta rasna netrpeljivost između kolonija, koja čak ide do vrhova vlasti. Highlight filma je epizodica Wiliam B. Davisa (Pušač iz Dosijea X). Šteta, mafija ga ubije dok si reko keks, a u sekundi sam pomislila, eto prilike za mog omiljenog zlikovca da spase ovu glupost.
Bila je jedna epizoda kada su kolonisti sa planete X odbijali da prime injekcije doktora koji je sa planete Y, jer su se bojali da ih namerno truje zbog tradicionalne mržnje. Ipak, nikada se nije išlo dublje.
Link to comment

Da, dovoljan indikator je bilo to što su u Galaktiki morali da papirima, ramovima za slike i ostalim predmetima odseku ćoškove da se glumačka ekipa ne bi ispovređivala.Jedini spinoff koji je iole vredeo je bio Frasier (iako nisam gledao Green, Green Grass). Ovo sa Kaprikom mi deluje kao prequel Otpisanih u kojima Prle pali prvu cigaru u školskom weceju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...