Jump to content
IGNORED

Galactica


Musharaf

Recommended Posts

  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    54

  • Musharaf

    50

  • hazard

    39

  • Weenie Pooh

    38

Meni to odličan termin. Mislim, nije baš da imam nameru ponovo da gledam, ali to sa sobom povlači reprizu između 00:00 i 01:00, i logično su nastavili nakon četiri serijala Zvezdanih staza (Nova generacija, DC9, Vojadžer, i Skot Bakula) sa SF serijom u istom terminu (odnosno terminima).

Link to comment
Meni to odličan termin. Mislim, nije baš da imam nameru ponovo da gledam, ali to sa sobom povlači reprizu između 00:00 i 01:00, i logično su nastavili nakon četiri serijala Zvezdanih staza (Nova generacija, DC9, Vojadžer, i Skot Bakula) sa SF serijom u istom terminu (odnosno terminima).
Je, vidjeh i ja da ima repriza, ajde de (koja će sigurno skliznuti do 2 AM češće nego rjeđe). Ja to gledo preko torrenata pa ih ovako dissujem više principijelno.Glede u svezi tvojih argumenata, NuGen, DC9, Vojađer - sve su reprize serija prikazanih u boljem terminu. Skot Bakula je govno od serije i podržavam njegovo smještanje u ovaj ili po mogućstvu gori termin, međutim i on je nažalost prikazivan, koliko me RAM služi, večernjim terminom u neki četvrtak i tako to. dry.gifE dakle, poanta je to što je ovo premijerno prikazivanje ove sezone. Dakle, platili su, prikazuju -> čisto nerafinirano upropaštavanje od pučanstva uzetih novaca. Dakle, jebem im mater aprogramabilnu™. angry.gif
Link to comment

Ok, kada je principijelno zapljuvavanje ^_^ Nego, ja sam BSG i počeo da gledam na HRT-u kada je prva sezona počela onako jednom nedeljno (beše to poodavno) i smrklo mi se da čekam... Bilo bi blesavo da je sada, već davno prošlu, puštaju jednom nedeljno, pa je ovo jedan od logičnih termina... BSG je pogledan, pa je logično da Sorkinu ide bolji termin za večezaveče angry.gif

Link to comment
  • 1 month later...
SajFaj krepava, 1 usrana preskupa serija po 1.Stargjet Junivers je sljedeći.BSG: Blood & Chrome zakucat će ćavliće u lijes za lješinu.. by.gif
Стари гејт сам одгледао годину по годину током претходне три-четири године, и шгјз, лепа мала серија, чак не претерано милитаристичка. Јесте да им ниједна локација у свемиру није већа од омање варошице са све 1 тргом где се сви као нешто мувају као неким послом и сви имају исте ликове (већ виђено још у Старом дреку), ал' ајде, имају занимљиве ликове, имају дугорочни заплет, има и добре зајебанције успут, макљаже не изгледају превише неуверљиво и све скупа успевају да не изнервирају. Атлантис сам исто одгледао... мало су вукли на страву & ужас са оним инсектоидима, ал су бар изгледали кул(овски). Још бољи ликови, и добар избор глумаца (осим што су за главног злотвора у бар две године ставили Бакулиног малог од макине, који је неповратно жигосан као туњави слинавко након што је морао да одигра оно још мало па ништа са Т'Пол). Све у свему, врло успешна серија... до последње франшизе, која је рађена по новом обрасцу, већ виђеном у Јун(а)цима, а пре тога у Твин Пиксу, где се сви, али баш сви ликови испољавају један по један као особити случајови психопатологије (без пара), где читава прва година прође док се успостави екипа и уигра некаква интерна динамика, где се заплет грана на сто страна ко у "Бољем животу" и ниједна грана не мора да се расплете... а СФ као такав више није ни битан. Важно да има заплета, драматике и да стално неко неком ради о.Погледао првих пет епизода, и нисам ни проверавао да ли је изашао следећи диск.
Link to comment
  • 2 months later...
Стари гејт сам одгледао годину по годину током претходне три-четири године, и шгјз, лепа мала серија, чак не претерано милитаристичка. Јесте да им ниједна локација у свемиру није већа од омање варошице са све 1 тргом где се сви као нешто мувају као неким послом и сви имају исте ликове (већ виђено још у Старом дреку), ал' ајде, имају занимљиве ликове, имају дугорочни заплет, има и добре зајебанције успут, макљаже не изгледају превише неуверљиво и све скупа успевају да не изнервирају. Атлантис сам исто одгледао... мало су вукли на страву & ужас са оним инсектоидима, ал су бар изгледали кул(овски). Још бољи ликови, и добар избор глумаца (осим што су за главног злотвора у бар две године ставили Бакулиног малог од макине, који је неповратно жигосан као туњави слинавко након што је морао да одигра оно још мало па ништа са Т'Пол). Све у свему, врло успешна серија... до последње франшизе, која је рађена по новом обрасцу, већ виђеном у Јун(а)цима, а пре тога у Твин Пиксу, где се сви, али баш сви ликови испољавају један по један као особити случајови психопатологије (без пара), где читава прва година прође док се успостави екипа и уигра некаква интерна динамика, где се заплет грана на сто страна ко у "Бољем животу" и ниједна грана не мора да се расплете... а СФ као такав више није ни битан. Важно да има заплета, драматике и да стално неко неком ради о.Погледао првих пет епизода, и нисам ни проверавао да ли је изашао следећи диск.
SG1 je bio zabavna serija, interesantan je sam koncept, a i na kraju se pravili neke "dugorocne" price iz sezone u sezonu, na kraju su jednostavno ostali bez negativaca, jer pobili i one crve, pa onda one replikatore, pa naravno onda i polubogove "the Ori", tu je serija morala da se zavrsi. Al trajala je neverovatnih 10 sezona. I ima ih toliko da se vrte sad po TV kanalima preko bare nonstop, uvek ga ima negde, kao ST:TNG. Na jednom kanalu Pikard, na drugom Dzek O'Nil.Atlantis je bio skroz ok, skracen mu je vek, mogao je da ide jos po koju sezonu, steta. Laganica SF za odmaranje mozga...i da, bio je SF, trudili su se da u svaku drugu-trecu epizodu zaista ubace nesto sto bi moglo da ima uporiste u nekakvoj naprednoj fizici, ma koliko trapavo bilo...i medju glavnim likovima u obe serije su bili fizicari. Poigravanje sa verskim motivima je isto bilo simpaticno.Ovaj SGU nisam gledao, jer sam cuo da je sranje. Edited by hazard
Link to comment
Atlantis je bio skroz ok, skracen mu je vek, mogao je da ide jos po koju sezonu, steta. Laganica SF za odmaranje mozga...i da, bio je SF, trudili su se da u svaku drugu-trecu epizodu zaista ubace nesto sto bi moglo da ima uporiste u nekakvoj naprednoj fizici, ma koliko trapavo bilo...i medju glavnim likovima u obe serije su bili fizicari. Poigravanje sa verskim motivima je isto bilo simpaticno.Ovaj SGU nisam gledao, jer sam cuo da je sranje.
:lol: Atlantis je uvreda za SF. SGU je još i solidan, sasvim korektna SF serija, neuporedivo kvalitetnija i zanimljivija za gledanje.
Link to comment

Обе не коштају ништа ни у тренуцима највеће депресије нисам успевао да погледам целу епизоду.

Link to comment
Atlantis je uvreda za SF. SGU je još i solidan, sasvim korektna SF serija, neuporedivo kvalitetnija i zanimljivija za gledanje.
+1Ne mogu da razumem ljude koji toliko kukaju zbog SG:U. Atmosfera serije i karakterizacija likova koji ucestvuju u njoj je daleko realnija u odnosu na savrseno duhovitu vrcavost O'Neila/Sheparda & ekipe koja prakticno drzi ta dva serijala. Wow, ljudima smeta drama! Pa sta bi se inace desavalo, realno, 3 milijardi pickovca daleko u zatvorenom prostoru bez izlaza sa povremenim izletima u nepoznato, prezivljavanja radi? Meni je to samo predost serijala, nikako mana. Konacno gledamo nesto sto lici na ljude. Ono sto meni smeta je totalni otklon od SG:A i desavanja u njemu, kao da se nije ni desio?! Ni za jedan problem se ne konsultuje McKay, na primer, iako je bio akuri dasa u prethodnom serijalu.Manje je preterivanja (ok, i ja mrzim jebeno teleport kamenje) i ispraznih epizoda koje su tu da popune sezonu.Mnogo manje idiotski snimnjenih akcionih scena (posebno u SG1) je taman dovoljno da se po ozbiljnosti uzdigne iznad svojih prethodnika. Ili zilion epizoda SG:A sa posetom planetama sa srednjevekovnim look & feel-om, o cemu je Pacejah pisao vec.Licno, epizode sa jebenim Goa'uld-ima me jos uvek proganjaju :isuse:Daleko od toga da je SG:U idealna, ali preterivanja tipa "negledljivo sranje" su jednostavno glupost. I svako ko se raduje njenom ukidanju, moze slobodno da se posluzi 1 kafom, koju bih mu servirao licno & personalno na dobropoznat PPP nacin.
Link to comment
  • 10 months later...

Eto, konačno sam popunio jednu veliku rupu i završio Galaktiku.Sve u svemu...serija je...kult. Miniserija i prve dve sezone su potpuno remek-delo, treća i četvra su prepune razvučenih smaranja, svi znamo kakvih, ali je ukupno gledano odlično na mnogo nivoa.Sad sam se setio da nisam gledao original još od kad sam bio u pretškolskom, odnosno 79-80, kad li se već davalo kod nas i sad sam stavio da skidam. Pročitao sam, inače, ceo topik, zanimljivo je bilo za onekoji su pratili na vreme seriju, ali sam se mnogo smejaoreliktima prošlosti koji u 21. veku hailuju Klarka i Asimova.Mislim...Sve u svemu, nova Galaktika je pravi pravcati biser popkulturei verovatno najbolja space opera ikad na televiziji.

Link to comment

Ja sam ekšli kupio DVD pilot-miniserije (OK, za sitne novce). Pogledao sam ju češće i više puta nego 99,9% bogatog uprženog sa neta kupljenog™ filmskog fonda. Što reći? Tempo, dijalozi, atmosfera, efekti - miniserija razbija. Ko neki od ponajboljih SF filmova, samo što uživanje traje duže. :Hail:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...