Jump to content
IGNORED

Galactica


Musharaf

Recommended Posts

Neke stvari iz detinjstva ne treba dirati: Galactica, Blejkova sedmorka, Flash Gordon...Mada je Galaktika iz 78-e jos i gledljiva serija u poredjenju sa Galactika 80, To je tek bio shit. Secam se kad je to krenulo posle letnje pauze, nismo uopste mogli da pohvatamo u sta se pretvorila Galaktika i gde su nestali Apolo i Starbak...

Link to comment
  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    54

  • Musharaf

    50

  • hazard

    39

  • Weenie Pooh

    38

Blejkova sedmorka je savršeno OK, ako smo sada u stanju da apstrahujemo činjenicu da glavni likovi u dalekoj budućnosti gledaju u monitore koji su kao televizori izašli sa proizvodne linije EI Niš sredinom šezdesetih i upravljaju supersvemirskim brodovima budućnosti pritiskom na gumbiće koji su kao gumbići za kanale sa tih istih televizora. Epizode manje više imaju OK priču, likovi su sjajno definisani, Jednom rečju, sasvim sam zadovoljan onim što sam sad gledao iako je proizvedeno pre 35 godina.S druge strane, za Galacticu iz 1978 si potpuno u pravu da je nije trebalo dirati. Na bezidejnosti i nemotivisanosti bi mogli da im pozavide i scenaristi "Porodičnog blaga" ili "Srećnih ljudi". A sećam se kako sam obožavao tu seriju kao klinac, i verovatno je najzaslužnija za moju ljubav prema SF-u.

Link to comment

Ja se, bas zbog Galaktike i ne usudjujem da gledam Blejkovu sedmorku. I secam se jadnih, cak i za to vreme, spec efekata... Mada, ko zna, mozda se i usudim da je pogledam. Mozda se iznenadim...

Link to comment
Krenuo da kopam po starim serijama, one kojih se sećam iz vremena kad sam bio klinac pa sam eto naleteo na originalnu "Battlestar Galactica" iz 1978. Koji je to shit, majko Božija. :isuse: Nije ni čudo da se držalo samo jednu sezonu.
skinuh jos pre godinu dana celu galaktiku iz 78e da odgledam sve kao svaki posteni galakticar. odgledah 10ak minuta pilota i evo vec godinu dana zauzima mesto na hardu :)
Link to comment

Ja sam pre jedno 2 godine probala da gledam Blejkovu sedmorku, i odustala pošto sam na preskok pogledala 2 epizode, bilo mi je potpuno negledljivo. A odustala sam iz prostog razloga, da ne upropastim divno sećanje koje imam iz detinjstva.Neke stvari, zaista ne treba dirati.

Link to comment
  • 2 months later...

Da opet ne pogrešimtm da li je neko možda, eventualno, jednomnekada kačio/pričao/diskutovao o..caprica.jpgJa sam je tek pre nekih mesec dana pogledao i neočekivano mi se dopala. Pošto je u pitanju prikvel, kapiram da je ovo pravo mesto za ovaj post.Pojedine epizode režirao je Džon Dal. Jeste tezga u pitanju, ali bez obzira...Inače, nisam uopšte ljubitelj Galaktike, ali ovo me je skroz odradilo.

Link to comment

Pričali smo na ovoj temi pre par godina. Meni je Caprica bila relativno OK, sigurno bolja od poslednjih par sezona Galaktike (koje su bile krš teški, negde tamo od kako svi počnu da pevuše Boba Dilana). Šteta što su je ukinuli, mada ko zna šta bi ispalo od nje da je potrajal.Ako ti se svidela Caprica a nisi gledao BSG - probaj. U značajnom delu bave istim temama - transhumanizam, AI evolution, ovo, ono.

Link to comment

Gledao sam samo uvod (prve dve epizode), a onda pogledao ovo najnovije (BSG Blood & Chrome) i žešće me je smorilo.Ništa, skinuću prvu sezonu i krenuti redom. Valjda se tako mora.

Link to comment
Pričali smo na ovoj temi pre par godina. Meni je Caprica bila relativno OK, sigurno bolja od poslednjih par sezona Galaktike (koje su bile krš teški, negde tamo od kako svi počnu da pevuše Boba Dilana). Šteta što su je ukinuli, mada ko zna šta bi ispalo od nje da je potrajal.Ako ti se svidela Caprica a nisi gledao BSG - probaj. U značajnom delu bave istim temama - transhumanizam, AI evolution, ovo, ono.
hehe, opet sve suprotno od tebe - kaprika mi bila mnjah, a poslednje sezone galaktike, iako losije od prve dve, vrlo pristojne :D.nedavno sam gledala par epizoda staaaare galaktike i osecaj ko sa crvenim kioscima sa virslama, ili bilo cime sto satro budi nostalgiju - moze malkice, ali vise od toga, niente.
Link to comment

Kako bre pristojne, sestro lubo, ona patetika, ona zbrka ko je kome šta radio u prošlosti (this has all happened before and will happen again x 368), onaj njanjavi rasplet protiv svake logike, onaj ničim izazvani suicid glavnog preživelog negativca, onaj pljuc u lice svoj biologiji i antropologiji sa odlukom kako da se ostane "na Zemlji" (izumrli bi u roku od 10 godina svi zajedno), onaj bedni pseudoreligijski preaching... pa još Starbuck, jebote, šta uradiše od Starebake na kraju, kakav idiotizam!Nema nikakve redeeming qualities. A super mi je bila prvih par sezona.

Link to comment

jeste, jeste, sve si u pravu. ali meni bilo lepo, tad sam prizeljkivala smak sveta, pa mi galaktika bila ko ljubavni vikend roman. doduse, starbak im ne oprastam, istina.moracu sad, kad sam humanija, da pogledam ponovo. taman je za vrucincine.

Link to comment

meni je taj zacarani krug i ciklicno ponavljanje radje genijalan. evolucija masina daleko interesantnija nego evolucija ljudi, samo resenje (simbioza) skrox nenadjebivo.religijski element doduse smara.edit:caprica je tanka i prerazvucena. da je cela prica u 4 - 5 epizoda bilobi taman.

Edited by MILF HUNTER
Link to comment
  • 11 months later...

ha, setila sam se da imamo topik o galaktiki.

nagovorena sam, vrlo lako, da je opet gledam, pisala sam tamo na sf serijama. i juce zavrsih prvu sezonu, ono je apsolutni spektakl. cak mi ni gods mrsomudjenja nisu tesko pala, opet sam se zaljubila u metalne cajlonce, posebno ako su u obliku prevoznog sredstva.

 

smesno mi kako nikako nisam politicki-drustveno evoluirala, nevidjeno me nervira predsednikovica, iako je imala par odlicnih odluka i poteza, ali jos vise pizdim na adamu sto lepo nije uzeo vlast u ruke.

i praveci se da ne znam sta ce biti posle, dosta sam se posvetila razmisljanju da li karleusa no 6 stvarno voli gajusa ili ne.

Link to comment

 

i praveci se da ne znam sta ce biti posle, dosta sam se posvetila razmisljanju da li karleusa no 6 stvarno voli gajusa ili ne.

:rolf:

Pa ja sad samo zbog ovoga moram ponovo da gledam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...