Jump to content
IGNORED

Galactica


Musharaf

Recommended Posts

Ja sam sad skinuo originalnu seriju. Pitao sam se kako li će delovati posle 30 i kusur godina gledanja serija zbog koje sam počeo da pričam "engleski" i zavoleo kožne jakne. I razbija! Potpuna je pizdarija, oduševljen sam. Sad, da li je to objektivno ili ne, ne bih baš sad ulazio u to.

Link to comment
  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    54

  • Musharaf

    50

  • hazard

    39

  • Weenie Pooh

    38

Ne mogu se uživjeti u te antikvitete. Čak mi je i gledanje 1 sezone ST:TNG uzrokovalo određenu neugodu, ali možda je to samo bilo zbog Qa, jer se neugoda javljala i svaki put kasnije kad se pojavio Q.

Link to comment
Ne mogu se uživjeti u te antikvitete. Čak mi je i gledanje 1 sezone ST:TNG uzrokovalo određenu neugodu, ali možda je to samo bilo zbog Qa, jer se neugoda javljala i svaki put kasnije kad se pojavio Q.
Ma meni ovo nije ni nalik na Dr Whoa ili Blejkovu sedmorku ili štaznamvećkojkurac, ima zasebnog šmeka potpuno. Jaki su likovi, tečno mi nekako ide karakterizacija u prve tri epizode...drugačije je nekako. Kažem opet, ponavljam, ne isključujem da sam učitao nostalgične emocije vezane za bezbrižno detinjstvo i jahanje velikih jastuka od troseda u poteri za Cejloncima.
Link to comment
Ne mogu se uživjeti u te antikvitete. Čak mi je i gledanje 1 sezone ST:TNG uzrokovalo određenu neugodu, ali možda je to samo bilo zbog Qa, jer se neugoda javljala i svaki put kasnije kad se pojavio Q.
TNG je na početku trešina samo takva, u kirkovskoj tradiciji. Posle nađe svoj ritam, pusti bradu, i održava kvalitet dosta dugo.Meni je originalna Galaktika bila smešna čak i u to vreme, way back when, kad je išla valjda na Sky One ili tako nešto (paralelno sa TNG). Ali bilo mi je super, uzeo sam i knjigu iz biblioteke (edicija Plava ptica) i učio sve napamet :P
Link to comment
  • 1 month later...

Pogledao sam konačno Capricu. Ko voli kvalitet i dobre serije, neka slobodno preskoči. Jeftina je trešina sa preterano razvučenom pričom i katastrofalno lošim efektima (CGI circa 2000. godina), ali opet...ima nešto. Ponekad. Ko nije fan, nema nikakve potrebe da gleda. Fanovi mogu da gledaju/slušaju, kako to već ide. Samo, fora je sada što mi se strašno gleda neka serija koja popunjava prostor između kraja Caprice i početka Galaktike.

Link to comment

Battlestar Galactica: Blood & Chrome bi trebala da popuni taj prostor. Snimili su pilot(nisu ga jos emitovali), ali jos nisu sigurni da li ce snimati seriju. Stalno odlazu odluku, a proslo je vec godinu i po dana od prvog zvanicnog pominjanja ove serije. Syfy je postao kanal koji se okrenuo prizvodnji jeftinog, a profitabilnog programa i tesko da ce biti nesto od ovoga. Za ovo treba da se pljune neka lova, koja opet ne bi bila na nivou BSG-a, ali kao sto rekoh nisu oni vise takav kanal. Cak i ako odobre snimanje serije to nece biti emitovano pre 2013.Sto se tice Caprice, ni meni nije bila nesto cemu sam se nadao(zbog BSG-a), ali nekako je ipak imala nesto svoje i polako te uvlacila u taj svet. Druga sezona, da su je odobrili, mogla je da krene u smeru u kome su mnogi ovu seriju videli pre pocetka emitovanja. Sa ove vremenske distance, i ako me to tad nerviralo, mislim da bi i bilo glupo da se nisu bar malo zadrazali(a jedna sezona i nije bas mnogo) na uvodjenje u pricu, razlicite motive likova, kreiranje sveta itd.

Link to comment
Battlestar Galactica: Blood & Chrome bi trebala da popuni taj prostor. Snimili su pilot(nisu ga jos emitovali), ali jos nisu sigurni da li ce snimati seriju. Stalno odlazu odluku, a proslo je vec godinu i po dana od prvog zvanicnog pominjanja ove serije. Syfy je postao kanal koji se okrenuo prizvodnji jeftinog, a profitabilnog programa i tesko da ce biti nesto od ovoga. Za ovo treba da se pljune neka lova, koja opet ne bi bila na nivou BSG-a, ali kao sto rekoh nisu oni vise takav kanal. Cak i ako odobre snimanje serije to nece biti emitovano pre 2013.Sto se tice Caprice, ni meni nije bila nesto cemu sam se nadao(zbog BSG-a), ali nekako je ipak imala nesto svoje i polako te uvlacila u taj svet. Druga sezona, da su je odobrili, mogla je da krene u smeru u kome su mnogi ovu seriju videli pre pocetka emitovanja. Sa ove vremenske distance, i ako me to tad nerviralo, mislim da bi i bilo glupo da se nisu bar malo zadrazali(a jedna sezona i nije bas mnogo) na uvodjenje u pricu, razlicite motive likova, kreiranje sveta itd.
Hvala, imam čemu da se nadam. Što se tiče Kaprike, apsolutno se slažem, ali jeste ipak malo razvučeno. Mogli su ovih 18 epizoda da stisnu u 12, 10 ili čak osam, pa da to ima super tempo i razvijanje priče. Isto mi se čini da je druga sezona mogla da bude ono čemu smo se nadali.
Link to comment

E ja Capricu nikada nisam završio posle one pauze, ja mislim kod 13. epizode. Odgledaću svakako i mislim da je serija mogla da bude sasvim okej, ali to nikada nećemo saznati.

Link to comment
  • 1 month later...
Portlandia su ona (pjevacica Sleater Kinney, neki kao riot grrrrrrl band) i on (Saturday Night Live) + gomila gostiju. Ide trenutno druga sezona. U prvoj mnogo zezanja na life style 90-ih, skec komedija. Evo npr. sa April:http://www.youtube.com/watch?v=5ch1kXp3mQAMeni zabavno, zato dobro :).
:) Jeste dobro, samo me ovi likovi užasno iritiraju, ne znam da li bih mogao da to gledam. Ali, imam u vidu za eventualno ubuduće.
Link to comment
  • 4 weeks later...
Ne mogu se uživjeti u te antikvitete. Čak mi je i gledanje 1 sezone ST:TNG uzrokovalo određenu neugodu, ali možda je to samo bilo zbog Qa, jer se neugoda javljala i svaki put kasnije kad se pojavio Q.
De bre ne mozes TNG da gledas, TNG je mozda jedina serija koju ja mogu da gledam opet i opet i opet i opet i opet...uvek odmorim mozak. Valjda zato sto nema neku pricu cija se glavna nit prati nonstop, nego je svaka epizoda vise za sebe, za razliku od DS9 ili (delimicno) Vojadzera ili npr. van trek-univerzuma SG-1 (mada i to u principu mogu da gledam u reprizama...). Al sto je receno gore, prva sezona TNG jeste dosta losa u odnosu na ono sto je islo kasnije...ST:TNG je vrhunac Treka. Ni kasnije serije, ni filmovi, ni prethodne serije ni filmovi nisu bolji. Kada kazem "Star Trek", mislim TNG. Kada kazem "sci-fi serija", mislim Star Trek. Dakle :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...