Jump to content
IGNORED

Galactica


Musharaf

Recommended Posts

  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    54

  • Musharaf

    50

  • hazard

    39

  • Weenie Pooh

    38

Nisam mislio na tvoj cjelokupni geštalt, nego: jesi gledao ovu epizodu ili si brstio po SciFi forumu?

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Naravno da sam gledao epizodu, ne pratim nijedan forum sem ovog i Benchmark foruma. Najbolje da još i na drugim mestima blejim. Niti me zanima da za bilo šta što pratim jurim trejlere, najave, webizode, podcastove, reakcije, a najmanje šta pišu zaludni fanovi.

Link to comment

Osim kraja, koji je njegova derivacija pa se može oduzet, Filipenkovim spojlerima se nema bogznašto dodat...Ja sam i dalje nažalost navučen na lošu gudru, u nedostatku bolje. I gledam dalje da vidim kamo sve to ide.

D'Anna ostaje jer ne želi više bježat od bradra Cavila. gdje je on u ovim trenutcima, ne zna se. Scena gdje Kara T. nalazi mrtvu sebe mi je, onak, neloša. :lol:

Link to comment

Znaci ostaje nam sledece:

- Ko je "nova" Kara Thrace?- Ako su Sajlonci bili zitelji Zemlje, tj. ljudi (? da li su? da li su sajlonci sa zemlje ljudi ili pak masine nalik ljudima koje su stvorili neki drugi ljudi, kao i ovi "kasniji" Sajlonci?) ko su bili Lords of Cobol, otkud uopste tu Cobol, kako su to ljudi - kolonisti - stvorili Sajlonce?- Ako su svi zemljani Sajlonci, otkuda onda ljudi - kolonisti?To sto je Elen 5. je gej...ali bolje i ona nego i neko drugi u floti, sto bi bas bilo bzvz...

Link to comment

Ima tu još par krucijalnih dilema:

- Zašto posada sve više nosi vijetnamke?- Ako je Sajlonac paralela čoveku, a čovek hiperbola Sajlonca, dok su životinje parabole čoveku, da li to znači da su životinje eliptične ili konkavne Sajloncima? Jesu li i životinje u stvari mašine?- Pošto su svi jestastveni i sjedinjeni u jednom, da li to znači da svemir ipak nije ravna ploča koju nosi nekoliko velikih slonova na leđima?- Da li su od gospodara Kobola jači Hi-men i gospodari svemira?

Odgovore na ova, kao i sva druga pitanja ćemo dobiti ubrzo, tako reći već malo sutra.Jbt, kada pogledam prvu sezonu, dođe mi da plačem u šta se serija pretvorila :( Od priče o uništenju sveta i civilizacije i epske potrage za osnivanjem nove, kroz šta je moglo da se proturi tisuće motiva, slojeva™ i najrazličitijih analogija i paralela, došli smo dotle da se pitamo oko nekih gluposti i pratimo seriju do kraja da bismo dobili odgovore na totalno beznačajna pitanja, kao da smo naduvani pa tragamo za nekim besmislom odgovora, koji nisu bitni ni u kontekstu same serije.

Edited by Filipenko
Link to comment
Ima tu još par krucijalnih dilema:
ovako kako ti karikiraš seriju može da se iskarikira bukvalno svaka osim deadwooda. svaka, ama apsolutno svaka ima 'suspend belief' momente, nekonzistentnosti, plot holes itd.koliko kačim šta pokušavaju sa galaktikom, to su jedino i mogli od početka. pošto je bilo ono, all this happened before...za to je moralo da se nađe i neko objašnjenje.nije ti smetalo to što na početku galaktika ima starovremske telefone i kompjutere koji nisu umreženi (mislim, ako je išta wtf, to je wtf)? ne smeta ti što na početku childhood's enda klarkovog dolaze đavoli u letećim tanjirima. ne smeta ti što brian aldiss izmišlja spindizzy i onda diže gradove u svemir? dobrodošao u scifi i dobro se zabavljaj.gotovo svaka ekranizacija scifija vuče na treš. galaktika je taj treš zaista svela na minimum. još kad se uzme u obzir da smo originalna bila trešina na kvadrat koju smo voleli samo zato što smo bili klinci...mis'im.
Link to comment

Molim da se "Kraj detinjstva" i Klark ne bacaju u isti koš sa "Galaktikom" čiji je scenario, u nedostatku prave ideje, već posle 10-15 epizoda naprosto sisan iz malog prsta, da bi sada doživeo kolaps. Mislim, OK je voleti Cecu, nisam kultur-rasista ni snob, ali nije OK porediti je sa Aretom Frenklin.Veliki pozdrav,Artur KlarkVernor VindzGreg BerTeodor SterdzenKliford SimakRobert SekliRoberto VakaBrajan Oldis (sic)Isak Asimovi ostali koji se trude i trudili su se da sci fi bude zaista dobra zabava, a ne kompulzivna sapunica.

Link to comment

slušaj, nekome je i asimov pulp. mis'im cela fondacija je ogoljeni plot, a ne prava literatura. i onda na kraju se desi čudo i na trantoru ljudi imaju parapsihopatološke sposobnosti. isisano iz malog prsta. o čuvenom nightfallu i da ne pričamo...

Link to comment

Znao sam da sam se zajeb'o kada sam stavio Asimova na listu potpisnika mog nepela. Delim tvoje mišljenje o Zadužbini koja mi je bila jako simpatična kada sam imao 15 godina i psihoistorija mi nije delovala ovako glupavo kao sada, ali Roboti - barem 50 posto materijala - ispravljaju ovaj utisak.

Link to comment
ovako kako ti karikiraš seriju može da se iskarikira bukvalno svaka osim deadwooda. svaka, ama apsolutno svaka ima 'suspend belief' momente, nekonzistentnosti, plot holes itd.koliko kačim šta pokušavaju sa galaktikom, to su jedino i mogli od početka. pošto je bilo ono, all this happened before...za to je moralo da se nađe i neko objašnjenje.nije ti smetalo to što na početku galaktika ima starovremske telefone i kompjutere koji nisu umreženi (mislim, ako je išta wtf, to je wtf)? ne smeta ti što na početku childhood's enda klarkovog dolaze đavoli u letećim tanjirima. ne smeta ti što brian aldiss izmišlja spindizzy i onda diže gradove u svemir? dobrodošao u scifi i dobro se zabavljaj.gotovo svaka ekranizacija scifija vuče na treš. galaktika je taj treš zaista svela na minimum. još kad se uzme u obzir da smo originalna bila trešina na kvadrat koju smo voleli samo zato što smo bili klinci...mis'im.
Ma sve je to kul, ali da li ti je ikada padalo na pamet nakon prvih 5-10 epizoda da nećemo gledati svemirske okršaje i po nekoliko sezona, da će (obećana) Zemlja biti nađena od strane reinkarnacije mrtvaka koja nije svesna da li je demon uništenja, te da će najzanimljivija stvar za raspravu biti ko su poslednjih 5 Sajlonaca, a da pri tome niko ne može sa sigurnošću da kaže zbog čega je to uopšte bitno? Najtragičnije u svemu tome jeste što se ti motivi i pitanja, kada dobiju odgovore, pokazuju besmislenim - mislim, saznali smo ko su 4 od 5 poslednjih Sajlonaca...i? Šta sa tim? A onolika frka oko toga. Evo, sada znamo i petog. I šta će sa time da urade? Ništa, baš kao i sa prethodnim "otkrićem". I tako od jednog do drugog dešavanja.Vasudeva je moj čovek!
Link to comment

Najzanimljivija rasprava? To je najzanimljivija rasprava samo marketingu SciFija, koji je dobro hvatio da je dobar dio raje koja to gleda dovoljno površan da se na to uhvati kao leptir na svijeću.Ja to gledam zato jer je trenutačno jedini aktivni i novi military science fiction. To je serija, G-Krajst, prdukcija 1 SciFi channela, i ja od nje ne očekujem da bude jedan od postulata SF-a. Očekujem da mene zanima kako će se to rasplesti, da vidim tih par bitaka koji su nešto najljepše ostvareno u vizualnoj realizacijii žanra.Meni je np. jasno da se standardi BSG miniserije u priči i jednoj zatvorenosti fabule teško mogu doseći u epizodijalu. Ali i u seerijalizaciji, BSG (bar meni) jebe kevu cijelom dijapazonu - onom proljevu zvanom Lost, bizarro Stargateu, jedva iskoristivom konceptu Prison Breaka a da ne govorim o onom aopisivom govnu zvanom 24.BSG i dalje istražuje - u sljedećem nastavku očekuje me čini mi se jedan

građanski ratić

i daljnje međusobno objašnjavanje.Zanima me gdje će se na kraju cijela ekipica skrasit i zašto, zatvaranje mitologije (što je s tim lordzovima od Kobola, ko je rasturio Zemlju i Kobol i zašto, što je s Cylonima koji nisu u lovefestu sa ljudovima itd.).. Uglavnom, zanima me. Da nema BSGa, ne bi imao koji NOVI q od SF/F-a za pratiti uopće.A ako želite vidjeti kako ova skoro ista ekipa zna ostvariti i pravi teški TrasH ako se to od njih traži, dovoljno je pogledati sinopsis od ove Caprice, karambola u nastajanju. Bit će tu i holodeka ... :wacko:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...