Jump to content
IGNORED

Galactica


Musharaf

Recommended Posts

Diana: "What you don't know is that you're one of them" Roslin: !???? Diana: bfhauhahahaha ma zajebavam teekstremno glupa scena
Cijeli The Hub mi je 'nako u Rokeri s Moravu štihu napravljen. Dosta nedobro.
Link to comment
  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    54

  • Musharaf

    50

  • hazard

    39

  • Weenie Pooh

    38

Potpis za Rokere s Moravu.Tras bum upad na Hub, kidnapovanje Trojke, onda nukjularno bombardovanje (sa viper-a?!) nameću jedno pitanje - kako su nesrećni lonci do sad preživeli, ako ih je moguće tako lako osakatiti?Takođe, ja sam bio pod utiskom da Rozlinka odavno zna da je Baltar izdao ljude loncima, otkuda sad šok?Baltarov "dijalog" sa centurionom je bio simpatičan, ali onaj sa hibridom je genijalan. "- See there, I opened up to her on a spiritual level and... - Jump!" :D

Link to comment

FRAK! Ljudi nikad zadovoljni! angry.gif (jedan od razloga zasto se nadam final pobedi by Cylons!)The Hub je sasvim dobra epizoda, nije u top 5 mojih epizoda, ali jeste dobra.Pocev od samog starta i Baltara: Let god's will be done! , Roslin: Shut up. , preko tvrdnji Baltarovih da se on odlicno razume sa Hibridom, pa cak i : I think it even likes me... LOLmeni omiljen je razgovor Roslinke i Heloa koji se zavrsava sa: you are not married to the entire production line.Kasnije vidim da je scenario pisala Jane Espenson (poznata po Buffy - nije da sam gledao Buffy, kah-kah, ali jesam nekad bacao krisom pogled :wub: )Citam sad reakcije na nocasnju premijeru S04E10 i izgleda da je duga noc pred svim pravim BSG freaks... Obecava!!!U isto vreme izgleda da ce biti bar jos jedan TV Movie u pauzi (definitivno tek 09. nastavak)@ Weenie - pazi, kako ja vidim stvari jos od mini series, da su Cylons tako nadmocni ne vidim zasto bi im bili potrebni kodovi centralnog racunara zaduzenog za odbranu. Mislim, naravno, jeste malo suvise lako unisten hub i sve, ali da je trajala borba oko istog, onda bi bili komentari tipa: Gledamo unistavanje HUB-a vec trecu epizodu, hoce vise?P.S. Jedna od stvari koje me najvise interesuje je sudbina Boomer. Ona izgleda otisla sa HUB-a... Ne verujem da je slucajno...

Link to comment
@ Weenie - pazi, kako ja vidim stvari jos od mini series, da su Cylons tako nadmocni ne vidim zasto bi im bili potrebni kodovi centralnog racunara zaduzenog za odbranu. Mislim, naravno, jeste malo suvise lako unisten hub i sve, ali da je trajala borba oko istog, onda bi bili komentari tipa: Gledamo unistavanje HUB-a vec trecu epizodu, hoce vise?
Prvo, lonci su daleko superiorni nad jednim ljudskim brodom, kamoli nesrećnom penzionerskom Galaktikom, kamoli jednim svojim oštećenim base-ship plus pola Galaktikinih viper-a. Zato su im trebali kodovi za genopatricid, zbog svih tih superadvanced SF military cybertrash fora kojima su ljudi raspolagali, a koje posle nismo ni videli. Samo na galaktici se priča žičnim telefonima iz '75. (Kad se pojavio Jabučilo, bio sam nemalo razočaran videvši da je u pitanju samo Galaktika Mk. II.)Drugo, zamisli da ljudi danas i ovde imaju neki "Hub" koji im omogućava efektivnu besmrtnost. Kakve bi ga mere bezbednosti štitile? Jedino što ide u prilog slaboj bezbednosti je to da lonci ne mogu ni da pojme da bi pobunjenici hteli da unište Hub, a ta ideja nije dovoljno razrađena. Boomer kaže "It's the rebels", Cavil zagine, uleću Heelo i no-name Osmica koji tačno znaju gde idu i šta rade... :yawn2:Treće, nisu morali da razvlače bitku za Hub na tri epizode, ali mogli su da smisle nešto bolje od "Ajde da se zakačimo sajlama na rebel-cylon raidere, pa onda da se otkačimo, pa da tako hebemo kevu, woo-hoo!" Na primer, mogli su uopšte da ne prikažu akciju, da sve vidimo iz ograničene perspektive Predsednice/Baltara, da se samo na kraju pojavi Heelo sa Trojkom i raportira o teškim žrtvama, 80% mrtvih pilota i uništenih vipera, itd. Ovako je jednostavno mlako i potpuno u neskladu sa onim što smo gledali ptrethodne 3.5 sezone - ljudi beže, lonci ih sistematski skenjavaju uz minimum uloženih resursa.
Link to comment

RePrvo - slazem se, ali idemo na drugo...ReDrugo -prilikom Tigh-ovog "isledjivanja"Caprica 6 (steta pa nismo videli vise detalja isledjivanja rekli bi neki :) ) saznali smo da Hub nasumicno "skace" po svemiru. To je ocigledno bilo ubaceno upravo kako bi bila "objasnjena" slaba zastita Hub-a. Poenta je - jesu scenaristi delimicno pripremili isuvise lako unistenje Hub-a. Dodao bih da su me malo razocarali spec. efekti u The Hub epizodi, pa idem na trece...ReTrece - Ljudi kao da zaboravljaju na medjusobi sukob Cylonsa. Posledice medjusobnog obracuna Cylonsa mi ne znamo, ali mozemo da pretpostavimo. Brother Cavil zasigurno ne "unbox-uje" D'anna tek onako. Sukob i jeste ubacen kao prelomna (StrategicPointOfView) tacka serije. Nista vise nije isto. Roslin/Baltar perspektiva zaista bi mozda i bila odlicno resenje. Oni su definitivno najjaci likovi ove epizode, ali sta-je-tu-je.Mislim, slazem se ja i ranije sam napisao da je moglo i bolje, ali epizoda mi je i dalje sasvim korektna. + par puta se nasmejes tokom emitovanja (sto je negde i poenta TV serija ;) )Heh... A sad.... download Revelations-a je finished! Odoh da gledam.

Link to comment

Totalno sam impresioniran samim završetkom Revelationsa. Ristepak! :Hail: Nakon supercorny slavlja, došao antiklimaks kakav se rijetko iza takovih slavalja viđa u serijama.Uf. Kak ću izdržat 6 mjeseci withdrawala? :cry:

Link to comment
...ali tek sad mi ništa nije jasno.
spoiler! :o Ne morate gledati epizodu nakon ovog komentara...sve je receno.@ Razzmatazz - :lol: cek...nije smesno! I ovo moze da bude spoiler... Sta vam je? Svi zaboravili da koriste spoiler tag? angry.gif Kad ce biti dozvoljeno komentarisanje epizode? :( (citaj: Larko, da li si pogledao? :unsure: )Molim da se obavesti. Hvala.Moje reakcije tokom gledanja: :silent: , ohhhhh neeeeeeee, D'anna :wub: , Run! Starbuck! Run!, hmmmmmm, LOL!!!
Link to comment

tnx :)Moram ovo da iskucam... ali.... gledam u ono "Bujrum! Zulum!"... spoilertag-ovacu ja ipak :lol:Ne bih da bilo kome pokvarim epizodu...

Znaci...D'anna kaze i ponavlja isto nakon pitanja Roslinke, znaci naglasava:There are four in your fleet.Da li misli da je TheFinalOne na Basestar-u? Tu su Roslin, Baltar, Helo od mogucih kandidata. Ne verujem, ali i ne iskljucujem Roslin. Jeste ranije D'anna rekla: "Salim se, sta se palis?", ali... Ne verujem da je na basestaru.To ostavlja dve mogucnosti (ispravite me ako gresim):Poslednji Cylon je neko ko je ranije poginuo - mislim, otkud znam, kako ce to objasniti, ali sa F5 je sve moguce, oni definitivno nisu isti kao ostali. To je takodje lepo podvuceno u dijalogu Sigh - Adama Sr. koji je btw. odlican. Sigh je fantastican, ali i Adama koji ga ubedjuje da nije Cylon. :D i druga mogucnost - koja ima dve submogucnosti: 1. neko ko se nije jos rodio (Tigh-Caprica6 dete??? )2. neko ko nije u floti, ali ce se pojaviti nekim cudom na Zemlji, ili tako nesto...Sad mi pada na pamet jos mogucnosti, ali vec je kasno i umoran sam, tako da mi sad svasta pada na pamet lol Nema razloga da D'anna kaze da je cetvoro u floti, ako je i peti tamo? Zar ne? :unsure: U svakom slucaju, odlicno uradjen zavrsetak polu-sezone. Skroz nehumano znajuci da cemo sad cekati ihaaaa nastavak, ali odlicno!Ne znam kako vi, ali ja sam bio ubedjen da Tigh "putuje", znam da nije bilo nikakve logike i da nije za ocekivati, ali BSG mi i jeste jedna od najserija upravo zbog takvih stvari. U koliko serija se dogadjalo, kao u bsg, da toliko cesto se potegne oruzje i onda neko zaista bude upucan?Odlicno!!!Moram jos jednom pogledati, ali ovo za 4 u floti mi se citav dan vrzma po glavi, pa sam morao da iskucam :) e i da... Sad sam jos vise ubedjen da kraj biti tuzan, ili realan, zavisi kako se posmatra. Nece biti -i tako su oni nastavili da zive srecno...e i jos nesto: izrazi lica na kraju :lol: , ali neverovatno!!! :lol: :lol: :lol:

Link to comment

Mene zanima ko su final 147 oficira na Galaktici, ko su final 24 učesnice na izboru za mis kolonija, kao i ko su final 13 zamenika predstavnika kolonija. Konačno, kad smo već tu negde, ako bi mogli da razmotrimo pitanje ko su final 8 najboljih kuvara u floti, mislim da bi bilo podjednako zanimljivo...:yawn2:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...