Jump to content
IGNORED

Galactica


Musharaf

Recommended Posts

Totalno sam impresioniran samim završetkom Revelationsa. Ristepak! :Hail: Nakon supercorny slavlja, došao antiklimaks kakav se rijetko iza takovih slavalja viđa u serijama.Uf. Kak ću izdržat 6 mjeseci withdrawala? :cry:
stvarno je odličan kraj, odličan. sine qua non je bio imbecilan. btw, šta je rono lupetao o mrtvoj mački, zar nije bila živa i zdrava, ili ima head mačku, ko head six? pitam zato što nemam titlove.kada je airtime ostatka? još koliko ima epizoda? rekoše još na početku da je izbudžetirana neka opasna lova za obračun, pretpostavljam da to nije bio 'the hub'?

uzgred, ono očitavanje na gajgeru...zemlja je još radioaktivna? pitam pošto nisam bio u abho jedinicama. :)

Link to comment
  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    54

  • Musharaf

    50

  • hazard

    39

  • Weenie Pooh

    38

Na TV.com kazu da ce da se bas isprse za finale[uPDATE] The Chicago Tribune says that BSG's wait may be worth it. Citing "inside sources," the paper says the final season could be extended by as many as two hours! The two extra hours--if true--would probably be added to the final episode, making it one heck of a mega-finale. Apparently Moore's finale script is big.Koliko je shvatam, to bi bilo 10 x sat vremena (45min), a da eventualno produzenje znaci 2 x 90min finale

Link to comment
stvarno je odličan kraj, odličan. sine qua non je bio imbecilan. btw, šta je rono lupetao o mrtvoj mački, zar nije bila živa i zdrava, ili ima head mačku, ko head six? pitam zato što nemam titlove.
Mačka je todt. On je producirao da ima živu mačku, znajući da ima mrtvu mačku. Obadvije scene su ionako iberšpant, ali Romo je kao s'aki lawyer veeliki glumac i blefer, sav emotional theater je vodio prema kraju scene, a kraj je....
kada je airtime ostatka? još koliko ima epizoda? rekoše još na početku da je izbudžetirana neka opasna lova za obračun, pretpostavljam da to nije bio 'the hub'?
Full sezona, znači do 20te, sad smo stali na 10. ETA za nastavak, January 2009. za iskeširavanje ne znam.
uzgred, ono očitavanje na gajgeru...zemlja je još radioaktivna? pitam pošto nisam bio u abho jedinicama. :)
Je, Zemlja je radioaktivna. što se ruina tiče, mada se svi kunu na New York te Brooklyn Bridge na kraju pana, misli se da je ipak bila namjera da budu lokacijski neutralne.

Link to comment

Jasno je kao dan da je 5. sajlonac pomenuti vajper koji je našao zemlju, zar ne? Mislim, sada kada su pronašli zemlju, koj' će im kurac taj poslednji???

:D

Link to comment

Ne bih da se vracam na nesrecnu epizodu Sine Qua Non, ali... HeadCat je definitivno u pitanju, a pre koji dan citam i neki intervju jednog od producenata koji epizodu i taj "dogadjaj/exces" tumaci pokusajem da se prikaze koliko su ljudi u floti flipnuli... Mene nije ubedio i ako ostane na ovome, jednu stvar su uspeli: prilicno unistiti lik Romo Lampkina... Ja se i dalje nadam da ce head likovi biti objasnjeni. Prosto, Head6 ne moze tek tako biti izbacena i kraj... Nesto mora biti vise (i ne mora, ali bilo bi lepo da ubace neko znacenje), pa bi mogli da nekako upakuju objasnjenje koje ce delimicno se odnositi i na tu macku.Prvi izvestaji jesu govorili o 12h u drugom delu sezone, ali update je da se radi o 11h. Prvobitno je planirano 10h. Dolazimo do toga da ce zadnja epizoda trajati 3h (naravno da ne treba napominjati kako ce biti bar na dva dela podeljena). Ovih dana se zavrsava snimanje. Recimo i da je sada 90% potvrdjeno za 1 film (ne zna se da li ce biti emitovan pre, ili posle drugog dela sezone). Webisodes - bio James Callis najavljen kao gost na nekom scifi skupu, ali otkazao, nebitno... Bitno je da je u svom saopstenju napisao da je trenutno zauzet reziranjem :) webisoda BSG. Bar nesto do novih epizoda...ONA sto glumi ONU Roslinku kaze da im svima zao sto je ovolika pauza iz razloga: epizoda koja sledi je prakticno drugi deo Relevationsa... Bas lepo angry.gif

Link to comment

opet preskacem postove (ostale mi jos poslednje dve epizode), ali videh da ste se svi obrusili na sine qua non, sto?prva zanimljiva epizoda, i dramaturski i dogadjajno.tuca izmedju sola taja i adame hit.ficfiric adama zakucao svoje pravo lice, satro mu nije palo na pamet da zeli da bude predsednik.roslinka me do sad dosta nervirala jer su preterivali sa tim kostunicavskim stavom o vizijama, buducnosti i slicnim budalasenjima, ali kad pokaze muda, izvanredna je.posto su novonapravljena deca i ovde izgleda bitna kao i u lostu, razmisljam da li su vazna sva, ili samo ona koja se naprave mesavinom ljudi i cajlonaca? ako je tako, onda tajovo i no6 buduce dete nije bitno ili jeste. jebemliga.a za wub je scena kada adama odlazi sam u potragu za roslinovom.

Link to comment
opet preskacem postove (ostale mi jos poslednje dve epizode), ali videh da ste se svi obrusili na sine qua non, sto?prva zanimljiva epizoda, i dramaturski i dogadjajno.
ono što se meni nije dopalo (barem u pogledu scenarija) jeste mlaćenje prazne slame u dugim dijalozima koji treba da nam odslikaju unutrašnje drame itd. npr ono sa lampkinom koji šatro hoće da ubije lee-ja je totalno uncalled for. plus što svi ZNAMO da ga neće ubiti, tako da nam ostaje samo da sačekamo te mudre reči kojima će ga lee naterati da spusti pištolj.uzgred, epizoda u kojoj je mrtva mačka (makar i nepokazana, u torbi) je loša epizoda. angry.gif
Link to comment
ono što se meni nije dopalo (barem u pogledu scenarija) jeste mlaćenje prazne slame u dugim dijalozima koji treba da nam odslikaju unutrašnje drame itd. npr ono sa lampkinom koji šatro hoće da ubije lee-ja je totalno uncalled for. plus što svi ZNAMO da ga neće ubiti, tako da nam ostaje samo da sačekamo te mudre reči kojima će ga lee naterati da spusti pištolj.uzgred, epizoda u kojoj je mrtva mačka (makar i nepokazana, u torbi) je loša epizoda. angry.gif
ali nema macke -_- gledao si matriksa, majku mu. ok to za dijaloge, lampkin i ficfiric jesu dosta tresovito odradjeni, ali ceo taj deo price i jeste takav. mislim, otkako je ficfiric skinuo epolete, znamo da se lozi da postane predsednik, tako skenja edipov kompleks, ostvari porodicnu tradiciju i bla, bla. u tom delu mi ionako vise smeta kao matriksovska misticnost.ali ostatak epizode je sasvim kul.
Link to comment

Meni je najveci problem sa tom epizodom--- suvise veliko ocekivanje. Nakon onog JUMP iz prethodne, ocekivao sam ubrzanje, trku, zurbu... Kad ono... Ritam je na neki nacin poremecen... Licni utisak :)Poslednje vesti o gledanosti:

For the entire 10-episode half-season, Battlestar Galactica averaged a 1.7 rating, 2.2 million total viewers and 1.6 million adults 25-54 and 1.5 million adults 18-49, respectively. The viewership figures were the series? best since the first half of Season Two (July-September 2005.)Season 4 of the series has also record strong ratings among female viewers, growing 23% among women 18-49 and up 25% among women 25-54, compared to Season 3.5. Sci Fi officials said the top four women 18-49 telecast of Battlestar Galactica have all aired this season.
wub scene su ocigledno privukle novu publiku :)Buduce dete, ako ga bude, Tigh i Caprica6 imace ulogu (najverovatnije). Nema razloga da tako ne bude. + dodao bih i potvrdu toga iz Revelations, ali necu da spoiler-ujem :)
Link to comment
Season 4 of the series has also record strong ratings among female viewers, growing 23% among women 18-49 and up 25% among women 25-54, compared to Season 3.5. Sci Fi officials said the top four women 18-49 telecast of Battlestar Galactica have all aired this season.
a zato sam se ja malo pogubio... lepo im je to pozoriste na kraju gde su sleteli ali ja sam sve u svemu ukupnim elementima finalne sezone dosta nezadovoljan.
Link to comment
  • 2 weeks later...
a zato sam se ja malo pogubio... lepo im je to pozoriste na kraju gde su sleteli ali ja sam sve u svemu ukupnim elementima finalne sezone dosta nezadovoljan.
Vala i ja se razmišljam da li da u januaru uopšte nastavim da gledam, jer su ga toliko propatetisali da ne mogu više da jedem uz ovu seriju.
Link to comment
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...