Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

ima li recepata za neko kuvanje ili prženje sa zelenim paradajzom, a da nisu turšija

 

zateko sam par paradajaza koji su pristojne veličine ali zeleni a bojim sa da neće biti sunca da pocrvene dok sam na placu

 

a ne bi voleo da ih ostavim ili počupam zajedno tokom procesa čišćenja bašte pred kraj sezone

 

 

Link to comment

Slično me pitanj emuči, jer sam ih pazario na pijaci samo zato što su lepi, a volim i taj specifični ukus. U detinjstvu sam obožavao da ih jedem (kisele) sa makaronama sa sirom.

 

Danas ih upotrebljavam u prženijama i u "gulašu" sa pečurkama, gde ih prosto kombinujem sa ostalim povrćem.

 

Ovih dana planiram neku salsu verde uz meso: pečeni zeleni paradjzi i halapenjo u blender sa crnim lukom, korijanderom (ako ga nađem), m uljem i limetom.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Imam molbu za ljubitelje dobrog zalogaja :). Neki recept da mi date za pecenje telece plecke. Uzimam meso oko podne, a treba da bude peceno u 19h. Znaci otpada neka priprema dan ranije i slicno

Link to comment
2 hours ago, Sandradjer said:

Imam molbu za ljubitelje dobrog zalogaja :). Neki recept da mi date za pecenje telece plecke. Uzimam meso oko podne, a treba da bude peceno u 19h. Znaci otpada neka priprema dan ranije i slicno

 

 

Evo ovako, iseckaj na odreske, stavi sve u pac (so + biber + senf + ulje + peršun) da odstoji par sati, a najlakše će ti biti da praviš u vatrostalnoj, stavi dole malo ulja (iste vrste kao i u pacu), poklopi, ukljuci na jedno 180 stepeni, i polako prati. Negde posle 30-40 minuta okreni odreske, poklopi i posle 10-20 minuta lepo isklući, i ostavi da se polako puste sokovi...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
29 minutes ago, Sandradjer said:

To nije tesko :). Koliko cm debljine da secem meso, otprilike?

 

Nije teško, nisam želeo da te bespotrebno zbunim sa komplikovanijim stvarima. Ako je plećka bez kostiju, gledaj da isečeš što tanje, samo pazi da se ponovo ne isečeš. :)

 

 

Mogu da ti preporučim i neki fini krompir pire uz meso, sa recimo što više putera i mleka.

Edited by Jeremija
  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Jeremija said:

 

Nije teško, nisam želeo da te bespotrebno zbunim sa komplikovanijim stvarima. Ako je plećka bez kostiju, gledaj da isečeš što tanje, samo pazi da se ponovo ne isečeš. :)

 

 

Mogu da ti preporučim i neki fini krompir pire uz meso, sa recimo što više putera i mleka.

Ehhh pire, sjajna ideja, bice i dece. 

Jedem pire bas bas retko. Uglavnom kod mame, i ja sam necije dete :D

  • Wub 2
Link to comment

@Sandradjer imas drugu opciju, da spremis u komadu.

 

1. U vecem tiganju na malo masnoce zapeces meso sa svih strana (oko 5min po strani) , tako da se napravi korica.

 

2. Ubacis meso u plah, vatroslalna posuda sa poklopcem, dolijes 1 casu vode i mocu iz tiganja. Ubacis razno povrce u tu vodicu: cluk, bluk, mrkvu, koren bele zeleni, komorac, zacinsko bilje.

To peces na slabijoj vatri (150C) oko 1h po kg mesa.

Na kraju zapeces oko 30 min na 200C.

 

3. Ono povrce i vodicu/mocu mozes da izblendiras i malo prokuvas u tiganju. Po potrebi dodas zacine, zgusnes hladnom zaprskom ili pavlakom. Dobices super preliv za meso koji ide super sa pireom :)

 

4. Meso sluzis mlako, iseceno kako znas i umes :)

 

 

Edited by x500
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...