Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

5 minutes ago, Tsai said:

Da li ima neki hack da se umanji bar, ako ne neutralise smrad od belog luka? Obozavam ga najvise na svetu u svim salatama ali moram medju ljude cesto

Isprži ga pohovanog u vrelom ulju

Link to comment
12 minutes ago, Tsai said:

Da li ima neki hack da se umanji bar, ako ne neutralise smrad od belog luka? Obozavam ga najvise na svetu u svim salatama ali moram medju ljude cesto

Negde sam pročitao da treba da se gricka peršun 

Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

Al onda nije isti ukus :cry:

Pečeni beli luk. Ubaciš ga u rernu celog, sa ljuskom, itd, zajedno sa ostalim povrćem. Zalij maslinovim uljem i kad je sve pečeno (roasted) dobićeš najlepši ukus, a bez smrada.

Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

Da li ima neki hack da se umanji bar, ako ne neutralise smrad od belog luka? Obozavam ga najvise na svetu u svim salatama ali moram medju ljude cesto

Evo b92 reklamira jogurt kao rešenje za tvoj problem, koliko im je verovati, ne znam...

 

Običan jogurt od punomasnog mleka sprečava da 99 odsto hemikalija odgovornih za najopasnije pongove belog luka pobegne u vazduh, kažu američki istraživači.

Profesorka Barindžer je ranije pokazala da jabuke, nana i zelena salata mogu pomoći u smanjenju daha od belog luka u zasebnoj studiji.

"Uvek smo govorili da jabuke jedemo odmah. Isto bi trebalo da bude i sa jogurtom – uzmi beli luk i pij jogurt odmah", dodaje ona.

Link to comment
1 hour ago, Fakundo Sava said:

Negde sam pročitao da treba da se gricka peršun 

 

Ja sam ovo čula pre dvadesetak godina. I primenjujem. 

U svaku salatu gde ide beli luk, naseckam i lišće peršuna. 

Doprinosi ukusu, a čini mi se i da neutrališe efekat belog luka. 

Link to comment

ne znam za druge, ali ja beli luk kad mi dođe - a sinoć mi došlo jer ne izlazim, sastavio me virus - koristim potpuno necivilizovano. imao sam dobrog hleba, naseckao domaće dimljene slaninice i uz to pojeo polovinu glavice ili više.
nema tog peršuna, ni jogurta koji pomaže u takvim slučajevima.  i jutros isijavam beli luk, žena htela da me istera na terasu. kontrolišem se, ali šta ću kad volim - uradim tako cca dva puta godišnje.

  • +1 4
Link to comment

imam skuvan pasulj a imam i pastu - one školjkice. 

 

jel bi za paštu fažol bilo dovoljno da to pomešam u nekom omjeru i obrnem jedan ključ na ringli 

 

ili će to biti nedovoljna aktivnost.

 

i šta raditi....

Link to comment

When the stars make you drool, just like pasta fazool, that's amore.
Valentines Day GIF by Dean Martin

 

Generalno je dosta i samo da pomešaš, mada ne znam kakav ti je pasulj? Gust, čorbast, klot, s povrćem... Ja bih ga obogatio sa malo pasate a četvrtinu pasulja zgnječio u pire.

Link to comment

da, biće dobro. srednje je čorbast, već sam uradio 2-3 blica sa ručnim mikserom /nikad ne zapržavam niti dodajem brašno/, ima u sebi povrća - luk paprika paradajz pa čak i malo pečenog patlidžana koji se srećom raspao i obogatio tečni deo. pasatu imam, dobar predlog. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...