Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

sad kad me ovaj suvi vrganj prosvetlio setih se da umem da dodam i šaku sitno seckane pancete ili kakve slične dobre slaninice 

 

sad kako smo civilizacijski uznapredovali toga ima da se kupi i u gotovoj formi da se domaćica ne tangira

 

malo manje soli u tom slučaju

Link to comment

srećno i javi pošto su tamo

 

bizarni podatak je da repovi na mom ostrvu koštaju kao premium komad junetine

 

popizdeo sam kada sam video da su 10e, isto koliko su recimo i juneći obrazi

Link to comment

Izbezobrazilo se to, ovde svinjske obraze valjaju za 15-20€. Juneće se ne sećam kad sam video, a garant bi bili duplo.

Link to comment
2 hours ago, Eleniko said:

srećno i javi pošto su tamo

 

bizarni podatak je da repovi na mom ostrvu koštaju kao premium komad junetine

 

popizdeo sam kada sam video da su 10e, isto koliko su recimo i juneći obrazi

 

ako se dobro secam nesto preko 2.5kg je bilo 2200, pijaca u 70om, prosli vikend, znaci oko 800.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ajde da pitam ovde @Braća Strugacki

 

Ovo se prodaje za pranje voća i povrća, sastojci: Aqua/Water/Eau, Decyl Glucoside, Lactic Acid, Cellulose Gum, Potassium Sorbate, Sodium Chloride

 

Jel ovo bolje, gore, isto kao pranje običnom vodom?

 

I drugo, kupila sam neke posude od tankog nerđajućeg čelika za držanje hrane. Oprane su normalno, ali kada se protrljaju salvetom npr. ostane sivi trag na papiru. Guglanje kaže da to valjda hrom iz čelika oksidira. Jel mogu da stavljam hranu u ovo?

Link to comment

pranje vodom obično nije dovoljno, voće i povrće se uglavnom tretiraju emulzijama voska koje produžavaju rok trajanja

 

o ovom spreju ne znam ništa

 

 

Link to comment

ovaj sprej je nadgradnja za narodno pranje u sodi bikarboni

 

može voće povrće mogu polni organi

 

zajedno nije preporučljivo

  • Haha 1
Link to comment

zapravo jedna od dražih scena iz noćnog života i pripadajuće joj prehrane se desila pre jedno 20+ godina

kod nišlije kod tadašnje palilulske pijace, napolju jedna od onih nepodnošljivih noći u avgustu sa 35C++

naručili mi neki roštilj i čekamo da se spremi, ja kao obilazim oko kioska, prođem pored otvorenih vrata

imam šta i da vidim, radnica kojoj je zapalo da iseče paradajz za priloge, stavila paradajz u lavor sa vodom

u koji je istovremeno potopila svoje noge oko kojih veselo plutaju paradajzi

sasvim sigurno od tada ne naručujem paradajz u prilog za gurmansku ili punjenu

ne samo u nišliji koji više ni ne postoji a ni inače

mada je žena možda znala neku tajnu dezinfekcije paradajza kome nije ispoštovana karenca

  • Haha 3
Link to comment
1 minute ago, Eleniko said:

zapravo jedna od dražih scena iz noćnog života i pripadajuće joj prehrane se desila pre jedno 20+ godina

kod nišlije kod tadašnje palilulske pijace, napolju jedna od onih nepodnošljivih noći u avgustu sa 35C++

naručili mi neki roštilj i čekamo da se spremi, ja kao obilazim oko kioska, prođem pored otvorenih vrata

imam šta i da vidim, radnica kojoj je zapalo da iseče paradajz za priloge, stavila paradajz u lavor sa vodom

u koji je istovremeno potopila svoje noge oko kojih veselo plutaju paradajzi

sasvim sigurno od tada ne naručujem paradajz u prilog za gurmansku ili punjenu

ne samo u nišliji koji više ni ne postoji a ni inače

mada je žena možda znala neku tajnu dezinfekcije paradajza kome nije ispoštovana karenca

 

 

Ok, vishe ne jedem. Dosta je i bilo.

  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...