Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Odlucila sam se za:

Pecene curece batake, Rasove tikvice i sir u susamu, dve Aramove salate. Ovaj Tamale pie  je otpao, moram vegi jelo verovatno neki patlidzan :). Krecem sutra sa pripremama.

Valjda cu uspeti :ohmy:

Edited by Sandradjer
  • +1 2
Link to comment

@Ras

U vezi sira u susamu ako moze pojasnjenje za amatere :).

Umesam susam u belance, onako kasikom, ne mutim belance? Jet ta smesa treba da bude gusta. Uvaljam sir u to ili kako?

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

@Valkyrie
1. 30ak min da odstoje u pacu od senfa, vinsko sirće, limun, ulje(po kašika svega sem senfa koja je mala kašičica)

2. pred stavljanja u vrelu rernu i na vreli pouljeni pleh premazati ih alevom i uljem(malo)

3. 30ak-40min ventilator uključi u drugoj polovini pečenja

4. posoliti i pobiberiti kad izvadiš(i krilca i krompir)

(na pleh prvo stavi alu foliju, pa na nju onaj masni papir za pečenje)

 

ako hoćeš i krompir. na pola baren krompir(sa ljuskom ili bez) pouljiti rasporediti između krilaca

 

i to je to

 

 

 

 

ps

samo što sam ustao od stola na kom su bili krilca i krompir pa sam osetio potrebu da prenesem

savršeni su bili

 

:nobles:

 

Edited by kud u maglu Simoviću
  • Wub 1
Link to comment

Nisam @aram al mogu da pošaljem fotku kako ja to radim s krilcima:

 

IMG-20190808-144330.jpg

 

Posuda i rešetka su iz IKEA-e, Koncis se zove. Ima rešetku koja se može okrenuti tako da bude bliže ili dalje od dna posude (biram da bude više izdignuto), a samu posudu obložim alu folijom da bi se lakše opralo kasnije. Da, prenatrpano je, ali ko će da to peče iz dve ture... :)

 

 

Ovo na slici nisu "crispy" krilca, već varijanta sa ljutom marinadom, no princip pečenja u rerni je isti. 

 

Da bi bila krilca hrskava preporučujem da ih začiniš solju, biberom, po želji malo belog bibera u prahu i-ili belog luka u prahu, dve-tri kašičice sode bikarbone u prahu (da bi bila sočna iako su spolja hrskava), i da ih ostaviš tako po strani jedno pola sata. Onda ih staviš na ubrus i iztapkaš da se skine sva eventualna vlaga sa njih, i uvaljaš u brašno sa svih strana i onda ređaš na rešetku. Pečenje oko 45 min na 200 stepeni, još bolje ako na polovini pečenja možeš da ih okreneš.

 

 

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...