Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

@Valkyrie
ja to ovako: na kilo krilaca (ja odsečem onaj treći deo, tzv. patrljak - ionako nema tu mesa, samo zagoreva i zauzima mesto) u kesu sunem punu kašiku brašna i jednu ravnu griza. bilo koje ide, ali najhrskavije bude kukuruzno. dodam tri kašičice soli. e sad začin: ja obavezno dodam i kašiku ljute mrvljene paprike, a može i biber, granulirani beli luk, oregano... šta ti dođe od suvih začina, može i vrlo malo cimeta. kesu protreseš da se to sve izmeša, pa ubaciš i krilca i opet fino protreseš da se sva lepo oblože i ostaviš u frižideru neko vreme. tu i tamo protreseš. ako je baš žurba dosta je i pola sata. najbolje ovako kao gosn Blues, na rešetku, oko 45 minuta. moraš da proveravaš i rerne su različite, a i krilca mogu biti masnija i suvlja. ja nikakvu masnoću ne stavljam, dovoljno su sama masna, samo rešetku malo podmažem da se ne zalepe. ako nemaš plek sa rešetkom, onda na već zagrejan pleh ređaj i nemoj da ih okrećeš - tako će bar gornja strana da bude hrskava kako treba.

  • +1 1
Link to comment

samo zaštita

 

 

ja sam pobornik škole da se meso(koje se peče u kućnoj varijanti) soli isključivo posle pečenja, da ne bi izvlačilo sokove iz mesa i time ga učinili manje sočnim

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

samo zaštita

 

 

ja sam pobornik škole da se meso(koje se peče u kućnoj varijanti) soli isključivo posle pečenja, da ne bi izvlačilo sokove iz mesa i time ga učinili manje sočnim

Dodao bih i krompir,pogotovo slatki krompir.

  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

samo zaštita

 

 

ja sam pobornik škole da se meso(koje se peče u kućnoj varijanti) soli isključivo posle pečenja, da ne bi izvlačilo sokove iz mesa i time ga učinili manje sočnim

Ja sam u familiji i šire, poznata po tome da dobro ispečem meso :D.

 

Nije mi jasno kako se meso može posoliti posle pečenja (mislim može, ali da li to valja).

 

Dakle, meso solim isključivo pre pečenja i uvek mi bude softno.

Ali, da bi meso bilo softno, ono mora da ima masnoću koja ga hrani tokom pečenja. 

 

Naknadno soljenje krompira takođe ne priznajem :sleep:.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
26 minutes ago, Valkyrie said:

Inače sam izvadila iz zamrzivača ćureći karabatak od 800 gr s kojim nemam pojma šta ću.

Otvorena sam za predloge, ali da niko ne spomene podvarak.

Dodaj neku masnoću ako već karabatak nije masan, najbolje svinjsku mast.

Peci u rerni pod folijom da se ne isuši i kad je mekan, zapeci ga sa mlincima.

 

Naravno, pre pečenja mlince izlomiš i obariš, tek onda u rernu.

Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Inače sam izvadila iz zamrzivača ćureći karabatak od 800 gr s kojim nemam pojma šta ću.

Otvorena sam za predloge, ali da niko ne spomene podvarak.

 

meni je žena od 2 ćureća batka/karabatka - od seljačke male ćurke - napravila čorbu da digne mrtve na noge a nisam daleko od toga danas

 

od povrća stavljen karfiol, lišće karfiola, muskat tikva, list celera, to smo imali u frižideru - lagano spremanje

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

 

Nije mi jasno kako se meso može posoliti posle pečenja (mislim može, ali da li to valja).

 

Naknadno soljenje krompira takođe ne priznajem :sleep:.

lepo, so među prste i po mesu. kada meso izvadiš iz rerne posoliš i ona para iz mesa ga fino rastopi. ne pričam kada se peče but u rerni il tako neki praseći komad(to bi verovatno istrljao sa solju) ovo posle pečenja je za pomenuta krilca, batake, biftek npr

 

najukusnije pečen brancin je onaj koji se bukvalno uvalja u par kg krupne soli(da mu viri samo glava i rep) i peče se dok so ne bude boje pecenog hleba(i tu se ne stavi gram soli, samo eventualno slajs limuna unutar ribe)

 

 

generalno so izvlači vodu i meso bude manje sočno

 

a krompir, tu solim vodu ako se bari, a ako se peče u rerni(bez slanine i sira preko) se isto posoli odmah po vađenju iz rerne

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
3 hours ago, Valkyrie said:

Imam rešetku u rerni, valjda može ona da se koristi za preko dubokog pleha?

Ili je to neka spec rešetka?


ma može naravno, samo da ti ne propadaju kroz rešetku. a mene mrzi da perem to pa imam poseban sud, kao ovaj iz Ikee.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...