Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

8 hours ago, aram said:

pa da, ja rekoh mermerno korito...
ovako, pa se i poklopi teškim mermernim poklopcem
Conca-di-marmo-per-la-stagionatura-del-l

 

 

Mnogo to volim. Dobar lardo, onako puterast i mekan, pa tanku šnitu staviš na prepečenu krišku hleba i štrcneš neko zeleno, ljuto hcmulje ozgo. 

 

A za sapunjaru mi treba domaći vruć beli leba sa debelom korom, so i beli lukac ili sočni srebrnjak. 

Edited by banatjanin
Link to comment
On 13.8.2019. at 21:11, banatjanin said:

 

Mnogo to volim. Dobar lardo, onako puterast i mekan, pa tanku šnitu staviš na prepečenu krišku hleba i štrcneš neko zeleno, ljuto hcmulje ozgo.

najveća pizdarija je ovo, sladak kesten i lardo na komadu nekog krckavog namuljenog leba, krekera...

crostino+lardo+castagne+lardo.JPG

 

najbolje naravno marron glacés, ali može i kuvani kesten u nekom blagom medu...

 

Edited by aram
Link to comment
  • 4 weeks later...

a možeš i batat - operi, bez ljuštenja na tanke kriške, premaži muljem, posoli i poredjaj na papir za pečenje. namelji preko malo bibera i gurni u rernu oko 25 minuta, dok ne omekne. posebno proprži na mulju mlad lukac prepolovljen uzduž i chili papričice isečene na kolutove. to rasporediš preko pečenog krompira. oko 50ml balsamica ukuvas sa kašičicom braon šećera, tek da se malo zgusne (ili prosto kupiš balsamico creme), u njega izgnječiš dve-tri sveže zrele smokve i time preliješ sve.

ja vrlo često dodam smokve uz svako meso koje pečem u rerni, nekad uz razno povrće, nekad i samo smokve.

Link to comment
grilovane smokve sa aromatičnim suvim kozijim sirom, poprskane gustim balzamikom. ja dodao i po komad pršuta unutri i samleo malkic bibera pred služenje.
69244695_913619198991052_8285895824211181568_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQkgs4gT0D-A0qcQY_jVzkiPKN7UpJhk7rb1EvdKbUVG2HQ07Z55zj16ZyQsRkQnEiE&_nc_ht=scontent-dus1-1.xx&oh=b239471433208b2e8edab899d91c44aa&oe=5DFB64D7
Jutros ih grilovala doduse sa budjavim sirom +maslinovo, prsut i sve to na brusketima ohhhh [emoji7][emoji7]
Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Jutros ih grilovala doduse sa budjavim sirom +maslinovo, prsut i sve to na brusketima ohhhh emoji7.pngemoji7.png

to je i moj omiljeni kombo, s tim što ja pravim picu sa smokvama, buđavim sirom i pršutom

umesto smokava (smokvi? sve reči zvuče čudno), mogu i kruške

Link to comment

i ja tako nekako pravim, samo sto sve kuvam u pola vode, pola soka od paradajza i stavim jedan krompiric, bude lepsa tekstura kada se izblendira stapnim mikserom.

 

inace, danas pravila punjeni patlidzan kozijim sirom, super mi je ispao...

 

prepolovila patlidzan i malo ga stavila pre punjenja, jedno pola sata da se pece u rerni na 150 stepeni, izvadila, izdubila unutrasnjost koju sam sa malo paradajza i ljute paprike izdinstala na crvenom luku. dodala koziji stari sir, jedno jaje i napunila... dok se dinstalo, stavila origanio, biber, bosiljak, beli luk u smesu, napunila polovine patlidzana, posula parmezanom i na kolutove isecenim paradajzom. pekla jedno pola sata u rerni na 180, a nakon sto sam izvadila, stavila jos malo svezeg bosiljka ozgo.

 

 

70512286_2661116374115299_3264410466218147840_n.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...