Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

9 minutes ago, roksi said:

to je maltene karadjordjeva

 

Ja je zovem piroška, tako me naučili. 

I super je za eksperimentisanje. Ova je standardna, proprženo neko mleveno meso, malo dimljene slaninice i komad čačkavalja ali može sve unutra.

Recimo, naseckam sitno cluk, jeftin kulen, jeftini suvi vrat i jeftinu slaninu, propržim, dodam začine po raspoloženju. Uvijem kao sarmu i i dodam čačkavalj ili kašiku pavlake. Onda u jaja i prezlu pa u tiganj i bude super.

Link to comment
23 minutes ago, maheem said:

Djesi Roksanda :)

Jutros me brod podshjetio na te

 

3D0E873A-C4DB-4B44-8D6A-9AD14FB89080.jpeg

 

:D:evilsmile: ola, mahime:) dje ga nadje:)) <3

 

17 minutes ago, Bujodrag said:

 

Ja je zovem piroška, tako me naučili. 

I super je za eksperimentisanje. Ova je standardna, proprženo neko mleveno meso, malo dimljene slaninice i komad čačkavalja ali može sve unutra.

Recimo, naseckam sitno cluk, jeftin kulen, jeftini suvi vrat i jeftinu slaninu, propržim, dodam začine po raspoloženju. Uvijem kao sarmu i i dodam čačkavalj ili kašiku pavlake. Onda u jaja i prezlu pa u tiganj i bude super.

 

a jeste, izgleda vise kao piroska (ni ne secam se kada sam poslednji put pojela pirosku. al ukusa se secam kao danas da je bilo :D )

Link to comment

Ja bih tu dodala malo soli u testo. 
 

Druga opcija je da se doda topljeni puter u testo (ili ulje) i onda moze da se przi bez/sa malo dodate masti. Meni se tako lepse naprave.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...