Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Marinirala sam curece snicle (sa blukom, svezom majcinom dusicom, paprikom, limunom i muljem). Sta je najbolje da uradim, a da je u rerni? Da ostavim tako kako je, samo da dodam malo vode (koliko?) i da pecem tipa pola sata na 180C? Svakako bih nesto sa rernom, jer je i povrce spremno za rernu.

 

Ovako izgleda trenutno:

 

OF5OFOUv_CAmvtkv28mQ7O2MrVhjbjAgnVnKXfse

 

Pretpostavljam da ce biti okej da sjedinim sve cetiri snicle na jedno mesto? Razdvojila sam zbog mariniranja

 

Treba mi asap, hteli bismo da jedemo pre 19h :D Nisam videla jutros u receptu da nema predloga za sta dalje, samo za marinadu :D

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
1 minute ago, renne said:

Pola cm vode, svo meso jedno na drugo. Prekrij, pa na lagano, može i 150, 160. Trebaće oko 45 min, ali to ćeš lako proveriti

Brz si! <3

 

Prekrij, kao - poklopac, ili mislis na neke folije? Prethodno da zagrejem na malo jace, jel' da? I koji modus rerne koristis onda, ako je bitno?

45 minuta mi sasvim odgovara!

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

DOvoljno je dobro zapakovati tu posudu za pečenje folijom. Nemoj prethodno zagrevati, nego stavi na recimo 220, pa onda smanji temp.

Mod klasičnio, vreo vazduh samo, bez duvanja

Link to comment
2 minutes ago, renne said:

DOvoljno je dobro zapakovati tu posudu za pečenje folijom. Nemoj prethodno zagrevati, nego stavi na recimo 220, pa onda smanji temp.

Mod klasičnio, vreo vazduh samo, bez duvanja

Sta je to onda nego zagrevanje? :)

 

Onda dakle alufolija preko. Hvala puno renne! Belezim odmah sve instrukcije u tefter. :happy:

Link to comment
23 hours ago, I*m with the pilots said:

Brz si! <3

 

Prekrij, kao - poklopac, ili mislis na neke folije? Prethodno da zagrejem na malo jace, jel' da? I koji modus rerne koristis onda, ako je bitno?

45 minuta mi sasvim odgovara!

i kako je bilo?

Link to comment
i kako je bilo?
Veoma ukusno i mekano :) Jedino što je trebalo sat vremena na 160C da bi se meso "raspalo" kako sam htela. Mislim da nisam potrefila režim rerne.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Izvinjavam se na kasnom odgovoru, žućenica u novskom slengu može biti maslačak, a može biti i radič, isto ih zovu, nikad ne bih saznao od čega smo pravili jelo, da se nije u nedoba pojavio žuti cvet maslačka tamo gde sam bio nabrao lišće, a radič je valjda ljubičasti cvet. Tako da je ovo bilo od lista maslačka.

 

Sad ide lokalna novska klanica, da li taj list treba kuvati, ili samo baciti vrela jaja/krtolu preko njega, eksperimentalno sam utvrdio da ukoliko je mator list mora da se kuva, da ne bio odvratno gorak.

 

Ostaje mi još da to nađem recimo na Avali, pa da stalno to pravim.

Link to comment

@beta kentauri Po kile luka karamelizuj, onda u isti tiganj dodaj po kile na kockice iseckanih kiselkastih jabuka, štapić cimeta, 150gr šećera i 250ml jabukovog sirćeta. Pusti da provri pa stišaj vatru maksimalno. Neposredno pred kraj kuvanja (zavisi od jabuka, računaj minimum sat vremena) dodaj dve kašike rendanog đumbira, kašiku soka od limuna, kašičicu dižon senfa, pola kašičice soli, dve kašičice karija. Ako hoćeš ljut, dodaj i čili flejks, kajenski biber, možeš i muskatni orah mleveni, sve što voliš, ovo gore je osnova. Dobro promešaj, pojačaj vatru i ostavi da brboće još minut-dva, tj. dok limun ne ispari, dok dobiješ željenu gustinu.

Edited by aram
Link to comment

Imam neke zahteve za "američke palačinke" čak mi se i donelo neki tiganj za to...
Ajte neki recept za taj pancakes...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
13 minutes ago, Frank Pembleton said:

Imam neke zahteve za "američke palačinke" čak mi se i donelo neki tiganj za to...
Ajte neki recept za taj pancakes...



... Shiit has hit the fan...
 

t ima dobar recept za to, pa neka piše kad se vrati sa fitnesa

Link to comment

Uglavnom ih pravim ovako, sa vocem, naravno po izboru i ukusu

350 g voća (maline i borovnice su mi omiljene, prelepo je i sa rendanim jabukama, kruškama, naseckanim zrelim brskvama, jagodama...)

1 zrela banana

170 ml punomasnog mleka

1 jaje

250 g integralnog brašna ( koristilim pola-pola)

1/2 praška za pecivo

cimet za posipanje

med ili javorov sirup za prelivanje

eventualno seckani orašasti polodovi (lešnici, bademi, orasi, pistaći...) za posipanje

opciono, moj izbor da zasladite smesu: 10ak ili vise urmi, jer bez obzira na bananu i voce smesa nije sllatka mnogo.

Polovinu kolicine voca i sve ostalo, osim ovih stvari za prelivanje/posipanje smuckam u blenderu, dodam 2/2 voca usitnjenog i ti je to. Volim da pecem na puteru, srednjoj nekoj vatri da ne zagore ni puter ni činci.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...