Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

i ja volim da prepolovim i navalim - al rupu od semenke napunim grckim jogurtom il pavlakom. 

 

a ko voli cokoladni mus - evo brz i jednostavan recept:

 

1 avokado, 2 kasike kakaa (pravog, gorkog praha), 2 kasike kokosovog ulja i strc meda ili javorovog sirupa. sve se dobro izmiksa dok ne bude kremasto, ostavi se u frizider da se ohladi i to je to. ovo je okvirno, moze se isprobavati pa praviti ko kako voli. 

 

 

 

 

Edited by adam
pretekli razni
Link to comment
 

+1,

to je tačno guacamole (jedino su višak rukola i naročito mulje)

Kako se ono kaze... aha..o ukusima ne treba raspravljati, bar sto se tice rukole. U kolace je jos ne stavljam.

 

A sto se tice maslinovog, to je samo kašičica i to zbog kremaste teksture, ukus ne menja ta kolicina.

 

Link to comment

ja ih obično punim, najčešće šrimps, koktel sos napravim i udri. a super je i sa barenom piletinom, paradajzom i nekim mekanim belim sirom, super je i sa tunjevinom i kuvanim kukuruzom, ...

ma super je i sad sam opet glaaaadan :cry:

Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Kako se ono kaze... aha..o ukusima ne treba raspravljati, bar sto se tice rukole. U kolace je jos ne stavljam.

 

A sto se tice maslinovog, to je samo kašičica i to zbog kremaste teksture, ukus ne menja ta kolicina.

 

 

ma naravno. tako i nastaju novi recepti.

 

"jednog dana ona dodade rukolu u guacamole, i bi dobro veoma!"
 

Link to comment
5 hours ago, gospa buba said:

avokado najvolim da jedem klot, kashikom direktno iz kore i da se chudim kako to zashto to :D

sent from bubamoto
 

 

 

 

ltkodje,isto ko buba :D

 

ev. mrva soli i kap limuna..

Link to comment

nemam. ne stavljam ja slatku pavlaku u pechene stvari nikad. samo ako mora sa se muti na sneg, tipa tiramisu kad je i tako neshto, inache ne.

 

imam korisnike koji smanjuju shecer, tako da smanjujem maksimalno i ja.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

tehnichki je ispao tachno kako treba ali je chokolada nekako pojela mak, kao da ga nije ni bilo, malo kroz teksturu se osetilo. korisnici nisu bili nesrecni, stradao je za pola dana. u smislu maka nije vredan paznje, u smislu izvedbe nastavice svoj mrachni zivot kao crni tart sa grizom umesto maka, i vishnjama, jer je kisela ravnoteza neophodna.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...