Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ljudi navukao sam se kao mentol na grilovani pileci file. 

spremam ga sa stvarima koje imam u kuci, uvek je baza neki dry rub (Kansas City, Caribbean Jerk), maslinovo ulje, stavljam i sudzuk tucanu papriku, polijem sokom od limete, i ostavim preko noci...

ludilo jednostavna i zdrava stvar.

Link to comment

Dajte neki recept za spremanje piletine i mladih krompirica. Mislim neki malo drugaciji a ne da ga samo stavimo u rernu i udri.

za piletinu ne znam, ali mladi krompir skuvaš, i jedeš sa sosom od mirođije

Link to comment

možeš i na pari skuvan mladi krompir sa par grančica ruzmarina. uz njega umutis u blenderu jednu pavlaku (onu masniju) sa par čenova bluka i vezom peršuna.

 

a piletinu najvolem iz tiganja:

 

dve kašike maslaca i tri kašike mulja zagreješ, baciš na njih par nagnječenih čenova bluka i onda propržiš piletinu da kožica porumeni. podliješ vinom (ja crvenim, ali možeš i belim), smanjiš vatru i poklopiš. povremeno okreneš i tako dok ne počnu kosti da se odvajaju od mesa. izvadiš meso, odliješ višak masnoće, dodaš kašiku brašna i propržiš, odvajajući od tiganja sve ono što je ostalo od prženja mesa. kad malo zgusne, dodaš sok od pola limuna pa time preliješ piletinu.

Link to comment

ljudi navukao sam se kao mentol na grilovani pileci file. 

spremam ga sa stvarima koje imam u kuci, uvek je baza neki dry rub (Kansas City, Caribbean Jerk), maslinovo ulje, stavljam i sudzuk tucanu papriku, polijem sokom od limete, i ostavim preko noci...

ludilo jednostavna i zdrava stvar.

 

Ako spravljaš u onom tučanom tiganju onda mi je sve jasno.

 

Na tom tučanom sam prvi put uspeo da dobijem pileće belo sočno i ukusno samo od sebe.

Belo meso mi je uvek bilo OK, ali kako god okreneš suvkasto, pa je pre svega baza za neke druge ukuse. Dok nisam nabavio tučani tiganj.

Link to comment

pa i to si u pravu, samo sto za ovako panirano meso nije neophodno przenje u dubokom ulju, pa ga onda i ne praktikujem...

 

ne znas koliko nisi u pravu da nije neophodno duboko ulje, pogotovo sto koristis kinesko kukuruzno brasno - kineska marinirana piletina uvaljana u ovo brasno pa u deep fry sa uljem na ivici paljenja - bukvalno se dimi iz friteze - je jedna od najbrutalnijih stvari mimo svakog ocekivanja, spolja je hrskavo, unutra socno (przi se otkosceni karabatak) sa aromama iz marinade koje su penetrirale, preko toga list korijandera i neki sos koji je najblizi tai slatko ljutom za piletinu, kosmicki mamojeb. jedina bolja stvar od toga su praseci papci spremljeni na isti nacin, samo prethodno prokuvani.

Link to comment

hopla, budem probao, sviđa mi se kako zvuči :)

 

ja ovo sa belim mesom, lajt brzinska varijanta, nema se vremena. nego jel neku čajniz marinadu koristiš, daj sastav

Link to comment
  • 3 weeks later...

moja ucenica bureka s one strane drine javlja...  

 

 

Upravo sam upropastila Darlingin burek. Prvi macici u kanti zavrsili. Mislim da sam ga prenamocila. I nemam malu tavu.Idem sad u ducan po veceru :)

 
:lolol:
Edited by darling
Link to comment

Nisam uspeo sad da nadjem na forumu (na mobilnom sam) pa evo mog recepta koji sam jos ranije zapisao i malo prilagodio (ovo je za troje ljudi). Papriku sam merio odokativno, tako da je moguce da sam stavio nesto vise.

 

500g telećeg mesa

500g crnog luka

20-25 grama ljute i 20 grama slatke paprike

10 g soli ili vegeta

10 g bibera

1/2 litra goveđe supe iz kesice

5 g lovora

100 g ulja

Tomatelo pire od paradajza

 

Priprema se ovako

 

Teleće meso se isecka na kockice i proprži na ulju da dobije boju. Dodajemo iseckani crni luk (izručiti sve) i nastavljamo da dinstamo. Da prođe malo više od pola sata. Kada meso omekša, dodaje se ljuta aleva paprika i goveđa supa. (Ovde staviti i lovorov list 4-5 listića, biber) Kuva se 4-5 sati. Nakon toga se stavlja slatka paprika, tomatelo (recimo 5-6 kašika). Pred kraj se može dodati pola čaše suvog belog vina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...