Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ima, kako nema, evo pejsijevog metoda ;)

 

 

hvala. upravo jedem :) spremio sve po ovom receptu, samo u rerni, u nekoj ovalnoj posudi. Bilo je potrebno više vremena ali ispalo je savršeno. 

 

 

jos jedna moja je isto pekla u rerni, kaze da je odlicno.

 

poenta u ovom bureku je natapanje kora vodom. tu treba naci dobru meru, da se kora nakvasi, a da se ne raskvasi, sto mi se desilo za vikend kad nisam obratila paznju na debljinu kora. pa je spolja bilo krckavo, unutra bljeckavo. a ja zapravo zelim da spolja bude krckavo, a unutra slinavo :)

juce sam sa istim korama napravila savrsenstvo: zalila sam vodom, i cim sam primetila da kore piju vodu, izlila sam, sve zajedno je trajalo tridesetak sekundi.

super je kad pravim jednu porciju, imam mali tiganj, napunim ga s dve kore. kad pravis u vecem tiganju, stvarno treba biti spretan il imati asistenta. 

jedina mana ovog bureka je sto se toliko brzo pravi, pa umesto jednom u pola godine, evo jela sam 4 puta za 10 dana. mislim da bi bio super i sa pecurkama, koje se prethodno izdinstaju da budu suve i dosta se pobibere. i s dinstanim kiselim kupusom, takodje. 

za meso ne znam, to morate da probate sami. 

verovatno je super fazon i za burek s jabukama, ako se pece u rerni. 

Link to comment

poenta u ovom bureku je natapanje kora vodom. tu treba naci dobru meru, da se kora nakvasi, a da se ne raskvasi

Ja pravio po originalnom receptu:

 

zaliti ladnom vodom da ogrezne. ostaviti da stoji par minuta.

i dobio pihtije od kora i sira u tiganju :lolol:

 

Pržio, kuvao, muljao, na kraju okrenuo u tepsiju pa sručio u rernu. Pojelo se, nije da nije, ali nije izgledalo ni približno onim slikama :lolol:

Link to comment

izvini, to sa slike je bilo sa bas debelim korama za gibu, kiosk jordanovski, na bajloniju, i stvarno sam natapala par minuta.

ali sledeci put sam kupila kore za gibu u nasim korama, isto na bajloniju, one su tanje, nisam obratila paznju, ostavila par minuta, i razbljeckalo mi se. svejedno sam ispekla u tiganju, zadrzalo je oblik, a iznutra je bilo bljeckavo. pojela sam, naravno.

sinoc sam s istim korama smotala, al sam znajuci za jadac, natopila 30ak sekundi. savrseno. 

dakle, amandman na recept: obratiti paznju na debljinu kora i prilagoditi vreme namakanja. 

Link to comment

trecim rechima, ne postoje proizvodjachki uslovi pod kojima se to nece pojesti :rolf:

 

fantazija, sad stvarno moram da probam :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

cekaj - znaci fazon je u tome da natopis kore pa posle 30 sec ili slicno tu vodu prospes (iscedis koliko mozes) pa zatim termicki obradjujes? ili nisam dobro razumeo... 

 

ja sam mislio da probam ali mi to sipanje vode da ogrezne bas nije delovalo realno. sad, ako se ta voda prospe pa su kore samo relativno namocene, mozda i ima smisla. 

Link to comment

to, zalijes vodom, ostavis da malo popije, i onda izlijes vodu. rehidracija je trik kojim suvu koru pretvoris u domacu svezu vlaznu razvucenu. 

 

ajde, bubo, upusti se u eksperiment :)

 

 

slike nisu dovoljne, moracu da snimim video :D

Edited by darling
Link to comment

to, zalijes vodom, ostavis da malo popije, i onda izlijes vodu. rehidracija je trik kojim suvu koru pretvoris u domacu svezu vlaznu razvucenu. 

 

 

pa to me interesovalo. fala. sad je jasnije. znaci kad malo omeksa da deluje kao domaca, onda se voda prospe? 

 

izvini, debil sam, moram sve da pitam. nemam kore bas u svakoj radnji iza kuce pa ne bih da se bas zajebem. 

Link to comment

to, zalijes vodom, ostavis da malo popije, i onda izlijes vodu. rehidracija je trik kojim suvu koru pretvoris u domacu svezu vlaznu razvucenu. 

 

ajde, bubo, upusti se u eksperiment :)

 

 

slike nisu dovoljne, moracu da snimim video :D

 

Probao sam tvoj burek, nazalost na gvozdenom tiganju je donja kora pocela da se lepi.

 

Ne mari, prebacio sam na papir i dopekao u rerni, 20 minuta na 200 stepeni je bilo sasvim dovoljno. Recept je savrsen, u rerni ili na tiganju, skoro nisam probao bolji burek. Sledeci put tiganj stavljam pravo u rernu i dovidjenja.

Link to comment

In other news, dobio punu puncatu kesu sremuša, zblendao onako na krupno jedno dve-tri muške šake rečenog sremuša, vezicu mladog luka, tri kašike pavlake i šolju jogurta, izgnječio viljuškom jedno 400gr mladog kozijeg sira i pomešao. Vr'.

Link to comment

ja tako svaki dan maltene, nekad pavlaka, nekad sir, nekad kiselo mleko, nekad kombinacije...uvek stavim i maslinovo ulje, a u poslednje vreme dodajem i arapski zacin za'atar koji je savrsen za takve kombinacije.

Link to comment

super je kad pravim jednu porciju, imam mali tiganj, napunim ga s dve kore. kad pravis u vecem tiganju, stvarno treba biti spretan il imati asistenta. 

 

sta ti je tacno problem? umotas, stavis, umotas sledecu, stavis, i tako dok ne dodjes do centra, koja je razlika izmedju malog i velikog tiganja?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...