Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

- Imamo li topik za kulinarska pitanja? (ili je ovaj topik i za to?)

 

- Jel može neko da baci linke gde je onaj recept za gibanicu iz tiganja?

 

- kako dinstate šnicle?

 

- Zna li neko šta sa asparagusom? Ja ga propržim pa skuvam, ali sve nešto mislim da mora da postoji nešto pametnije što bi se moglo sa njim?

 

1. astonebimoglo

 

2. izvolte lenjivice, sledeci put ukucajte u search "burek", autor darling i cekirajte "Display results - as post" :p

 

3. koje snicle, od kog mesa?

 

4. beli kuvam i jedem sa holandez sosom, eventualno ako je bas mlad pravim rizoto s njim. zeleni prvo kratko prokuvam, onda bacim na gril tiganj sa malo mulja i kojim cenom bluka, pa na kraju pospem parmezanom

Link to comment

1. astonebimoglo

 

2. izvolte lenjivice, sledeci put ukucajte u search "burek", autor darling i cekirajte "Display results - as post" :P

 

3. koje snicle, od kog mesa?

 

4. beli kuvam i jedem sa holandez sosom, eventualno ako je bas mlad pravim rizoto s njim. zeleni prvo kratko prokuvam, onda bacim na gril tiganj sa malo mulja i kojim cenom bluka, pa na kraju pospem parmezanom

 

Extra arame! Šnicle su tanke svinjske. A za search nisam lenja, nego glupava :D

Link to comment

 

- Zna li neko šta sa asparagusom? Ja ga propržim pa skuvam, ali sve nešto mislim da mora da postoji nešto pametnije što bi se moglo sa njim?

Zelene (pretpostavljam da su one u pitanju) samo baciš na roštilj ili nenauljen tiganj i tako ispećeš, ne previše dugo zavisi od debljine. Inače, nejestivi deo špargle odvajaš tako što uhvatiš jednom rukom za vrh, a drugom za dno i ono što odlomiš s vrha - to se jede, donji deo se baca. Smrznute špargle iz supermarketa ne bih savetovao - jeo sam neke bele - čim se odmrznu, omlohave totalno, bezveze su.

Link to comment

Zelene malko prokuvaš, par minuta, pa svaku obaviješ sa po parčetom pršute ili pančete, šta imaš i šta voliš, poređaš u tepsiju i odozgo naredaš parmezan pa u rernu dok se sir malko ne otopi. Prste da poližeš.

Link to comment

tanke svinjske rasiri u veci tiganj, da stanu u jednom sloju sve, naulji, zacini i podlij malo vodom i dinstaj polupoklopljeno dok ne omeknu. ako zatreba dodaj pomalo vode. pred kraj podlij belim vinom, okreni ih i pojacaj dok ne ispari tecnost i da malo porumene sa obe strane. ne preteruj, da se ne osuse.

tako bih ja...

Edited by aram
Link to comment

ja te tanke malo przucnem na vreloj ulje/puter mesavini pa ostavim sa strane. zatim secnem jedno pola cluka, proprzim, ubacim naseckanog bluka (2 osrednja cena, dosta je) kad se crni zastakli i krene da rumenii, sacekam jedno pola minuta da bluk pusti miris al da ne zagori, ubacim snicle, dodam casu mesavine belog vina i vode 50/50, poklopim i krckam jedno 40 minuta na laganoj vatri. ako zafali tecnosti, dodam malo vode, s vremena na vreme protresem i to je to. isto veci tiganj da sve stane.

 

ovo naucio od majke s tim sto bi ona snicle uvaljala u brasno pre przenja pa je i sos bio malo kao gusci al ja to ne radim, sos bude dovoljno gust a ukus je super i bez brasna.

 

sparoge - jeo u restoranu umotane u parmu al ne volem parmu da obradjujem. probacu u kucnoj radinosti ovo s parmezanom ali cu ga umotati u slaninicu, cenim da ce biti dobro. inace najvolem na suv tiganj, malo posolim, sprzim sa svih strana pa kad su gotove na tanjir, mulje, bluk i par kapi limuna preko.

Link to comment

Od zelenih špargli može i omlet/kajgana.

Iseckaju se i proprže par minuta na mulju ili puteru, dodaju se ulupana jaja i to je to.

Ja na kraju dodam i šaku sitno seckanog peršuna

Edited by beta kentauri
Link to comment

pricali smo ranije o ovom fenomenalnom namazu

 

 

kupovni ajvar (podravka valjda) + pavlaka i ukus je potpuno isti. Cak mi se mozda i vise svidja ajvar-pavlaka.

Edited by katamaran
Link to comment

ja sad pravila neki kombo adamovih i ovih tikvica http://www.coolinarika.com/recept/hladna-musaka-od-tikvica-bez-mesa/ 

...isekla ih na kolutove,posolila,ocedila,uvaljala tanko u brašno pa u podmazan pleh redjala red tikvica,red pavlake sa 1 jajetom(da bude više mlečni i kiselkast ukus nego jajast) i ponegde rendanog trapista izmedju a da se završi sa pavlakom..pekla sam pod folijom 20min pa još 15 otklopljeno da porumeni i kada sam izvadila iz rerne prelila kiselim mlekom sa blukom 

 

sad čekam da se malo ohladi pa da probam ..ali u principu kombinacija tikvica sa kiselomlečnim ukusom i blukom nema greške :p

Link to comment

deder za mene lenju ako nije problem linak do tog recepta, unapred zahvalna :)

ja volim te tikvice na sirotinjski, kako je moja baka pravila, jelo se u mostaru zove buranija. iseckam tikvice na kriske, ubacim u kesu, sunem kasiku brasna i malo soli, prodrndam, bacim u nauljenu tepsiju, ispecem na rumeno, izvadim, sacekam par minuta pa prelijem kiselim mlekom sa izgnjecenim blukom (kao sto se zalivaju buredzici i mantije). za prste lizat.

 

jako jednostavno...

Link to comment

ja sam polovinu  ostavila klot, a polovinu posula krupno mlevenim biberom, seckanom mirođijom i malo sudžuk paprike, tek da bude i koja crvena tačkica.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...