Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Posle 100 godina napravio kinesko povrce u slatko kiselom sosu.

 

kineski mix obario i ocedio

 

sos:

 

1/3 solje pirincanog sirceta

4 kasike smedjeg secera

1 kasika kecapa

1 kasicica tamnog soja sosa

 

izmesati pa dodati gustin razmucen u vodi

2 kasicice gustina u 4 kasicice vode. 

 

na sporet uz stalno mesanje dok se ne zgusne

Link to comment

sta ti je tacno problem? umotas, stavis, umotas sledecu, stavis, i tako dok ne dodjes do centra, koja je razlika izmedju malog i velikog tiganja?

 

problem je prevrnuti je na pola pecenja, onako vrelu. narocito ako pravis u velikom tiganju kao ja...

 

tj. narocito je problem ako ti je tiganj veci od najveceg tanjira koji imas

Edited by aram
Link to comment

da, ako je veliki tiganj, onda je i vruce i tesko, stvarno treba biti spretan. 

 

 

@ aram  ni ja nisma imala tanjir za veliki tiganj, pa sam ga prevrnula uz pomoc najveceg poklopca za serpe koji sam nasla u kuci.

kad radis s poklopcem, onda mozes i sam da prevrnes, jednostavno je kad se drzi za rucku, dovoljna je jedna ruka.

 

pa to me interesovalo. fala. sad je jasnije. znaci kad malo omeksa da deluje kao domaca, onda se voda prospe? 

 

izvini, debil sam, moram sve da pitam. nemam kore bas u svakoj radnji iza kuce pa ne bih da se bas zajebem. 

 

nisi debil, vidis da sam i sama uspela da raskvasim kore nakon sto sam se pohvalila da je recept konacan :)

al otad sam pravila jos dvaput, imam vise iskustva. 

 

dakle, smotaj burek po uputstvima. sipaj malo vode preko bureka, na primer, 1, 1,5 dl. posle dvaes sekundi vidi jel kora popila vodu, opipaj, provalices sam meru, znam da znas da kuvas. ako pod prstima ocenis da je dovoljno vlazna, a stabilna, cvrsta, izlij visak (dlanom pridrzi povrsinu bureka) i stavi da se pece.

verovatno su kore koje kupujes tanje od nasih (tako mi se cini, ne znam dal sam u pravu), natopice se za dvadesetak sekundi. 

savetujem ti, takodje (grize me savest da ne upropastis kore :D), da prvo smotas dve kore. napravi mali burek, vidi kako stoje stvari, probaj, pa kad prodje, onda se razmahni s ostatkom kora. 

 

u keramickom tiganju mi je pregorelo, u teflonu na plinu se svaki put savrseno ispece. mali burek od dve kore u malom tiganju juce sam pekla tri minuta s jedne i tri minuta s druge strane, bilo je sasvim dovoljno. 

Edited by darling
Link to comment

problem je prevrnuti je na pola pecenja, onako vrelu. narocito ako pravis u velikom tiganju kao ja...

 

tj. narocito je problem ako ti je tiganj veci od najveceg tanjira koji imas

A to je... valjda sam stekao rutinu sa svojim tiganjem pa mi se prevrtanje ne cini teskim.

Link to comment

da, ako je veliki tiganj, onda je i vruce i tesko, stvarno treba biti spretan. 

 

 

@ aram  ni ja nisma imala tanjir za veliki tiganj, pa sam ga prevrnula uz pomoc najveceg poklopca za serpe koji sam nasla u kuci.

kad radis s poklopcem, onda mozes i sam da prevrnes, jednostavno je kad se drzi za rucku, dovoljna je jedna ruka.

 

 

nisi debil, vidis da sam i sama uspela da raskvasim kore nakon sto sam se pohvalila da je recept konacan :)

al otad sam pravila jos dvaput, imam vise iskustva. 

 

dakle, smotaj burek po uputstvima. sipaj malo vode preko bureka, na primer, 1, 1,5 dl. posle dvaes sekundi vidi jel kora popila vodu, opipaj, provalices sam meru, znam da znas da kuvas. ako pod prstima ocenis da je dovoljno vlazna, a stabilna, cvrsta, izlij visak (dlanom pridrzi povrsinu bureka) i stavi da se pece.

verovatno su kore koje kupujes tanje od nasih (tako mi se cini, ne znam dal sam u pravu), natopice se za dvadesetak sekundi. 

savetujem ti, takodje (grize me savest da ne upropastis kore :D), da prvo smotas dve kore. napravi mali burek, vidi kako stoje stvari, probaj, pa kad prodje, onda se razmahni s ostatkom kora. 

 

u keramickom tiganju mi je pregorelo, u teflonu na plinu se svaki put savrseno ispece. mali burek od dve kore u malom tiganju juce sam pekla tri minuta s jedne i tri minuta s druge strane, bilo je sasvim dovoljno. 

 

hvala na detaljnom opisu, probam koliko sutra. 

Link to comment

u keramickom tiganju mi je pregorelo, u teflonu na plinu se svaki put savrseno ispece. mali burek od dve kore u malom tiganju juce sam pekla tri minuta s jedne i tri minuta s druge strane, bilo je sasvim dovoljno. 

 

Prokletstvo, imam samo keramičke i metalne tiganje. Probaću u mikrotalasnoj sa grilom, neću ni da ga okrećem.

Link to comment

probaj s keramickim! moj je delimano. peci na laganoj vatri i pazi da ne pocrni. moj je imao crnpuraste oblasti, al pojelo se sve, nista ne brini.

da nemam teflonski, ja bih opet pekla na keramickom. dakle, peci.  

 

ne znam zasto smo ovoliko zapetljali, to je jednostavan recept. kome i nije najbolje uspelo, snasao se i na kraju je jeo. a to je najvaznije :)

Edited by darling
Link to comment

Je l imate neki tip za pravljenje samog grilijaza ili da uradim kako pise u receptu, a to je da na tihoj vatri otopim secer i u to umeljam orahe? Onda da izlijem na nauljenu povrsinu i cekam da se stegne.

Link to comment

Je l imate neki tip za pravljenje samog grilijaza ili da uradim kako pise u receptu, a to je da na tihoj vatri otopim secer i u to umeljam orahe? Onda da izlijem na papir za pecenje i cekam da se stegne.

Link to comment

Je l imate neki tip za pravljenje samog grilijaza ili da uradim kako pise u receptu, a to je da na tihoj vatri otopim secer i u to umeljam orahe? Onda da izlijem na nauljenu povrsinu i cekam da se stegne.

Pa to je to. nema tu ništa više. Izlij na papir, jedino to je bitno

Link to comment

Hvala! Stavila sam inicijalno secer u jednu od onih serpica sa drskom sto imaju debelo dno, one za sosove. Preko 25 min je tako sedeo na dvojci i nije se makao. Vrelo sve, ali secer se samo ugrejao i smrdeo, moram priznati. Onda sam prebacila u serpicu sa tanjim dnom i ocas posla ga istopila. Divno mi je ispao, eno ga hladi se. Sad ide druga tura, sa seckanim umesto mlevenim orasima. :D

Link to comment

Jbt, pa ja nemam nikakav skil u kuvanju. Samo znam da poslusam recept.

 

Ne pise mi u receptu na koliko se pece kora. Dakle, ako idu po korici 4 jajeta, 4 kasike brasna, 3 kasike brasna i 120gr mlevenog grilijaza, je l se to pece na 180 stepeni ili vise?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...