Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

indonezanske pilece dzigerice (plus moji dodaci)

 

na malo ulja se proprzi 1 cluk, cen bluka, i ljutih papricica po ukusu

kad luk ucakli, doda se jedno 300ak grama dzigerice (ili vise, ili manje, nije ni bitno)

proprzi se, pa se doda seckanog badema jedno 50ak grama, narendana kora limuna i sok od pola, isfiletirana pomorandza iseckana na vece kocke, i 100-200ml kokosovog mleka/paste

kad se stegne, dobro ide uz spagete ili jos bolje uz mie noodles (kako se to prevodi na srpski uopste?)

Link to comment

imam konzervu kuvanog braon sociva, sa kojom ne znam sta da radim. pa sam mislila da stavim u sataras. sta mislite, jel bi to islo tako, ili cu samo da upropastim savrseno dobar sataras?

Link to comment

jako jednostavno...

 

ja odradila tiganj varijantu (sledeci put cu u rernu), stavila pola-pola obicno i kukuruzno brasno, prelila dukatos pavlakom i blukom seckanim... fantazija :)

Link to comment

imam konzervu kuvanog braon sociva, sa kojom ne znam sta da radim. pa sam mislila da stavim u sataras. sta mislite, jel bi to islo tako, ili cu samo da upropastim savrseno dobar sataras?

 

ja ne bih.

 

bolje napravi kremu od njih, zapeci neki hleb pa krem bogato ozgo. da li ko predjelo, da li uz sataras, tako ce ici.

Link to comment

meni pada na pamet jedna lepa salata.socivo i tanke snite mesnate slanine proprziti minut na mulju,ohladiti i pomesati sa puno rukole.dodati masline i to je to 

Link to comment

ja ne bih.

 

bolje napravi kremu od njih, zapeci neki hleb pa krem bogato ozgo. da li ko predjelo, da li uz sataras, tako ce ici.

 

kako? samo izmuljam u blenderu? dobro zvuci.

Link to comment

mozes da napravis pasta lentikio

 

ja pravim ovako, al redje, tek nesto malo paste, i ne stavljam slaninu, vegetarijansko je jelo. jede se kasikom. pre serviranja zalijem kasikom dobrog maslinovog i narendam parmezana, malo svezeg bibera. odlicno je.

Edited by darling
Link to comment

kako? samo izmuljam u blenderu? dobro zvuci.

 

ovo je orginal™ recept, ja obicno ne stavljam slaninu, karanfilic, niti kleku, dodam bluk i kad je sve gotovo pokapam ozgo malo nekog lepog mulja.

 

ako treba pomoc s talijanskim reci, mada verujem da je dovoljno jednostavno :)

Edited by aram
Link to comment

Uh, ne to ne želim. Znam za onaj meksički fazon - sa rendanim sirom pa u tortilju na plotnu/tiganj, video sam to kod Bodejna kad je bio u Meksiku, nego rekoh da vidim  šta ima još.

Link to comment

napunis ih proprzenom slaninicom i mladim lukom, u svaku stapic mocarele, poredjas u tepsiju, poprskas muljem, pospes parmezanom i zapeces 10 minuta. ima i varijanta da u slannicu dodas i kolutove tikvica, pa onda sve u blender, umesas i jaje i jos parmezana dok ne dobijes fini krem, onda dalje sve isto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...