Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

moglo bi, mesnat, ociscen od semenki... al se bojim da bi mu to dosta smanjilo trajnost, a i onda bih povecao kolicinu secera. zar nema jos jagoda tamo? a i sta hvali zamrznutim jagodama?

nene, nishta, ako kazesh jagode, bice jagode. samo sam se interesovala ^_^

Link to comment

elem, pekmez od luka sochinjen, osnovna verzija, da stignem da porazmislim shta zelim u buducnosti da radim iz te oblasti.

kilo luka, puter zejtin pola pola, soli bibera, shecera, soja sosa i balzamikoa. trunka nekog chili sosa slatko ljutog. vrlo lepo (momak je reko da je lepo, hudini da je бљакић, ali ona i inache zastupa neki prehrambeni konzervativizam :lolol:).

 

umesto jagoda, moj prvi izbor ce da budu - smokve. fala brate arame (i momci i devojke) :D

Edited by gospa buba
Link to comment

zanimljiv ovaj metod pravljenja pite. probacy.

ti me unishtavash -_- :D

 

elem, vrlo slichno, ja skuvam shpageta recimo 2/3 paketa, zavisi od dubine tiganja naravno. sechem crni luk na krischice vrlo tanke, mutim 2-3 jajeta, jogurt, ulje, so, biber, beli luk u prahu, neku travku sushenu (moze mirodjija, moze estrogen™), sve zamutim, smesham shpagete i isto na tiganj na vrelo ulje, s jedne pa s druge strane, kad se steknu uslovi da moze da se okrene (okrece se na veliki tanjir, ne neko zezanje sa kuhinjskim oruzjima)... kolichine onako, da ne lije to techno, ali da dobro oblozi shpagete. u prvom trenutku samo pomislila da je ovo to ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

ti me unishtavash -_- :D

 

elem, vrlo slichno, ja skuvam shpageta recimo 2/3 paketa, zavisi od dubine tiganja naravno. sechem crni luk na krischice vrlo tanke, mutim 2-3 jajeta, jogurt, ulje, so, biber, beli luk u prahu, neku travku sushenu (moze mirodjija, moze estrogen™), sve zamutim, smesham shpagete i isto na tiganj na vrelo ulje, s jedne pa s druge strane, kad se steknu uslovi da moze da se okrene (okrece se na veliki tanjir, ne neko zezanje sa kuhinjskim oruzjima)... kolichine onako, da ne lije to techno, ali da dobro oblozi shpagete. u prvom trenutku samo pomislila da je ovo to ^_^

 

 

nema sira? kakvo je, iz koje kategorije jela je to, glavno za veceru, poslepodne da se pregrize, jelo sa strane za rucak, ladan dorucak? jel se taj jedan disk drzi cvrsto kad se isprzi? rosti od spageta?  

 

kuglice od mrkve su tursko groblje na tanjiru kolaca :D

Link to comment

darling razna jela(paste,pite i gibanice) se mogu praviti i bez sira,secam se da si cudom cudila onomad a i sad..jogurt,pavlaka i jaja i bude sasvim ok..jaja ugl stegnu smesu,jogrut i pavlaka rastope skrob/natope/obloze testo/kore..kad se dobro posoli,zacini i ispece bude ko grom..

jer sira obicno nema ili je u nekom trenutku burzujski momenat ili nedostupan na drugi nacin i slicno..

 

ja to sada jako cesto kroistim za povrce..(inace smesa se pravo kuvarski zove -smesa royal-)

Edited by ivy
Link to comment

nema sira? kakvo je, iz koje kategorije jela je to, glavno za veceru, poslepodne da se pregrize, jelo sa strane za rucak, ladan dorucak? jel se taj jedan disk drzi cvrsto kad se isprzi? rosti od spageta?  

 

tako nekako, drzi se dobro, 3 jajeta i nema greshke (ali ugadjash u principu shpagete prema tiganju, a jaja prema shpagetama, a jogurat zapravo da da taj shmek na sir. naravno, parmezana ako ima ili nekog tog jakog sira rendanog, nema greshke). moze za sve obroke, mi jedemo sve kad nam padne, a ne kad je red ^_^

 

rosti od shpageta, da.

 

 kuglice od mrkve su tursko groblje na tanjiru kolaca :D

ne vidim problem, tim vishe za mene -_-

Link to comment

:) fala. pravicu kad se steknu uslovi, zanimljiv mi je recept.

 

 

@ ivy  ako ima jaja i jogurta, meni to uvek zvoni na gibu, a gde moze giba bez sira. makar i sa spagetama. zato sam pitala. 

Edited by darling
Link to comment

Provokator, ima nabavku za jagnjece skembe!

 

Recept nemam, da ne znam sta cu probao bih neku suvlju (sa manje safta) verziju tripa ala napoletana, malo prilagodio zacine jagnjecoj aromi (origano ili nana ili ruzmarin, jedan od tih)

Link to comment

mi jedemo sve, mnogo. ovo ce da bude najkul fora zavtra sutra -_-

 

hvala drugari. ako kasnije dodje do krechenja i velkog spremanja, isto fala drugari :s_w:

mislim da mozes i da vezes cvor na kraju rukava, smestis jaje tu kraj cvora, pa vitlas okolo time. nemam predstavu koliko je tesko probusiti zumance vitlanjem.

Breeeee, ljudi skupili 170 iljade zelembaća na Kikstarteru za ovaj projekat

 

GOLDEN_GOOSE_EGG_SCRAMBLER_1.gif

 

GOLDEN_GOOSE_EGG_SCRAMBLER_004.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...