Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

napravila sam peanut butter, izgleda da sam ga malo vise seckala u blenderu no sto je trebalo, eno ga u frizideru, zgusnuce se, jel da?

hoce, ali hoummejd je uvek malo vise tecan. prosto, nema emulgatora. ako ti to bas smeta, mozes dodati malo meda, to ce i usporiti izdvajanje ulja i malo ga zgusnuti. ili ga ostavi par dana na sobnoj temperaturi, da se ulje uzdvoji na povrsinu, odaspi pa dobro promesaj ponovo. Edited by aram
Link to comment

svaka marinada koja je kisela i podrazumeva dodatnu termicku obradu ribe maksimum sat vremena. inace ce ti ubiti ukus ribe, ostace samo ukus marinade.

Edited by aram
Link to comment

Fala, tako sam i mislila. Dakle, sutra nekih sat vremena pre folije i rerne?

Ne bih ništa spec u marinadu, maslinovo, limun, biber, so, ruzmarin, bosiljak/peršun, granule belog luka..

 

Sad se setih da imam neki lep oyster sos koji bi se fino složio sa lososom. Back to the drawing room :)

Edited by Valkyrie
Link to comment

darling, ili vec neko ko zna, treba mi brzo, brzo, objasnjenje sta ide na picu sa spanacem i kozjim sirom? jel ide dole pelat sa zacinima? a pored bebi spanaca i kozje fete, jel ide i neka mocarela/gauda i sta jos sem ta dva?... ima po netu recepata, raznih, ali kako brave u guliju ili na brodicu ili gde god a da ste probali i da je bilo dobro? a articoke /marinirarane/, sa cim one najbolje idu na picu?

joj, ako moze neko brzo, stizu mi gosti uskoro, a nisam se bas pripremila :-)

Link to comment

ne, koliko sam videla, nema paradajza, premazana je maslinovim uljem, preko njega mocarela. spanac je koliko kapiram sparusen il skuvan pa dobro ocedjen, i u hrpicama pobacan po pici, na tu picu ide i rikota u gomilicama i slanina. tako je u guliju.

 

pica s articokama je premazana maslinovim, preko mocarela, razbacane articoke iz ulja i mali paradajzi na polovine i peperoncini.  zacin koji ima, ne mora nijedan. kad se ispece, jos jednom se premaze maslinovim s belim lukom. sluzi se s maslinama kalamatama. ovakva je u guliju. 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...