Jump to content
IGNORED

Parfemi


msmodesty

Recommended Posts

Preplavlljeno je tržiše arapskim parfemima, koje su sve kao kopije nečega, a u stvari oud i ruža u groznoj izvedbi. Ceo Bg kupuje Latafe, Šogane, Armafe meni to smrdi gore od indijskih stapica. 
u Sefori je akcija parfem od 100 ml po ceni 50 ml, ako nekom znači 

  • +1 4
Link to comment
  • 2 weeks later...

Probala sam Molecule, jednolican mi je, dok je Saharian Wind Mancera prezasicen nekim zacinima.

Hermes Le Jardin de Monsieur comme ci comme ca, dok taj Orange Hermes nisam nasla.

Za ostale koji su pominjani ne znam ni da li ih ima u BG.

 

Bila sam u onoj parfimeriji u Mercatoru, tamo mi je prodavacica neke preporucivala i jedan mi se na prvu svidi, prsnem ga na zglob, lepo, citrusno, vocno. Bogat, viseslojan, nije monolitan. Dok sam stigla kuci, nestadose citrusi, ostadose mosus i vanila. Ionako kosta previse, nije da bih ga kupila. To je ovaj.

 

Screenshot_20240317_201142_SamsungInternet.jpg.ba3b762d8184bf17bf89dcbdbb903a36.jpg

 

Jos neka dva citrusna sam probala, ali nisam zapamtila kako se zovu.

 

I tako, mozda sam prokleta.

Ne nadjoh nista.

Link to comment
16 hours ago, Stela said:

Probala sam Molecule, jednolican mi je, dok je Saharian Wind Mancera prezasicen nekim zacinima.

Hermes Le Jardin de Monsieur comme ci comme ca, dok taj Orange Hermes nisam nasla.

Za ostale koji su pominjani ne znam ni da li ih ima u BG.

 

Bila sam u onoj parfimeriji u Mercatoru, tamo mi je prodavacica neke preporucivala i jedan mi se na prvu svidi, prsnem ga na zglob, lepo, citrusno, vocno. Bogat, viseslojan, nije monolitan. Dok sam stigla kuci, nestadose citrusi, ostadose mosus i vanila. Ionako kosta previse, nije da bih ga kupila. To je ovaj.

 

Screenshot_20240317_201142_SamsungInternet.jpg.ba3b762d8184bf17bf89dcbdbb903a36.jpg

 

Jos neka dva citrusna sam probala, ali nisam zapamtila kako se zovu.

 

I tako, mozda sam prokleta.

Ne nadjoh nista.

 

pa ti si gora nego ja :wub:

tj tu smo, s tim da ja volim le jardin, jel, ali isto tako odem da se apdejtujem i ne nadjem n i s t a novo sto mi se dopada

(i naravno vjecito trazim par parfema iz formativnih godina jer eto)

Link to comment
6 hours ago, morgana said:

 

pa ti si gora nego ja :wub:

tj tu smo, s tim da ja volim le jardin, jel, ali isto tako odem da se apdejtujem i ne nadjem n i s t a novo sto mi se dopada

(i naravno vjecito trazim par parfema iz formativnih godina jer eto)

Le jardin de monsieur je korektan, danas prolazila pored DC i probala. Ali mi se ne svidja na kozi, preplave me zacini i arome.

 

Probah Chanel Chamce Eux Fraische i lepo mi stoji, svez je. No se bojim da nije postojan.

 

Vrtim se u krug i ne nalazim nista..razumemo se :)

Inace imam problem i sa ruznim bocicama :lolol:. Jednom mi se solidno svideo neki parfem, ali sam odustala od kupovine, jer je bocica bila uznemirujuce glupa.

Link to comment
5 hours ago, Patty Lee said:

@Stela Je l ti nudila možda Torino21, isto Xerjoff? 

Nije, samo ovaj tirkizni mi je nudila. I neke citrusne na slovo S valjda, ali debil nisam zapamtila.

Link to comment
5 minutes ago, Stela said:

Le jardin de monsieur je korektan, danas prolazila pored DC i probala. Ali mi se ne svidja na kozi, preplave me zacini i arome.

 

Probah Chanel Chamce Eux Fraische i lepo mi stoji, svez je. No se bojim da nije postojan.

 

Vrtim se u krug i ne nalazim nista..razumemo se :)

Inace imam problem i sa ruznim bocicama :lolol:. Jednom mi se solidno svideo neki parfem, ali sam odustala od kupovine, jer je bocica bila uznemirujuce glupa.

 

pa naravno, ruzne bocice ne dolaze u obzir.

 

btw mene i neke niche genericke bocice koje znace 'totalno smo zanat, a ne industrija' nerviraju

 

edit, moracu da probam taj chance, vidim da je drvo citrus, u teoriji mi odgovara

Edited by morgana
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Stela said:

 

Inace imam problem i sa ruznim bocicama :lolol:. Jednom mi se solidno svideo neki parfem, ali sam odustala od kupovine, jer je bocica bila uznemirujuce glupa.

Meni su sve Xerjoff apsolutno jezive. I onda me to odbija i od njihovih mirisa.

  • Wub 1
Link to comment

A neki drugi Chance? Obican edt? Meni je eau fraiche divan, kupovala sam dvaput, al na meni traje (doduse mozda je reformulisan) 

Nisu to skroz sto trazis al su lagani i prijatni (i neskupi) Donna Trussardi, Boucheron Quatre, Versace Versense… ovi su svi obicni, al lepi, i pored raznih niche parfema koje imam, ove akam 

 

  • Hvala 2
Link to comment

moj problem sa niche parfemima je sto mi nista ne znace, nepoznati su mi i nemamo predistoriju

(koju nemam ni sa drugim brendovima jer otkud mi pare za hermes ili chanel osim za parfem ili sminku ali eto, socijalizovana sam i akulturisana s njima, a sa xerjoff-om ne i ne mogu protiv sebe. ne navijam za republikance, kunem se, naprotiv)

 

tj volim one neke armani, etro i sl niche.

pricam o ovim zanatskim brendovima.

 

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...