Jump to content
IGNORED

Parfemi


msmodesty

Recommended Posts

6 hours ago, Shan Jan said:

Probaj da nadjes neku zamenu. Ja sam tako uzeo za Aventus Creed, maltene isti miris a kosta 5 puta manje.

 

hocu, vidim da fragrantica neke ocjenjuje kao slicne

 

1 hour ago, ultra plasticni said:

 

Izmi neke dekante, da te zelja mine

 

e, jel budu to originali? naisla sam guglajuci na nekog lika koji dekantuje ovo sto hocu ali mi po cijeni nije jasno kakva je sansa se ne radi o kopiji, mada vidim da su mu ocjene dobre. makar je kolicina i  cijena takva da moze da se proba, 1700 din 5 ml.

 

 

Link to comment
9 hours ago, morgana said:

 

moracu da smognem snage da nastavim zivot bez njega :cry:

Videcu ovde kod mene dal ga ima, kad budem u prolazu, nama su cene za gorivo, parfeme i cigare dosta nize. Na netu vidim da je na Kanarima taj parfem nedostupan ili rasprodat, jbmlg ne znam zasto ili su ga turisti pokupovali.

Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Videcu ovde kod mene dal ga ima, kad budem u prolazu, nama su cene za gorivo, parfeme i cigare dosta nize. Na netu vidim da je na Kanarima taj parfem nedostupan ili rasprodat, jbmlg ne znam zasto ili su ga turisti pokupovali.

 

hvala, javi kad naidjes :) i ja ponegdje nalazim da je rasprodat, nadam se da to ne znaci da proizvodnja staje prije nego sto ja skupim pare za njega.

 

Link to comment
9 hours ago, morgana said:

 

moracu da smognem snage da nastavim zivot bez njega :cry:

Floris Santal bi trebalo da je djup za Turquoise, Floris parfeme imaš u Belodoreu (u Galeriji, i ako hoćeš da izbegneš Galeriju, u Kralja Petra).

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Patty Lee said:

Floris Santal bi trebalo da je djup za Turquoise, Floris parfeme imaš u Belodoreu (u Galeriji, i ako hoćeš da izbegneš Galeriju, u Kralja Petra).

 

hvala, idem ovih dana u kpetra da vidim. uopste ne znam za floris, a i dobar broj drugih niche brendova mi je gotovo nepoznat. moracu da istrazim.

 

edit, vidim da je floris deklarisan kao muski dok je armani uniseks (i nema mi izrazen muski vajb). jesi li ga omirisala, kako ti se cini?

Edited by morgana
Link to comment
42 minutes ago, morgana said:

 

hocu, vidim da fragrantica neke ocjenjuje kao slicne

 

 

e, jel budu to originali? naisla sam guglajuci na nekog lika koji dekantuje ovo sto hocu ali mi po cijeni nije jasno kakva je sansa se ne radi o kopiji, mada vidim da su mu ocjene dobre. makar je kolicina i  cijena takva da moze da se proba, 1700 din 5 ml.

 

 

 

Trebalo bi da su originali bar kod ovih sa mnogo pozitivnih na KP. Uzimao sam nekoliko puta u poslednjih par godina, sigurno 15ak dekanata :D i sve je bilo ok. Cena je takva jer oni verovatno nabave najveće moguće pakovanje koje je dosta jeftinije po ml od manjih pakovanja.

Link to comment
1 minute ago, Renegade said:

 

Trebalo bi da su originali bar kod ovih sa mnogo pozitivnih na KP. Uzimao sam nekoliko puta u poslednjih par godina, sigurno 15ak dekanata :D i sve je bilo ok. Cena je takva jer oni verovatno nabave najveće moguće pakovanje koje je dosta jeftinije po ml od manjih pakovanja.

 

o pa vrh, idealno za probu, minjavanje zelje ali i za tasnu. tenks :)

Link to comment
3 minutes ago, morgana said:

edit, vidim da je floris deklarisan kao muski dok je armani uniseks (i nema mi izrazen muski vajb). jesi li ga omirisala, kako ti se cini?

Za Santal konkretno ne znam jer mene vuku ovi što mirišu na travuljinu :isuse: poput Diptique Vetiverio ili Aesop Hwyl. Od Floris mirisa su mi u sećanju ostali samo neki drugi, iskreno, tipa Neroli ili Vert, a ovaj tvoj ne znam ni da l sam čekirala (vrv ne, jer ovo Santal me odmah asocira na Le Labo). Ja volim unisex i muške mirise tako da ne gledam uopšte kako su kategorizovali. 

Link to comment
1 minute ago, Patty Lee said:

Za Santal konkretno ne znam jer mene vuku ovi što mirišu na travuljinu :isuse: poput Diptique Vetiverio ili Aesop Hwyl. Od Floris mirisa su mi u sećanju ostali samo neki drugi, iskreno, tipa Neroli ili Vert, a ovaj tvoj ne znam ni da l sam čekirala (vrv ne, jer ovo Santal me odmah asocira na Le Labo). Ja volim unisex i muške mirise tako da ne gledam uopšte kako su kategorizovali. 

 

volim i ja uniseks ka muskim ali teze muske ne mogu.

 

za travuljine se slazemo. preferiram i drvenaste, a od klasicnih nota bergamot. cvjetne bas ne volim.

 

ovaj armani je drvo, so i vanila, odlicno balansiran tako da vanila samo daje neku toplinu, a ne preteze.

Link to comment

@morgana Pa “najmuškiji” koji sam imala je bio Mezon Martin Marđela, jedan od onih Replika mirisa - Jazz Club. To je baš mirisalo na zagušenu birtiju gde se pali koža ali posle nekih pola sata, na meni je mirisalo kao karamela :lolol: 

 

Ja cvetne i amber baš i ne volim, drvenaste da, citrusne da, kožne da. Aromatične, zavisi od kombinacije, ako vuče na zemljane tonove i začinsko bilje onda oui.

 

Ako nekad budeš u prilici čekiraj i …&OtherStories! Oni imaju iznenađujuće postajane toaletne vode, ne znam kakve su sad cene, ja uzela pre nekoliko godina za 30-ak evra Havana Blues, dry tobacco i jasmin, vrlo oštar i opor miris, prelepo.

Edited by Patty Lee
Usamljena zagradica
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Patty Lee said:

@morgana Pa “najmuškiji” koji sam imala je bio Mezon Martin Marđela, jedan od onih Replika mirisa - Jazz Club. To je baš mirisalo na zagušenu birtiju gde se pali koža ali posle nekih pola sata, na meni je mirisalo kao karamela :lolol: 

 

Ja cvetne i amber baš i ne volim, drvenaste da, citrusne da, kožne da. Aromatične, zavisi od kombinacije, ako vuče na zemljane tonove i začinsko bilje onda oui.

 

Ako nekad budeš u prilici čekiraj i …&OtherStories! Oni imaju iznenađujuće postajane toaletne vode (ne znam kakve su sad cene, ja uzela pre nekoliko godina za 30-ak evra Havana Blues, dry tobacco i jasmin, vrlo oštar i opor miris, prelepo.

Onda je za tebe muski Halston Z-14 majka mara, uopste to je najlepsi muzki parfem svih vremena, ovde ga uopste nema, samo moze da se naruci online.

Edited by Lancia
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

tenks, omirisaću &other stories. gdje si kupovala margielu, u metropilitanu (ili bijese belodore) mi se neki iz linije replica dopao ali je djelovao dosta homeopatski, kao rezredjen (slicno i byredo i julliette has a gun)

 

imaš li neki drveni, a postojan da preporučiš, oni često brzo izlape?

Link to comment
7 minutes ago, morgana said:

tenks, omirisaću &other stories. gdje si kupovala margielu, u metropilitanu (ili bijese belodore) mi se neki iz linije replica dopao ali je djelovao dosta homeopatski, kao rezredjen (slicno i byredo i julliette has a gun)

 

imaš li neki drveni, a postojan da preporučiš, oni često brzo izlape?

Narciso Dominguez su verovatno jedni od najlepsih parfema ali zato ispare dok si trepnuo okom. Ne znam u cemu je fora?¿

Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Narciso Dominguez su verovatno jedni od najlepsih parfema ali zato ispare dok si trepnuo okom. Ne znam u cemu je fora?¿

 

ne sjecam se objasnjenja iz hemijskog ugla ali drvo kao top nota nije postojano dok kao bazna bude ok. mater mu, nek nam neko sredi taj problem. bas volim drvo i divlji zelenis. 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...