Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

3 hours ago, trustno1 said:

 

Misliš zato što nije moguće zaraditi pare u tom inostranstvu ili zato što se ne vredi vraćati u Srbiju? Ili i jedno i drugo

Nisam rekao "pare" nego "penziju" a mislim da se (danas/ovde) zaista ne vredi vracati u Srbiju - osim - naravno - ako mi se ne desi da mi unuci tamo rastu a ja da ostanem - nicim izazvan - da je@em vn@go negde u zapadnom Sidneju, ne? 

Ovo prvo (penzija) pod uslovom da se nesto takvo postoji u zemljama u kojima (po)neki od nas zive. 

 

Mis'im - ako neko ima nameru da zivi sledecih 3-5-7-19 godina onda je svakako izvesno da ce negde morati da zivi - da li ce to ga bude 'ovde' ili 'tamo' i koliko ce to u 20+Covid-19/84 vremenima da bude 'na raspolaganju' - to cemo da vidimo. Rezime je da kome zivot kao fenomen tesko pada - ta/j ce i tamo i ovde imati problem sa raznim stvarima - vec prema licnom afinitetu... :)

Link to comment
26 minutes ago, gospa buba said:

a ne mosh biti tachnije.

 

Jedini way-out je #onokad imas supermoc pa da svakoga koga sretnesh na dnevnoj bazi (a prvi put) - mozes posle 5 minuta 'a pravom' da okrivish za sve loshe sto ti se ikad u zivotu desilo... Extra supermoc a uopste nije tako retka kao sto neki ljudi misle...

Link to comment
 

Jedini way-out je #onokad imas supermoc pa da svakoga koga sretnesh na dnevnoj bazi (a prvi put) - mozes posle 5 minuta 'a pravom' da okrivish za sve loshe sto ti se ikad u zivotu desilo... Extra supermoc a uopste nije tako retka kao sto neki ljudi misle...

znam. rodila sam 1 supermena. istina, malo krivice je zaista na njemu, ali moc je moc. i super je s_w.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
9 hours ago, trustno1 said:

 

Izuzetna tolerancija forumaša i razumevanje prema ljudima koji kukaju se ogleda se u tome da svi razumeju noskicha. Niko ne koristi svaku priliku da ga popljuje. Sve samo razumevanje za njegove okolnosti.


kakav ti je stav o Severnoj Koreji?

Link to comment

 

Quote

Nostalgija je privilegija malih naroda. Ne znam da li veliki narodi osećaju nostalgiju.

G. Markovic,

 

 

 

pretpostavljam zbog toga sto nismo skroz individualisticno drustvo, kao US, AUS, UK, nego da imamo te neke vrednosti iz proslosti gde se cenio i negovao kolektivizam, to je po mojem misljenju razlog zasto ljudi sa nasih prostora upadnu u nostalgiju.

 

 

 

 

Link to comment

Ne, to je zato sto na siroce (mali narod) i zec silji patku, pa zato mali narodi neizbezno porede vremena sadasnja sa vremenima proslim u smislu kolicine siljenja patke. 

Edited by ObiW
Link to comment
2 hours ago, dragance said:


kakav ti je stav o Severnoj Koreji?

 

Nemam neki stav o Severnoj Koreji koji bi bio posebno interesantan. :) Valjda se tu i moje mišljenje poklapa sa Kanonom Foruma.

 

Taj Kanon Foruma. U Srbiji je grozno, na Zapadu je savršeno. Ko je na Zapadu nema šta da se žali. Ko je u Srbiji ima sva prava da se žali i da kuka. Taj ekstremizam ide do te mere da se ismeva najprirodnija ljudska potreba za bližnjima. Prijatelji? Pfffff, nabaviš nove prijatelje, za sat vremena. Stari prijatelji? Pa šta, što bi ikada vidjao svoje stare prijatelje i porodicu kada si na Zapadu, u raju. U raju ti nisu potrebni bližnji. Za ljude u Srbiji koji kukaju se moli razumevanje za njihove okolnosti, jer njima je gore nego da su logoru u Severnoj Koreji. Ali ako kažeš da si doživeo neprijatnost u Njujorku - ti si elitistička kretenčina koja namerno kuka nad ovima koji stvarno pate da bi im još dosula ne so nego izbeljivač na ranu i koja se folira van svake mere. :) Ako ti nešto smeta na Zapadu, što se ne vratiš u Srbiju? Ali ako ti je loše u Srbiji, nemoguće je učiniti da ti bude bolje a strahovito je teško otići.

 

Na topiku Švajcarska bags kaže kako Beč kao svaki grad ima svoje ogromne probleme. I* with the pilots pita, koji su to problemi? Na šta Zorglub odgovara: biciklisti. Jer prema Kanonu Foruma, koje to probleme može imati Beč? Pa tamo nema problema. Nije to Beograd, koji ima sve probleme ovog sveta. Po Kanonu Foruma, na Zapadu čak i kad ima problema, to su nekako lepi problemi, koje je prosto prijatno podnositi. Nije isto problem s drogom u školi u Beču i u Srbiji. U Beču je to nekako... bečki. ObiW, u Americi ti pregledaju jaja na kasi, ej! A u Beogradu ti apotekarka vratila 200 din manje kusura. Šta je logičan zaključak? Na Zapadu je savršeno, u Srbiji je užasno. Ako neko slučajno kaže drugačije - on je onda Vučić i kraj priče.

Link to comment
10 hours ago, iDemo said:

Nisam rekao "pare" nego "penziju" a mislim da se (danas/ovde) zaista ne vredi vracati u Srbiju - osim - naravno - ako mi se ne desi da mi unuci tamo rastu a ja da ostanem - nicim izazvan - da je@em vn@go negde u zapadnom Sidneju, ne? 

Ovo prvo (penzija) pod uslovom da se nesto takvo postoji u zemljama u kojima (po)neki od nas zive. 

 

Jedan deda koji je svašta preživeo, rodjen u Šumadiji početkom 20. veka u najvećem siromaštvu, jeli koru drveća, onda vrednim radom se obogatio, bio u logoru za vreme rata, išao i gastarbajterisanje,..., svojoj deci je savetovao: idite da zaradite pare u arapske zemlje, odande ćete se sigurno vratiti. ;)

 

Šta ti znači ono boldovano?

 

10 hours ago, iDemo said:

Rezime je da kome zivot kao fenomen tesko pada - ta/j ce i tamo i ovde imati problem sa raznim stvarima - vec prema licnom afinitetu... :)

 

Ne znam da li misliš da kažeš da meni život teško pada? Ili misliš na preovladjujuće stanovište ovde da ako si u Srbiji, onda ti život teško pada, ne može se tu ništa učiniti, ali čim odeš van Srbije onda je sve ok. Ako misliš na to stanovište, znam, tu nema pomoći, fatalizam. Programiranje ne može da se nauči, osim nekolicine odabranih, a čak i da može da se nauči - ne možeš ti protiv svoje prirode koja vrišti protiv programiranja. Kad si rodjen da budeš andragog, imaš te gene, ne možeš protiv toga. Naravno da takav čovek ima sva prava da kuka i naravno da je Srbija strašno mesto koje ne podržava andragoge. Za razliku od Australije, gde samo čekaju da dodele stanove i nacionalnu penziju andragozima. Tamo se cene andragozi, kao što i dolikuje.

 

Ako misliš na mene, da odagnam eventualne sumnje, meni život ne pada ništa teže niti lakše nego tebi, sigurna sam. Ovde neki imaju neopisivu želju da dokažu kako sam ja zapravo zlobna i nesrećna - samo zato što ne pišem hvalospeve Zapadu i pljuvanje Srbije. Problem je što kada bih pisala kako je u Srbiji užasno, i žalila se na sve redom, niko ovde mi ne bi ništa spočitao. Ako se žališ na Srbiju, sve je ok, život ti ne pada teško, štaviše, ti si jedna fina i kulturna osoba. Ali ako napišem nešto što prosto nije stoprocentni hvalospev za Zapad, onda kreće napad. Da mi ništa ne valja, da mi život teško pada, da sam propala,...

Link to comment
2 hours ago, ObiW said:

Ne, to je zato sto na siroce (mali narod) i zec silji patku, pa zato mali narodi neizbezno porede vremena sadasnja sa vremenima proslim u smislu kolicine siljenja patke. 

 

Da. Dokaz za to da kod velikih naroda ne postoji žal za nekim (imaginarnim) prošlim vremenima je to što je Tramp izabran na krilima slogana Make America Great AGAIN.

Link to comment
17 minutes ago, trustno1 said:

 

Taj Kanon Foruma. U Srbiji je grozno, na Zapadu je savršeno. Ko je na Zapadu nema šta da se žali. Ko je u Srbiji ima sva prava da se žali i da kuka. Taj ekstremizam ide do te mere da se ismeva najprirodnija ljudska potreba za bližnjima. Prijatelji? Pfffff, nabaviš nove prijatelje, za sat vremena.

 

Ne valja ti u Srbiji? Pfff, idi da pereš sudove na crno.

Link to comment
Just now, Time Crisis said:

 

Ne valja ti u Srbiji? Pfff, idi da pereš sudove na crno.

 

Pa koliko ti ne valja u Srbiji? Onome kome stvarno ne valja, taj ide da pere sudove na crno. Ako nemaš pare da kupiš deci hranu, veruj mi, praćeš sudove na crno, kao što radi moja sestra od tetke. Problem je što se masovno kenja kako je strašno loše, dok se ide na skijanje, kupuju stanovi, ostavljaju deca na nedelju dana kod babe i dede dok mama i tata jedu mdma i partijaju. Naravno da niko normalan neće zameniti takav život za ilegalno pranje sudova. 

 

 

Link to comment

Gadan si ti bukvalista @trustno1 i u stvari baš ti najviše reaguješ na pisanja koja se kose sa tvojom istinom.

 

evo, polako: živeo sam (kriterij za “življenje” je 2+ godine) u 4 zemlje.

boravio u dodatnih 6 zemalja (kriterij boravka 3 meseca + u cugu minimum). U dosta njih mi se dešavalo loših stvari - negde baš loših. U Srbiji i ostalim delovima bivše Jugoslavije mi se desilo masa lepih stvari.

 

Nikada, ama ni-ka-da se ne bih vratio ni u Srbiju, ni u bilo koju republiku da živim, pa da je ne znam šta u pitanju.

Edited by dragance
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...