Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

1 hour ago, trustno1 said:

Brate, nema opravdanja za kukanje. Svako bi mogao da ne kuka. Kukanje je jedna negativna i izuzetno malogradjanska osobina. Šta reći na kukanje? Evo ti pola moje plate? Da dolazim svakog dana da ti skuvam ručak? A naročito je malogradjanski i zlobno kada ti neko kuka i doda kako je tebi mnogo dobro. Nekom je sve lako u životu, nekom je jako teško. Meni je lakše nego nekima i teže nego nekima. I šta sad?

 

Razumem da si doživela raščaravanje životom na zapadu al ne razumem čemu tolika potreba da opleteš po ljudima ... oh wait.

Nije ni čudo što te toliko živciraju kukadžije kad se samo pogleda kolko si se i sama (samo na ovim stranama) iskukala.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
18 hours ago, I*m with the pilots said:

Nemam nista protiv da pises, ali onda moras da istrpis i da neko da neki komentar na to, bas kao sto je slucaj sa svima i na svim temama. A ako provrtis film, ja sa tobom u dalju diskusiju nisam ni ulazila.

 

Ja mislim da ti moraš da istrpiš da ja ne pišem onako kako se tebi svidja. Nekoliko ljudi i ja smo vodili razgovor a onda si ti iz čista mira došla i rekla da sam ja trol. Prosto, ako ti se ne svidja diskusija, nemoj u njoj da učestvuješ a ako te zanima, onda učestvuj u diskusiji. Ali nemoj kao neki trol.

 

Takodje, re onoga što si rekla da neko kaže nešto razumno a ja odgovorim sa, da ali: prvo, šta je to razumno? Drugo, ja nisam ovde došla da iznesem stanovište i ćao. Više tragam za sokratovskim dijalogom u cilju traženja istine. :) Ja nemam neko čvrsto stanovište, imam dosta pitanja.

Link to comment
5 minutes ago, Shitgenstein said:

 

Razumem da si doživela raščaravanje životom na zapadu al ne razumem čemu tolika potreba da opleteš po ljudima ... oh wait.

Nije ni čudo što te toliko živciraju kukadžije kad se samo pogleda kolko si se i sama (samo na ovim stranama) iskukala.

 

Ja nisam doživela raščaravanje životom na Zapadu. :) To si pogrešno razumela. Niti kukam. I to si pogrešno razumela. Evo, objasniću ti.

Pričam o tuzi imigranata i pitam se šta je neki pravi izbor. Odnos prema domovini je dosta složena tema, nije ni čudo da postoji topik još od pre. Kada podeliš svoju situaciju i razmišljanja sa drugima, kada razgovaraš, to nije kukanje. Kukanje je kada pričaš kako je drugima bolje nego tebi a apsolutno ništa ne preduzimaš da popraviš svoju situaciju. Ja nikada nisam rekla da je nekom bolje nego meni niti da ne preduzimam ništa da poboljšam svoj život onako kako mi se svidja. Niti sam se žalila da je moj život katastrofa, naprotiv. Ja se samo pitam šta je neki pravi put i izbor u životu. I mislim da kroz razgovor sa drugima u sličnoj situaciji možeš dosta toga da shvatiš.

 

Ali kapiram to sitno zadovljstvo kad napišeš nešto što misliš da je vispreno pa kao pokopaš nekog. ;)

Link to comment
1 hour ago, trustno1 said:

 

Ja mislim da ti moraš da istrpiš da ja ne pišem onako kako se tebi svidja. Nekoliko ljudi i ja smo vodili razgovor a onda si ti iz čista mira došla i rekla da sam ja trol. Prosto, ako ti se ne svidja diskusija, nemoj u njoj da učestvuješ a ako te zanima, onda učestvuj u diskusiji. Ali nemoj kao neki trol.

 

Takodje, re onoga što si rekla da neko kaže nešto razumno a ja odgovorim sa, da ali: prvo, šta je to razumno? Drugo, ja nisam ovde došla da iznesem stanovište i ćao. Više tragam za sokratovskim dijalogom u cilju traženja istine. :) Ja nemam neko čvrsto stanovište, imam dosta pitanja.

 

Covece, zeno. Hajde ovako da rasclanimo posto vidim da se ne snalazis. Ja sam ostalima rekla i kasnije dudi objasnila zasto mislim da si trol na ovoj temi i na tome zavrsila. Nisam dalje ucestvovala u tvojoj diskusiji. Ti meni ne smetas. Mogla bi recimo da mi se skines sa grbace, osim ako zelis da se vucemo ovako. Videci kako nisko padas u nekim svojim komentarima, mogu i pretpostaviti kakav ces put odabrati.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, trustno1 said:

Ali kapiram to sitno zadovljstvo kad napišeš nešto što misliš da je vispreno pa kao pokopaš nekog. ;)


Veoma dobro objašnjen celi tvoj opus... i to tvojim rečima.

  • Haha 2
Link to comment
33 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Covece, zeno. Hajde ovako da rasclanimo posto vidim da se ne snalazis. Ja sam ostalima rekla i kasnije dudi objasnila zasto mislim da si trol na ovoj temi i na tome zavrsila. Nisam dalje ucestvovala u tvojoj diskusiji. Ti meni ne smetas. Mogla bi recimo da mi se skines sa grbace, osim ako zelis da se vucemo ovako. Videci kako nisko padas u nekim svojim komentarima, mogu i pretpostaviti kakav ces put odabrati.

 

Brate, sestro. Pametniji popušta. Ti onda prestani. Zašto da ti se skidam sa grbače ako ti ne smetam, ne kapiram? Ti u diskusiji uopšte ne učestvuješ nego ovde troluješ ili kako se to već zove. Koliko si već postova objavila koji veze s topikom nemaju, nego samo mene vredjaš. Možda možeš da otvoriš poseban topik ali valjda ovde treba da napišeš nešto na temu odnosa sa domovinom?

 

Opet me vredjaš i to mi smeta, neću da trpim vredjanje i hoću da prozovem svaki post koji me vredja. Nije ok vredjati ljude. Ti si se najednom pojavila, ništa nisi rekla o topiku nego si samo uletela da kažeš da sam ja trol. Potom si nastavila da mi govoriš uvrede, kao ovo sada da nisko padam. Dok me budeš vredjala, ja ću se buniti. :)

 

15 minutes ago, dragance said:


Veoma dobro objašnjen celi tvoj opus... i to tvojim rečima.

 

Pa kad često izgleda da je to duša ovog foruma. ;) Ja nikada nisam prva uvredila. Istina je da sam često koristila iste ili vrlo slične reči koje su meni prethodno bile upućene. Sve sam mislila, možda će da shvate da to nije ok. Ali izgleda ne. I*m with the pilots je potpuno ok da drugome govori da nisko pada, da je trol, da ovo, da ono, Ali, gle čuda, kad njoj to isto kažeš, onda najednom nije ok. Što? Što bi bilo ok da jedan vredja a nije ok da drugi uzvrati ili se samo pobuni? :)

 

A ti, dragance, nadala sam se da si fin i dobronameran kao frankofon a možda i frankofil, mais maintenant je vois que j'ai eu tort... :P

 

Edited by trustno1
Link to comment
1 minute ago, dragance said:

Et bien, écoute. Juste parce que tu comprends la langue ne veut rien dire. Tu es la preuve. 

 

Mais avec la comprehension de la langue vient aussi la comprehension de la culture, la façon de penser et de se comporter. Pourquoi es-tu aussi hositle, mon ami? J'admis que j'utilise sarcasme parfois, mais juste comme un épice pour la discussion. Mes intentions sont bonnes, pourquoi présupposer autrement? 

Link to comment

Palo mi je nešto na pamet. Znate Meyers Briggs personality types. Ja sam ENTP i često mi se dešavalo da me optužuju za mrcvarenje oni koji nisu ENTP ili slično. Ali postoji tip ličnosti koji voli da isteruje stvari do kraja, dok nekima to izgleda kao isterivanje maka na konac ili - trolovanje. Prosto, ljudi su različiti i različito pristupaju diskusijama i različite stvari iz njih izvlače. Ali to ne znači da je onaj ko različito od tebe diskutuje trol iako te užasno nervira njihov pristup.

 

Pročitala sam jednom za ENTP kako vole da idu u takna crevca i kako zbog toga sagovornici mogu da popizde i optuže ih da igraju devils advocate.

 

Eto, ne znam što se pravdam ja, umesto oni koji vredjaju, valjda zato što verujem da je znanje moć. ;)

Link to comment

meni je zalosno to sto je nekome RL toliko isprazan da mu ostavlja vremena i energije za izivljavanje na forumu :( .... elem, block opcija kucu gradi !

 

on_topic: moje posete srbiji su jako nabijene emocijama (zbog secanja, susreta, itd), + naslusam se i nazivim svakodnevnih problema koje imaju prijatelji i rodbina, tako da bi mi idealno trebao jedan pravi odmor od te posete pre nego sto se vratim ovoj novoj kuci, koja iako predstavlja trenutno bolju opciju za mene, podrazumeva sopstveni set poteskoca. summa summarum, retko svracam, for better or worse.

 

takodje ono sto sam primetio je da dodjem nekako fin i uljudan (pristojno se izrazavam, pricam tiho [i nosim psa sa sobom], pazim na sebe i druge) a posle par nedelja provedenih u beogradu pocinjem da se dernjam kao budala, psujem kao kocijas na svim mogucim jezicima zbog najmanje moguce budalastine, pocinjem lakse da prihvatam haos kao normalno stanje i sl.

 

 

 

 

Link to comment
8 minutes ago, bosque said:

meni je zalosno to sto je nekome RL toliko isprazan da mu ostavlja vremena i energije za izivljavanje na forumu :( .... elem, block opcija kucu gradi !

 

Kako znaš kakav je kome RL? Meni je samo bezveze što neki ljudi ništa ne pišu o temi nego samo vredjaju. Što bi sad ti njih vredjao govoreći da im je isprazan život. I to je bezveze. 

 

8 minutes ago, bosque said:

on_topic: moje posete srbiji su jako nabijene emocijama (zbog secanja, susreta, itd), + naslusam se i nazivim svakodnevnih problema koje imaju prijatelji i rodbina, tako da bi mi idealno trebao jedan pravi odmor od te posete pre nego sto se vratim ovoj novoj kuci, koja iako predstavlja trenutno bolju opciju za mene, podrazumeva sopstveni set poteskoca. summa summarum, retko svracam, for better or worse.

 

takodje ono sto sam primetio je da dodjem nekako fin i uljudan (pristojno se izrazavam, pricam tiho [i nosim psa sa sobom], pazim na sebe i druge) a posle par nedelja provedenih u beogradu pocinjem da se dernjam kao budala, psujem kao kocijas na svim mogucim jezicima zbog najmanje moguce budalastine, pocinjem lakse da prihvatam haos kao normalno stanje i sl.

 

 

Jednom u Njujorku u parku počnem da pričam sa mladom ženom Italijankom, turista. Pita me ona, kako ti se čini Njujork, jesu li ljudi hladni? Ona se preselila iz malog mesta na jugu u Milano svojevremeno i rekla da joj je i dalje teško. Ja joj kažem, eto, jedna stavr koja mi se dopada u Njujorku je to što možeš da popričaš sa bilo kim bilo gde, sasvim lepo i zanimljivo, i da se rastanete, bez da razmenjujete telefone, otkrivate intimne stvari o sebi i uopšte se zbližavate preko svake mere, kao što je obično u Srbiji. A ona mi na to kaže, ali u čemu je poenta da popričamo ako nećemo da razmenimo telefone i intimne stvari o sebi??? :)

Link to comment
21 minutes ago, bosque said:

 

takodje ono sto sam primetio je da dodjem nekako fin i uljudan (pristojno se izrazavam, pricam tiho [i nosim psa sa sobom], pazim na sebe i druge) a posle par nedelja provedenih u beogradu pocinjem da se dernjam kao budala, psujem kao kocijas na svim mogucim jezicima zbog najmanje moguce budalastine, pocinjem lakse da prihvatam haos kao normalno stanje i sl.

 

Posle jedno mesec dana u BG, kad sam vec pomislio da sam se potpuno vratio u fazon lokalaca, nesto krenem da pricam sa likom koji me ne poznaje, ali je deo nekog veceg drustva u kome sam bio. Posle sam cuo komentar "dobar je, al se vidi da ne zivi ovde, mnogo je ljubazan". :D

  • Haha 1
Link to comment
On 21.7.2020. at 5:44, Redoran said:

 

Sigurno postoji neki razlog ili kombinacija razloga usled kojih ljudi zauzimaju takav stav. Kada bi filozofija "sve se može kad se hoće i nema opravdanja za inertnost" savršeno funkcionisala kod svakog, onda bi čitava ljudska populacija živela u 20 najbogatijih zemalja sveta a ostatak planete bi bukvalno bio prazan i nenaseljen. Svi bi našli neki način, ovakav ili onakav, da se spakuju i odu u bolje. Pošto vidimo da očigledno nije tako i da većina ljudi bira da ostane tamo gde jeste (makar to bila i neka rupčaga bez ikakve perspektive), ja nemam druge nego da njihovu odluku i njihov izbor poštujem. Isto kao što od njih očekujem da poštuju moju odluku i izbor. Nisam uopšte sklon da sebe smatram uzvišenim u odnosu na njih zato što mi nije bio problem da se otisnem u nepoznato. Ili ajde, budimo elitisti i neka bude da jesam uzvišen - opet ne vidim šta ću postići time što ću njima to natrljavati na nos. Svako kuje svoju sreću pa bujrum.

 

Izuzetna tolerancija forumaša i razumevanje prema ljudima koji kukaju se ogleda se u tome da svi razumeju noskicha. Niko ne koristi svaku priliku da ga popljuje. Sve samo razumevanje za njegove okolnosti.

Link to comment
On 21.7.2020. at 5:53, iDemo said:

Naravno.

 

Nekad si mogao da odes u inostranstvo (kao profesionalac), odradish, zaradish penziju i vratis se k'o covek - moze i cela familija sa decom. Nisi se ni zaludjivao sa 'papirima' (to za one koji su se vratili do kraja '80tih. Danas to nije perspektiva - ono - skoro pa nikakva.

 

 

Misliš zato što nije moguće zaraditi pare u tom inostranstvu ili zato što se ne vredi vraćati u Srbiju? Ili i jedno i drugo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...