Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

17 minutes ago, trustno1 said:

 

Pa koliko ti ne valja u Srbiji? Onome kome stvarno ne valja, taj ide da pere sudove na crno. Ako nemaš pare da kupiš deci hranu, veruj mi, praćeš sudove na crno, kao što radi moja sestra od tetke. Problem je što se masovno kenja kako je strašno loše, dok se ide na skijanje, kupuju stanovi, ostavljaju deca na nedelju dana kod babe i dede dok mama i tata jedu mdma i partijaju. Naravno da niko normalan neće zameniti takav život za ilegalno pranje sudova. 

 

 

 

Koliko ti je stalo do prijatelja? Ako ti je mnogo stalo naći ćeš nove, kao moj neki tamo, veruj mi. :fantom:

Edited by Time Crisis
Link to comment
50 minutes ago, trustno1 said:

 

Da. Dokaz za to da kod velikih naroda ne postoji žal za nekim (imaginarnim) prošlim vremenima je to što je Tramp izabran na krilima slogana Make America Great AGAIN.

 

Oni makar imaju ideju kada je u Americi bilo dobro. Kada malo zagrebes vidis da je to u stvari manjinski stav, jer je Tramp dobio 3 miliona manje glasova, ali hajde da kazemo da je to jedna veoma glasnja manjina koja tako misli.

 

S druge strane, u Srbiji se stalno preispituje "dje je ba zapelo". Dal je bila greska ujedinjenje u Jugoslaviju 1918, dal' je Petar II pogresio kada je rekao da cetnici vise nisu zvanicna vojska kraljevine Jugoslavije, ili je pak VIII sednica bila sudbinska greska. Ne postiji konsenzus kada nam je u XX veku bilo dobro. Znamo da je pre XIX veka bilo lose (jer Turci), ali ne postoji ni period u XIX veku kada mozemo da se slozimo da nam je bilo dobro. Samo zal za promasenim sansama da nam bude dobro, ali avaj; neko je umesao prste i... stativa.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, ObiW said:

 

Ne postiji konsenzus kada nam je u XX veku bilo dobro.

 

Pod Titom je bilo najbolje, vidiš da ga i AV kopira do besvesti

Link to comment
2 hours ago, Time Crisis said:

 

Koliko ti je stalo do prijatelja? Ako ti je mnogo stalo naći ćeš nove, kao moj neki tamo, veruj mi. :fantom:

 

Što su primeri iz okoline nelegitimni? Na osnovu čega ti pričaš? Ako pričaš samo na osnovu svog iskustva, to je ovde odbačeno kao neligitimna generalizacija. A ako ne možeš da pričaš ni na osnovu svog ni iskustva prijatelja, na osnovu čega onda možeš?

 

Naravno da se nalaze novi prijatelji, ali šta radiš sa "starima"? Zaboraviš na njih? Javljaš im se preko skajpa jednom godišnje? Ovde ljudi po forumu pričaju kako pucaju psihički jer su dva meseca bili u karantinu i nisu videli bližnje. Ali kad odeš preko sedam mora i sedam gora i ne vidjaš skoro nikada bližnje to je ok. Jer, nadješ novu kevu, novu sestru, novog brata?

Link to comment
2 hours ago, dragance said:

Gadan si ti bukvalista @trustno1 i u stvari baš ti najviše reaguješ na pisanja koja se kose sa tvojom istinom.

 

evo, polako: živeo sam (kriterij za “življenje” je 2+ godine) u 4 zemlje.

boravio u dodatnih 6 zemalja (kriterij boravka 3 meseca + u cugu minimum). U dosta njih mi se dešavalo loših stvari - negde baš loših. U Srbiji i ostalim delovima bivše Jugoslavije mi se desilo masa lepih stvari.

 

Nikada, ama ni-ka-da se ne bih vratio ni u Srbiju, ni u bilo koju republiku da živim, pa da je ne znam šta u pitanju.

 

Netačno. Ja sam postavila pitanja na ovom topiku, ljudi su krenuli da odgovraju i ja sam počela sa njima da diskutujem. To su moje reakcije: odgovaram ljudima koji su meni odgovorili. Onda su (ste) se pojavili neki poput I*m with the pilots da ne kažu apsolutno ništa o temi nego samo da kažu da sam trol, da padam nisko i da ne prihvatam "razumne" odgovore. :laugh: Pošto je I*m with the pilots mera razumnog, a to dokazuje time što ništa ne piše, nego samo vredja. Jasno, tako se razgovara. Proglasiš sam sebe za arbitra razumnosti, napraviš pečat i kreneš da lupaš. ;)  

 

Ne želim da budem bukvalista niti želim da te napadam iz bilo kog razloga. Majke mi moje mi nije jasno šta govori ili dokazuje ovo što si napisao. Bukvalno ništa nisi rekao. Rekao si: u stranim zemljama su mi se desile neke (baš) loše stvari. U Srbiji i ex-yu mi se desilo dosta lepih stvari. Ne bih sad ovde da budem neka logička policija, ali to ništa ne govori. Možda ti se desilo mnogo više lepih stvari u inostranstvu nego u ex-yu? Možda ti se desilo mnogo više groznih stvari u ex-yu? Je l tvoj kriterijum količina groznih vs. lepih stvari? Ili hoćeš da impliciraš da je toliko loše u Srbiji, da i pored predivnih stvari koje su ti se desile, ne bi tu živeo? Ako je tako, trebalo bi da objasniš šta je to loše u Srbiji što za tebe prevaže tas. Radoye je recimo to objasnio, ako si čitao njegove postove.

Link to comment

Ja bih da ponovim jedno pitanje a to je, da li mislite da je moralno prihvatljivo da odete u inostranstvo dok su vaši najbliži u Srbiji? Vama je super, imate love, nemate problema, imate nove prijatelje. A sestra, brat, mama, tata, tetka koja vam je kao druga mama, brat od strica koji je isto pametan kao i vi i isto mu je grozno u Srbiji, oni svi ostanu. I vama je ok da vodite divan život dok su oni u paklu Srbije? Iskreno pitam. Je l jedino važno u životu obezbediti sebe? Ili i vi i oni treba da budete srećni zbog vas, po principu, jedan se spasao?

Link to comment
12 minutes ago, trustno1 said:

Ja bih da ponovim jedno pitanje a to je, da li mislite da je moralno prihvatljivo da odete u inostranstvo dok su vaši najbliži u Srbiji? Vama je super, imate love, nemate problema, imate nove prijatelje. A sestra, brat, mama, tata, tetka koja vam je kao druga mama, brat od strica koji je isto pametan kao i vi i isto mu je grozno u Srbiji, oni svi ostanu. I vama je ok da vodite divan život dok su oni u paklu Srbije? Iskreno pitam. Je l jedino važno u životu obezbediti sebe? Ili i vi i oni treba da budete srećni zbog vas, po principu, jedan se spasao?


Ne razumem ovo pitanje baš. Ja sam otišao jer sam želeo, moja rodjena sestra je ostala, iako ima Holandski pasoš, jer želi da živi u Srbiji. Kao i moja majka uostalom. Kakve veze moral ima sa tim? Pa nismo vezani pupčanom vrpcom, valjda svako odlučuje gde mu je bolje/gore?

Edited by Mos
Typo
Link to comment

Šta da ti kažem @trustno1 osim da se lepe i ružne stvari mogu desiti svuda. Razlika je u tome kako se državni aparat odnosi prema stvarima. U mom slučaju vidim da u jednom mestu postoji ogromna korupcija, gde je teško uraditi nešto što ti treba vs mnogo drugih mesta gde i ako ti se dese loše stvari možeš da ispeglaš bez da se kompromituješ lično. Nadam se sa shvataš. Ako treba da podelim detaljnije primere, reci.

Link to comment
20 minutes ago, Mos said:

Ne razumem ovo pitanje baš.

Pa nismo vezani pupčanom vrpcom, valjda svako odlučuje gde mu je bolje/gore?

 

Ni ja.

 

Kao da ne postoji zivot odvojen od roditelja, prijatelja iz detinjstva...

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, dragance said:

Šta da ti kažem @trustno1 osim da se lepe i ružne stvari mogu desiti svuda. Razlika je u tome kako se državni aparat odnosi prema stvarima. U mom slučaju vidim da u jednom mestu postoji ogromna korupcija, gde je teško uraditi nešto što ti treba vs mnogo drugih mesta gde i ako ti se dese loše stvari možeš da ispeglaš bez da se kompromituješ lično. Nadam se sa shvataš. Ako treba da podelim detaljnije primere, reci.

 

Podeli par primera, evo meni je npr dosta vise zivota u ovom mestu punom korupcije. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...