Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

3 hours ago, Time Crisis said:

 

Pod Titom je bilo najbolje, vidiš da ga i AV kopira do besvesti

Pod Titom se u Srbiji dogodilo nesto sto se nije nikad dogodilo od kad je Srbija dobila autonomiju u XIX veku: Srbi su poceli da se iseljavaju iz Srbije na tzv privremeni rad u zapadnu Evropu.

 

Mos' misliti zlatno doba dvadesetog veka u kojem se stanovnistvo iseljava jer nema posla. 

 

 

Edited by ObiW
Link to comment
2 minutes ago, ObiW said:

Mos' misliti zlatno doba dvadesetog veka u kojem se stanovnistvo iseljava jer nema posla.

 

Apropo konsenzusa, naravno dobar deo se ni onda s tim nije slagao, pa ili je otišao ili je bio primoran da drži jezik za zubima, ali to jeste nešto najbliže konsenzusu što trenutno postoji, Tito/partija i ova verzija sa Alibabe koju danas trošimo

Link to comment

Nije to tako jednostavno. Najjaca migratorna kretanja uglavnom nisu iz najsiromasnijih zemalja sveta - naprosto zato sto ljudi u Cadu ili Nigeru nemaju dovoljno sredstava da krenu bilo gde. Kad gledamo bivsu Jugoslaviju, najveca prva iseljenja su bila iz Dalmacije i Hercegovine. Zato sto je more blizu i njima je to bio laksi poduhvat nego kontinentalcima.

 

S druge strane, gastarbajt jeste za SFRJ bio elegantan nacin da resi problem nezaposlenosti, pre svega NKV radne snage. 

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, Time Crisis said:

 

Koliko ti je stalo do prijatelja? Ako ti je mnogo stalo naći ćeš nove, kao moj neki tamo, veruj mi. :fantom:

 

Nemoj brkati frogs and grandmothers.

Čuješ li šta pitaš - koliko ti je stalo do prijatelja? Prijatelji nisu pare pa da možeš da ih zaradiš ovde i onde. Imaš svoje prijatelje, imenom i prezimenom. Koliko ti je stalo do njih ako si spreman da odeš i da živiš život bez njih i da ih zameniš novim prijateljima?

Link to comment
5 hours ago, Filozof manijak said:

Naravno da jeste. 

Svako je odgovoran za sopstvene životne izbore.

 

Živim u Srbiji, inače.

 

Na šta se odnosi ovo podebljano?

 

Link to comment
3 minutes ago, trustno1 said:

 

Nemoj brkati frogs and grandmothers.

Čuješ li šta pitaš - koliko ti je stalo do prijatelja? Prijatelji nisu pare pa da možeš da ih zaradiš ovde i onde. Imaš svoje prijatelje, imenom i prezimenom. Koliko ti je stalo do njih ako si spreman da odeš i da živiš život bez njih i da ih zameniš novim prijateljima?


:isuse:

Link to comment
4 hours ago, dragance said:

Da li si sarkastičan?

Ne bre covece ozbiljan sam. Ovo sranje sada sa koronom mi je bila kap koja je prelila casu. Hocu negde gde moze da se zivi koliko toliko normalno i da drzava radi za tebe a ne samo ti za nju. 

Link to comment
10 hours ago, trustno1 said:

Ja bih da ponovim jedno pitanje a to je, da li mislite da je moralno prihvatljivo da odete u inostranstvo dok su vaši najbliži u Srbiji? Vama je super, imate love, nemate problema, imate nove prijatelje. A sestra, brat, mama, tata, tetka koja vam je kao druga mama, brat od strica koji je isto pametan kao i vi i isto mu je grozno u Srbiji, oni svi ostanu. I vama je ok da vodite divan život dok su oni u paklu Srbije? Iskreno pitam. Je l jedino važno u životu obezbediti sebe? Ili i vi i oni treba da budete srećni zbog vas, po principu, jedan se spasao?

Poraste ti dete, zavrsi skolu, postane strucnjak u svojoj profesiji i dobije jako dobru ponudu za posao fizicki daleko od tebe. Da li je moralno da prihvati ponudu, spakuje kofere i ostvari se i profesionalno i materijalno po principu jedan spasen ili treba da odbije i zivi dosta losije zato sto prijatelji i familija nemaju tu priliku? 

 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, trustno1 said:

 

Na šta se odnosi ovo podebljano?

 

 

 

Odnosi se na ovo  podebljano pitanje:

 

11 hours ago, trustno1 said:

Ja bih da ponovim jedno pitanje a to je, da li mislite da je moralno prihvatljivo da odete u inostranstvo dok su vaši najbliži u Srbiji? 

 

11 hours ago, Filozof manijak said:

Naravno da jeste. 

Svako je odgovoran za sopstvene životne izbore.

 

Link to comment
13 hours ago, trustno1 said:

Ja bih da ponovim jedno pitanje a to je, da li mislite da je moralno prihvatljivo da odete u inostranstvo dok su vaši najbliži u Srbiji? Vama je super, imate love, nemate problema, imate nove prijatelje. A sestra, brat, mama, tata, tetka koja vam je kao druga mama, brat od strica koji je isto pametan kao i vi i isto mu je grozno u Srbiji, oni svi ostanu. I vama je ok da vodite divan život dok su oni u paklu Srbije? Iskreno pitam. Je l jedino važno u životu obezbediti sebe? Ili i vi i oni treba da budete srećni zbog vas, po principu, jedan se spasao?

 

Jel imamo konsenzus da je u Srbiji pakao?

Link to comment
12 hours ago, Shan Jan said:

 

Podeli par primera, evo meni je npr dosta vise zivota u ovom mestu punom korupcije. 

 

Koliko nula treba da bi se nesto racunalo kao 'srpska pravoslavna' korupcija™? 

Meni je reper neka tamo sitnina (300 miliona dorla, australijaskih) koju su neki australijski poljoprivrednici™ munuli Sadamu dok je on bio pod sankcijama a oni ovlashceni™ da s njim trguju... Tri stotine miliona dorla, australijskih. Pa se covek posle, sasvim opravdano, pita - "gde bih mogao da nadjem zemlju u kojoj nema korupcije?". Odgovor je - rec od 5 slova... 

Link to comment
1 hour ago, vladavsnarod said:

 

Jel imamo konsenzus da je u Srbiji pakao?

kako cemo da imamo konsenzus, kad vecini koja obitava na ovom uvazenom mestu u srbiji - nije pakao? prosto nije. mozemo da se zezamo, da natezemo paradigmu, ali tako je. ima (negde ta jedna neka) mala muchnina da nije ok ziveti iole dobro u okruzenju u kom mozda vecinski nije dobro i nema perspektive, ali i to nekakav novac pegla, i to dobro i uravnotezeno pegla po celoj vertikali. i nije to rezervisano samo za srbiju, pristojan chovek ne moze da se oseca dobro ako je njegovom komshiji/okruzenju loshe. ne bi trebalo. ali i inostranici odlaze u inostranstva da zive u dobrim bablovima, ne loshim, zar ne. tako i ovde, ljudi se uravnotezuju u okviru svog sistema, zachudjeni na gore i zgrozeni na dole. ali pakao nije.

Edited by gospa buba
  • +1 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...