Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

mislim da sam pročitao da je 350 dinara, što je svakako znatno manje nego bilo koja druga kazna

Da, plus ti računaju najdužu moguću deonicu. Što može da ti izađe nekoliko puta skuplje nego što si do sada plaćao.

 

Ja sam pre desetak dana na relaciji Šid-Pećinci stavio tempomat na 140 a na računu mi je pisala prosečna brzina 129. Što je i normalno jer te često neko uspori. Da sam stavio 130 verovatno ne bi prešao dozvoljeni prosek.

 

E sad mene interesuje mišljlenje pravnika u vezi sa ovim što kaže B.Prelević:

Problem je, dodao je, i to kako će se utvrditi ko je vozio kada postoji više vozača u autobusu,( ja dodajem i automobilu gde se smenjuju vozači)

 

"Taj zakon se kosi s filozofijom našeg zakonodavnog sitema, ali i sa osnovnim normama i postavkama krivičnog i prekršajnog prava kojima mora da se utvrdi ko je kriv i za šta je kriv, kao i to da li je delo urađeno sa umišljajem ili iz nehata, ali i na osnovu čega se utvrđuje da je neko krv", rekao je Prelević.

 

Pitao sam pravnika sa pravosudnim ispitom (nije sudija): evo ti si sad sudija za prekršaje i dođu ti dvojica koja kažu da su se smenjivali u vožnji na toj relaciji i da nijedan nije prekoračio brzinu, a šta je drugi radio nema pojma jer je spavao. Koga sad kazniti? I bilo je tuc muc i ne zna se, nije jasno.

Edited by Luther
Link to comment

Da, plus ti računaju najdužu moguću deonicu. Što može da ti izađe nekoliko puta skuplje nego što si do sada plaćao.

 

 

Slažem se, a najduža moguća deonica na autoputu Beograd - Niš je upravo Beograd - Niš i ona iznosi 800 dinara. Nekome se možda isplati da divlja do dole i onda da plati 350 din više to zadovoljstvo. Ne ulazim u to ko će šta da radi, ali ako je tačno ono što sam gore okačio, onda mislim da ćemo imati puno slučajeva 'izgubljenih kartica'.

Link to comment

 

Član 314

Ukoliko se verodostojna isprava iz člana 322. ovog zakona, koristi za dokazivanje prekršaja za koji je propisana novčana kazna u fiksnom iznosu ili je ovaj prekršaj uočen i dokumentovan neposrednim opažanjem policijskog službenika, odnosno drugog lica koje vrši neposredno regulisanje saobraćaja, u skladu sa ovim zakonom, a učinilac prekršaja nije zatečen na licu mesta, organ će pozvati vlasnika, odnosno korisnika vozila da pruži podatke o identitetu lica koje je upravljalo vozilom, što je vlasnik, odnosno korisnik vozila dužan da učini.

Mislim da ce se u praksi pozivati na ovu odrdbu, koja je po meni prilicno problematicna sa aspekta ustavnosti, ali se u praksi efikasno koristi.

Link to comment

Slažem se, a najduža moguća deonica na autoputu Beograd - Niš je upravo Beograd - Niš i ona iznosi 800 dinara. Nekome se možda isplati da divlja do dole i onda da plati 350 din više to zadovoljstvo. Ne ulazim u to ko će šta da radi, ali ako je tačno ono što sam gore okačio, onda mislim da ćemo imati puno slučajeva 'izgubljenih kartica'.

 

Tačno je to što si kačio. Ako ne ideš često deonicu Bg-Ni možeš tako da se zajebavaš. Ali ako svakodnevno ili nekoliko puta nedeljno voziš BG-Mali požarevac što je 100 din, razlika bi ti bila 1000 po turi. Nije da je baš svako voljan to da plati. Možda ovi što driftuju bentlijem, ali običan svet ne. 

Link to comment

Tačno je to što si kačio. Ako ne ideš često deonicu Bg-Ni možeš tako da se zajebavaš. Ali ako svakodnevno ili nekoliko puta nedeljno voziš BG-Mali požarevac što je 100 din, razlika bi ti bila 1000 po turi. Nije da je baš svako voljan to da plati. Možda ovi što driftuju bentlijem, ali običan svet ne. 

 

Na to sam i mislio, tipa ideš na more i nije ti problem da platiš tu siću razlike za "izgubljenu karticu" ako si npr prosečno vozio 140-150 na sat i sebi si uštedeo dragoceno vreme.

Link to comment

 

Mislim da ce se u praksi pozivati na ovu odrdbu, koja je po meni prilicno problematicna sa aspekta ustavnosti, ali se u praksi efikasno koristi.

 

 

 

 

....organ će pozvati vlasnika, odnosno korisnika vozila da pruži podatke o identitetu lica koje je upravljalo vozilom, što je vlasnik, odnosno korisnik vozila dužan da učini.

 

I doći ću ja kao vlasnik i još trojica i reći kako smo svi vozili tu deonicu, na smenu. Šta onda? Ako je rentakar gde je prijavljeno više vozača šta onda? Ako sam ostavio nekome kola da vozi i otišao na Madagaskar, a on krenuo sa još dvoje i kucali mu ovo šta onda? Verovatno ima još mnogo ovih "šta onda" varijanti.

Link to comment

Na to sam i mislio, tipa ideš na more i nije ti problem da platiš tu siću razlike za "izgubljenu karticu" ako si npr prosečno vozio 140-150 na sat i sebi si uštedeo dragoceno vreme.

 

Pa jasno, ja sam se na to već pripremio. Ne moram zbog posla da krstarim autoputevima Srbije a tih nekoliko puta što ih pređem častiću ih tih 350 din pa neka se svi zajedno zadave u njima.

Link to comment

nije, glavni je problem sto su kamere puteva srbije

 

naravno, to cemo da zanemarimo

 

sto se tice ovoga, nisam ja vozio iako su moja kola, vec je pokusavano kada su uvedene kamere za zutu traku

Link to comment

Da, plus ti računaju najdužu moguću deonicu. Što može da ti izađe nekoliko puta skuplje nego što si do sada plaćao.

 

Ja sam pre desetak dana na relaciji Šid-Pećinci stavio tempomat na 140 a na računu mi je pisala prosečna brzina 129. Što je i normalno jer te često neko uspori. Da sam stavio 130 verovatno ne bi prešao dozvoljeni prosek.

 

E sad mene interesuje mišljlenje pravnika u vezi sa ovim što kaže B.Prelević:

Problem je, dodao je, i to kako će se utvrditi ko je vozio kada postoji više vozača u autobusu,( ja dodajem i automobilu gde se smenjuju vozači)"Taj zakon se kosi s filozofijom našeg zakonodavnog sitema, ali i sa osnovnim normama i postavkama krivičnog i prekršajnog prava kojima mora da se utvrdi ko je kriv i za šta je kriv, kao i to da li je delo urađeno sa umišljajem ili iz nehata, ali i na osnovu čega se utvrđuje da je neko krv", rekao je Prelević.

 

Pitao sam pravnika sa pravosudnim ispitom (nije sudija): evo ti si sad sudija za prekršaje i dođu ti dvojica koja kažu da su se smenjivali u vožnji na toj relaciji i da nijedan nije prekoračio brzinu, a šta je drugi radio nema pojma jer je spavao. Koga sad kazniti? I bilo je tuc muc i ne zna se, nije jasno.

Za autobus je lako kao i za svako vozilo gde postoji tahograf.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...