Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

A takve koje voze nebezbednih 180 terao bih na robiju, pa bih posle par godina organizovao sudjenje!

Leva traka je za preticanje i voznju 120, ako ti to ne odgovara platices kaznu, novcanu, zatvorom ili daleko bilo, zivotom.

Po Srbiji nema svrhe voziti preko 140-150 jer je autoput katastrofa i takvom voznjom si bukvalno ubica na drumu.

Austrijanci imaju kamere na svakih par km i svi voze 130...

Link to comment

Dizvines, nista licno naravno, sta sam imao da ti napisem glede tvojih stavova o drumskom saobracaju i ucescu u njemu, napisao sam, vidim da se diskusija razvila i prosirila, ali: tvoje insistiranje na profesionalnostitm me bez dileme navodi na sumnju da se radi o најгрђојtm, nabezobraznijoj i najbezobzirnijoj feli koju srecem na srpskim i CG drumovima, stazama i bogazama - vozacima malih dostavnih vozila raznih firmi, onih kangua, sprintera i kako se vec sve zovu, ukljucujuci i takozvana kombi vozila.

Izuzimam donekle vozace takozvanih sluzbenih automobila, policajce u vozilima bez oznaka, cesto privatnim, koji zloupotrebljavaju sve sto se zloupotrebiti moze uz dozu bahatosti koja im po sistematizacijitm izgleda sleduje, zaduzuju je valjda.

Majmune u skupim automobilima i takozvanim dzipovima ne racunam, poredjenje s njima bi vec bila uvreda.

 

Ali ovi koje sam boldovao su posebna prica: vozeci se i imajuci prilike da gledam sta i kako rade na putevima i ulicama, razmisljao sam kakva ih muka na to tera i nemam drugog objasnjenja osim blesavosti, bezobrazluka, neznanja i - cinjenice da voze tudje,  dakle firmino, gazdino.

 

I, jos nesto: molim te da ne mesas profesionalne vozace u pricu, biti шоферчина i nije bas nesto, neki uspeh, veruj mi, znam.

Naravno da se radi o teskom poslu, glavi u torbi celodnevno, potrebi, nuzdi da se bude ceo dan koncentrisan na desavanja na putu sa sve majmunima koji se ovde pominju, rutini i ceni koju rutina zna da ispostavi.

Dakle, ima ih raznih, bas kao i nas ostalih: korektnih, nervoznih, nesigurnih, umornih, bezobraznih, bahatih, itd, itd, ali nista od toga nije niti moze biti opravdanje za cinjenicu da vozeci ne rizikujes samo sebe nego i ostale i to ni krive ni duzne.

I da te naucim jos nesto - voznja se ne zna, ne moze da se nauci: voznja se uci stalno, neprekidno i nikada se, ama bas nikada ne moze da nauci skroz, a smatrati da znas da vozis i da ce te to izvuci iz situacije koja je - uvek i bez izuzetka - nepredvidiva i zavisi od bukvalno bezbroj promenljivih koje se menjaju u nekoliko metara i sekundi je nesto najopasnije sto covek koji vozi sme sebi da dozvoli.

Mnogo opasnije nego deliti lekcije ili savete drugima kako da se ponasaju u saobracaju i pri tom se pozivati na to da vozis 600 km dnevno 7 dana u nedelji.

Cela ova fama se povela ono toga zasto se neko ne pomeri iz leve trake ako ga sustigne neko brzi,a desna mu slobodna.

 

Ta laka dostavna vozila su izuzeta iz ATR-a i to vozi ko stigne,pogotovo ovi po ovim kurisrskim sluzbama,ali opet i oni imaju nekog ko ih pozuruje,dakle cela prica ima dve strane medalje.

 

A sti se tice profesionalnisti,mnogi misle da je to obicna voznja.Al evo nacicemo kamion i samo da se popnu uz uspon i spuste se niz isti sa 20t iza ledja,a da lamela i kocnice ostanu citave.Nije strasno imas 12 brzina,pa jos ako te neko sece ili kilavi ispred tebe,nis slucajno neces da blicas,a tek kad te juri teret niz brdo a nestaju nize,ah veselja.

 

I opet ponavljam veliki broj vozaca nije za voznju duzu od 5km,a tek da vozi na otvorenom.

Link to comment

proslog meseca sam video najgoru saobracajku u zivotu, 2 kamiona bukvalno stopljena u jednu masu, da jedan nije bio upadljivo zelene boje, ne bih mogao provaliti da ih uopste ima 2 komada.

posle sam cuo na vestima da je bio i auto izmedju njih.

 

profesionalni vozaci, jebiga.

 

 

Prosle nedelje u UK u jednoj nesreci dva kamiona i minibus/kombi - 8 mrtvih i 4 ozbiljno povredjenih.

 

Oba vozaca kamiona optuzena.

Link to comment

A takve koje voze nebezbednih 180 terao bih na robiju, pa bih posle par godina organizovao sudjenje!

 

Za pocetak im oduzmes dozvolu na godinu-dve/trajno - pa nek traze drugu profesiju...

Link to comment

 u 90% ih gazde firmi teraju na takvu vožnju, oduzmi njima dozvole, daće im otkaz i zaposliti druge vozače od kojih će takođe tražiti da u određenom vremenu dostave robu, a to vreme će opet zahtevati 180km na sat...

- efikasnije bi bilo da se kazne firme za koje ovi nesrećnici stavljaju svoje i tuđe glave u torbu

Link to comment

Nisam bas primetio da ti vozaci tako voze mada kontam da postoji pritisak. Uglavnom tako voze bahate drkadzije u besnim kolima. Kaze meni ruja jedan kad sam mu sa suvozacevog mesta reko da prekine da se zabija u branik da mu je to stil voznje. Kreten potpuni.

Preporucivao sam na filmovima sjajan slovenacki film o kamiondziji koji se zove TIR. Pa koga zanima preporucujem mu da pogleda.

Link to comment

Prosle nedelje u UK u jednoj nesreci dva kamiona i minibus/kombi - 8 mrtvih i 4 ozbiljno povredjenih.

 

Oba vozaca kamiona optuzena.

ja u 3 nedelje video te 2 gadne nesrece, obe na autoputu.

u ovoj prvoj na srecu nisam video ljude.

drugi put sam video nekoliko osoba (makar 3) pokrivenih carsafima. 

Link to comment

A sti se tice profesionalnisti,mnogi misle da je to obicna voznja.Al evo nacicemo kamion i samo da se popnu uz uspon i spuste se niz isti sa 20t iza ledja,a da lamela i kocnice ostanu citave.Nije strasno imas 12 brzina,pa jos ako te neko sece ili kilavi ispred tebe,nis slucajno neces da blicas,a tek kad te juri teret niz brdo a nestaju nize,ah veselja.

 

 

Pricas gluposti, tacnije ponavljas uobicajene камионџијске price, te 20 tona na ledjima, te 12 brzina, te ovo, te ono...

Doduse, poslednji put kada sam bio u kamionu, saobracajac se namrstio kada je video diplomu jednog opskurnog sveucilista sa Srednjeg Zapada, dok je onu harvardsku koju mu je pokazao шофер drugog slepera pregledao sa duznom paznjom.

Naravno da se ljudi koji voze kamione susrecu sa istim ili slicnim problemima kao i ostali vozaci, sto ih ni u kom slucaju ne daje povlascen polozaj niti pravo da se ponasaju onako kako se neki od njih ponasaju, a ti se nasao da opravdavas i objasnjavas.

Moze i drugacije, samo sto to tebi nije doprlo do svesti: moze da se dogodi, a dogadja se sve redje, da ti kamiondzija da desnji migavac obavestavajuci te da je prolaz/preticanje slobodno, moze da te davanjem desnog obavesti da prekines ili ne krenes u preticanje, covek bolje vidi, moze vozac kamiona koji iz nuzde predvodi kolonu da stane na pogodnom mestu, prosirenju i propusti kolonu... 

 

I opet ponavljam veliki broj vozaca nije za voznju duzu od 5km,a tek da vozi na otvorenom.

 

Ajde?

A selekciju ces da vrsis ti ili neko slican tebi, po kriterijumima koje si ovde zadao?

Link to comment

Ja danas izvozah nesto manje od 300 milja, ukljucujuci i oko 100 milja autoputa [koji ima delom 4 trake po smeru] i ne videh nikog da ide 180km/h. Verovatno zato sto ovde ne mozes da 'dogovoris' sa policijom ako te uhvate da vozis iznad propisane dozvoljene brzine. I zato sto se ostaje bez dozvole od voznje preko 160km/h.

Link to comment

Pricas gluposti, tacnije ponavljas uobicajene камионџијске price, te 20 tona na ledjima, te 12 brzina, te ovo, te ono...

Doduse, poslednji put kada sam bio u kamionu, saobracajac se namrstio kada je video diplomu jednog opskurnog sveucilista sa Srednjeg Zapada, dok je onu harvardsku koju mu je pokazao шофер drugog slepera pregledao sa duznom paznjom.

Naravno da se ljudi koji voze kamione susrecu sa istim ili slicnim problemima kao i ostali vozaci, sto ih ni u kom slucaju ne daje povlascen polozaj niti pravo da se ponasaju onako kako se neki od njih ponasaju, a ti se nasao da opravdavas i objasnjavas.

Moze i drugacije, samo sto to tebi nije doprlo do svesti: moze da se dogodi, a dogadja se sve redje, da ti kamiondzija da desnji migavac obavestavajuci te da je prolaz/preticanje slobodno, moze da te davanjem desnog obavesti da prekines ili ne krenes u preticanje, covek bolje vidi, moze vozac kamiona koji iz nuzde predvodi kolonu da stane na pogodnom mestu, prosirenju i propusti kolonu... 

 

 

Ajde?

A selekciju ces da vrsis ti ili neko slican tebi, po kriterijumima koje si ovde zadao?

Vidis vozac kamiona ima uredjaj koji se zove tahograf i ne moze tek tako da se zaustavlja.Tako da to propustanje uvek ide na stetu vozaca jer ili pravi neplaniranu pauzu (ako ima srece) ili ide u prekrsaj ako duze vreme bude na "cekicu" jer gubi vreme za dalju voznju.Zato se samo na instrukcije pandura iskljucuju jet niko nije lud da radi na svoju stetu.

 

Ovo ostalo je stvar dobre volje i niko nije duzan da cuva glavu budali koja eto zuri negde pa ne proceni preticznje i tu opet dolazimo na pocetak jer kako to da vozaci profesionalci moraju da postuju tudje vreme da se sklanjaju,omogucavaju preticanje dok amateri ne moraju jer su ovi drugi bahati.

 

X puta dok sam vozio mi se dogodi da na usponu nece da ne propuste pa mi jos sviraju,dakle sta je to nego obicno nepostovanje pravila saobracaja.Pa onda secenje trake jer eto kamion koci u mestu,a tek podvlacenja na semaforu kad skreces pa onda bude ovjasnjavabja sto mi ocesa auto.A o uvlacenju u mrtav ugao na kruznom toku tek da ne pricam.

 

Pa cela poenta je na tih 20t i 12 brzina,auto moze uz brdo kako hoce,al 12 brzina koje opet polove svako brdo je prica za sebe i ako neko ispred kilavi ili te isece eto veselja.Tu je sve stvar poleta i ako njega izgubis onda pisi propalo,ne sporim ima ljudi koji jednostavno to ne mogu da skapiraju pa mase brzine.

Link to comment

 

Kažnjavanje zbog brzine pomoću naplatnih rampi kreće od ponedeljka

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/kaznjavanje-zbog-brzine-pomocu-naplatnih-rampi-krece-od-ponedeljka/qdwm2w1

 

Predviđene kazne:
 
121-140 km/h - 3.000 dinara
 
141-160 km/h - 5.000 dinara
 
161-180 km/h - 6.000 - 20.000 dinara, tri kaznena poena i oduzimanje vozačke dozvole na najmanje 30 dana
 
181-200km/h - 15.000 - 30.000 dinara ili kazna zatvora do 30 dana, šest kaznenih poena i oduzimanje dozvole na najmanje tri meseca
 
201+ - 100.000-120.000 dinara, najmanje 15 dana zatvora, 14 kaznenih poena, oduzimanje dozvola najmanje osam meseci
Edited by vladavsnarod
Link to comment

 

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/kaznjavanje-zbog-brzine-pomocu-naplatnih-rampi-krece-od-ponedeljka/qdwm2w1

 

Predviđene kazne:
 
121-140 km/h - 3.000 dinara
 
141-160 km/h - 5.000 dinara
 
161-180 km/h - 6.000 - 20.000 dinara, tri kaznena poena i oduzimanje vozačke dozvole na najmanje 30 dana
 
181-200km/h - 15.000 - 30.000 dinara ili kazna zatvora do 30 dana, šest kaznenih poena i oduzimanje dozvole na najmanje tri meseca
 
201+ - 100.000-120.000 dinara, najmanje 15 dana zatvora, 14 kaznenih poena, oduzimanje dozvola najmanje osam meseci

 

 

Kako se radi o prosečnim brzinama, sve kategorije osim prve je jako teško postići.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...