Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

Ajde objasni samo ovaj deo da neko ne moze da ukoci dok ide 200 na sat, evo ziv se pokidah da cujem. Ja kad sam uzeo onu Astru G, isao sa drugom u BG i raspalio po autoputu do maksimuma uz njegovu dozvolu jer je kao max. 180km/h a na jutjub klipovima isti auto terali 200 da probam... Mi se zaleteli na cistini jedno 30-40 sekundi ili tako nesto, uspeo do 190 ali naisla na ~200m kolona autobusa i kamiona sa preticanjem, ja to video i odma' usporio unapred, lagano. Nema tu ne mogu nego necu, to je to.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

Zbog cega policiju,jer ti neko brzi blica dok vozis levom trakom?Isao taj neko kao raketa ili ne ukoliko imas mogucnosti da vozis desnom trakom,duzan si da propustis vozilo.Dal je taj lud,drogiran ili mu se zuri to nije tvoja stvar.Treba sipku okrenuti na one koji se zabiju u levu traku i glume dlneke mnogo fine vozace.

 

Dakle blicaju Vam sa punim pravom i totalno je deblino ne propustiti nekoga ukoliko za to ima mogucnosti.Jednom ce tako da vam blica neko ko juri 200 a recimo ne moze da ukoci pa vam blica da se pomerite,ali ne.Pa kad budete u crnoj hronici onda jao majko.

 

Licno sam bio u kamionu sa navozom koji je nosio kombi i jbg bio u pretovaru,pogurao nas teret vozac je blicao i svirao liku ispred da bezi desno ali ne glumio je policajca.Pa kad ga js stigla grdosija od nekoliko tona i pocela da ga gura,nije mu bilo sve jedno.

 

Ako imas mogucnosti uvek se sklanjaj.

To se zove nasilna voznja i zabranjeno je zakonom, uvek moras da drzis propisno rastojanje, vozio levom ili desnom trakom potpuno je nebitno.

Link to comment

Silom prilika svaki dan sam na putu i svega sam se nagledao.Cim vidim da mi neko vozi na braniku ili da blica ako mogu pomeram se.Isto tako i ja ako zurim blicam kad neko bespotrebno zauzima levu traku,a desna prazna.Dakle ne razumem zasto se neko ne bi sklonio ako ima uslova pa nek ovaj pored njega ide i 300.Ima ko da brine da li se postuju propisi.

 

4 dana nedeljno sam na putu,nekad i celu nedelju zaredjam,prvi posao nakon faksa mi bio da vozim kamion jer se u bivsoj firmi tako nnapredovalo.Ima previse losih vozaca na nasim putevima,80% vozaca ne zna da prilagodi brzinu i svoji voznju tako da ne ometa normalnu voznju,uvek postoje oni sa teskom desnom nogom koji ce da jure.

 

Zli nije problem kad vidis,problem je kad ides 200 i blicas da ti se neko pomeri,a on nece,a ti ne smanjujes brzinu i sustizes ga i eto sranja.Plus danasnji klinci znaju samo po gasu da opice,a ostalo idu na srecu,a nazlaost veliki broj takvih danas vozi autonobile od 150ks i brdo Nm.

 

Dakle ako imas prostora pomeri se i nek ide budala,a sasvim je druga stvar kad ti neko blica da ubrzas,ja za takve situacije palim zadnje maglenke na kratko dovoljno da se ovaj iza pogubi i da misli da je stop.

Link to comment

Znas kako..ako nemas onaj uredjaj za naplatu putarine...na rampi moras da stanes. A tu se retko kad ljudi objasne recima. 

 

Ne znam da li je tesko shvatiti da autoput ili bilo koji put nije nicija dedovina.

Link to comment

Sa dobrim delom ove zadnje poruke se slazem, i ja sam od tih koji se sklanjaju divljacima kad ih primetim na vreme, u fazonu "evo bezim, kad zuris toliko", ali ovo ne valja

 

Zli nije problem kad vidis,problem je kad ides 200 i blicas da ti se neko pomeri,a on nece,a ti ne smanjujes brzinu i sustizes ga i eto sranja.

 

Kao sto je problem sto on nece da se skloni, isto tako i jos vise je problem sto ti "ne smanjujes brzinu i sustizes ga". Ja u 19 od 20 situacija primetim na vreme te majmune iza sto voze 200 na sat i ili obidjem brzo ili ne krecem u obilazenje dok ne prodju ali taj jedan put ne bude nikako prijatno, to su bas debilcine.

Link to comment

A tek kad sam radio kao terenski komercijalista za jedan brend akumulatora,pa imas promocije i po Hrvatskoj,Bosni,Cg.A ides u ekipa sa serviserom + ako je neka jaca promocija ide i generalni.I taman zavrsis zovu te e jel mozes da stignes tu i tu da i tu vidite kakvo je trziste,a od tacke a do tacke B ima 600km pa onda juri tamo,pa juri kuco da bar malo spavas jer sutra opet.Ili ti serviser kuka kako hoce kuci kod zene i dece i nece da spava u hotelu.

 

Tu mi je postala rutina cim dodjes do auto puta tempomat na 180 i sibaj desnom trakom.Dakle ja razumem te koji tako voze i zure jer sam i sam boo u takvoj situaciji.

 

A tek dok sam vozio kamion i kombi imas 9 sati da zavrsis turu za koju treba 10 ne racunajuci utovare i istovare,i taman mislis ok stizem zovu te da ides na preuzimanje robe i onda ne stizes ni za 11 sati,pa onda kombijem sa 4t tereta juris 90 tamo gde je ogranicenje 50 samo da bi stigao jer jeftiniji je radar nego da ti nadju traku gde si vozio 11 sati i bez pauza.

 

Dakle nije bas sve tako crno belo.

Link to comment

 

Dakle nije bas sve tako crno belo.

 

 

Pa..jeste.

 

Srecom, pravi smisao toga shvatio bi da si nekoga osakatio ili ne dao Bog nesto gore. Odvijace se zivot na planeti zemlji i ako jebeni akumulatori ne stignu u punkt vreme tamo gde treba. 

Link to comment

A tek kad sam radio kao terenski komercijalista za jedan brend akumulatora,pa imas promocije i po Hrvatskoj,Bosni,Cg.A ides u ekipa sa serviserom + ako je neka jaca promocija ide i generalni.I taman zavrsis zovu te e jel mozes da stignes tu i tu da i tu vidite kakvo je trziste,a od tacke a do tacke B ima 600km pa onda juri tamo,pa juri kuco da bar malo spavas jer sutra opet.Ili ti serviser kuka kako hoce kuci kod zene i dece i nece da spava u hotelu.

 

Tu mi je postala rutina cim dodjes do auto puta tempomat na 180 i sibaj desnom trakom.Dakle ja razumem te koji tako voze i zure jer sam i sam boo u takvoj situaciji.

 

A tek dok sam vozio kamion i kombi imas 9 sati da zavrsis turu za koju treba 10 ne racunajuci utovare i istovare,i taman mislis ok stizem zovu te da ides na preuzimanje robe i onda ne stizes ni za 11 sati,pa onda kombijem sa 4t tereta juris 90 tamo gde je ogranicenje 50 samo da bi stigao jer jeftiniji je radar nego da ti nadju traku gde si vozio 11 sati i bez pauza.

 

Dakle nije bas sve tako crno belo.

Cekaj, zato sto su u tvojoj firmi nesposobni da organizuju posao kako treba, mi svi treba da izginemo da bi ste vi stigli na vreme da predjete neke nemoguce relacije, 600 km za 4 sata i slicno? koga boli k? ogranicenje na autoputu je 120 km/h, po nasem krljavom putu punom rupa i zakrpa je sve preko 130-140 samoubistvo, i onda ja treba da imam razumevanja sto neki imbecili jurcaju po 200, i nece da uspore kada vide da je neko ispred njih nego ti se zabijaju na bukvalno 20cm od kola ispred i blicaju. 

 

I niko nije rekao ovde na topiku da se vozika levom trakom, nego kao sto je Gli opisao, pogledam u retrovizor, vidim da nema nikoga, krenem da preticem sleper i onda se pojavljuje degenerik sa 200 i zabija mi se u bulju i blica da se sklonim. gde da se sklonim, da se zarijem u sleper desno jer on zuri u kafic da gricka kasicicu? jebe mi se. pipnem kocnicu (ne kocim, samo je pipnem da se upale stopaljke), degenerik se uspanici, ukoci, ja lepo zavrsim preticanje, prestrojim se, i mrs u picku materinu. 

Link to comment

 

Tu mi je postala rutina cim dodjes do auto puta tempomat na 180 i sibaj desnom trakom.Dakle ja razumem te koji tako voze i zure jer sam i sam boo u takvoj situaciji.

 

 

E ovo si tako lupio, ne znam iz kog razloga.

Link to comment

problem je kad ides 200

 

Da, i to problem u glavi onog ko ide 200 na putu na kome je ograničenje 120.

Veliki problem, i takvima bi doživotno trebalo oduzimati vozačku dozvolu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...