Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

5 hours ago, Tale said:

Nije:

 

https://saobracajnakamera.wordpress.com/2015/09/10/da-li-biciklisti-mogu-da-voze-trotoarom-i-ostale-nedoumice/

 

Nedoumica je ostala oko tumačenja reči "prvenstveno" u tački zakona koja kaže ovako:

 

Postoje situacije u kojima vozila (32) bicikl je vozilo sa najmanje dva točka koje se pokreće snagom vozača, odnosno putnika, koja se pomoću pedala ili ručica prenosi na točak, odnosno točkove,) 

prelaze PREKO trotoara. U tom smislu je moguće zateći vozilo koje se kreće ovim "posebno uređenim delom puta".

 

 

I ja mislim da nije dozovljeno kretanje biciklom po trotoaru. Eventualno tamo gde nikako nije bezbedno ici kolovozom (primer Jurija Gagarina). Stvarno treba biti hazarder pa tamo voziti kolovozom a trotoari siroki 10 metara. Otkad znam za sebe tu vozim trotoarom i nikad mi niko rec nije rekao.

 

U zivotu mi se samo jednom desilo da me neko cima zbog toga (vozim po trotoaru samo u preprometnim ulicama. kapiram da je pesak tu kralj pa vozim tako da nikome ne smetam). Imao 10-15 godina pa me drug plavi cimao da sidjem na kolovoz u Bulevaru (isao onom manje prometnom stranom). Mislim da samo ludak moze tu da tera dete ne kolovoz. Ako je zakon kontra zdrave pameti svesno cu da ga krsim. 

 

edit: ako je i zabranjeno mislim da se zabrana uopste i ne primenjuje. Milion puta sam recimo prosao trotoarom preko Terazija pored saobracajnih i ostalih policajaca i nikad me nisu cimali. Moram da presecem od Sremske do Skupstine. U sustini samo kroz Bezistan i preko Trga Nikole Pasica prodjem trotoarom jer bih ili morao mnogo dakruzim, il da sebi ugrozavam bezbednost.

 

Stoka je onaj biciklista koji divlja po trotoaru (posebno me izludjuju oni sto zvone ljudima). Ja sam krajnje fini, znam da sam zaso u njihovo pa gledam da ne smetam :)

 

Ako se svrckaju po bici stazi (bez potrebe. I ovde je olaksavajuca okolnost ako bi kretanjem van staze sebi ugrozili bezbednost (primer delovi BNV)) onda i nisam tolko fini.

 

Sto se mene tice mozemo da delimo i stazu i trotoar ali na trotoaru se prvenstveno gleda komoditet pesaka a na stazi biciklista.

Edited by katamaran
Link to comment
Quote

Vozačima sa srpskim tablicama kojima se brzina kojom su se kretali ne uklopi u propisanu, kazna će stići na kućnu adresu, ali će svaki vozač podatak o prosečnoj brzini kojom se kretao moći da vidi na računu na naplatnoj rampi. S druge strane, strance će saobraćajna policija zaustavljati odmah na naplatnoj rampi, a oni će morati da plate kaznu kod najbližeg sudije za prekršaje.

Ovo  boldovano znači da će baš na svakoj naplatnoj rampi u Srbiji biti 24 sata dežurno vozilo saobraćajne policije?

I kako ide zakonski oduzimanje dozvole strancu? Fizički mu oduzmu dozvolu i on onda, ako je sam u autu, ne može da ode autom iz Srbije?

Link to comment

Ako je stranac napravio ozbiljan saobraćajni prekršaj predviđeno je da ga vode kod dežurnog sudije za prekršaje u 29-ti. Dežurni sudija donosi ekspresnu presudu, malte ne po pravilu novčanu, osim ako je ovaj bio pijan onda na trežnjenje pa kad se otrezni ponovo kod dežurnog sudije, a onda novčano. Ako je bilo nešto ozbiljnije da je neko u saobraćajci prošao sa težim povredama ili smrtni ishod tretman sa pritvorom mu je isti kao i da je domaći.

Link to comment
19 hours ago, Đipalo Junuz said:

Ovo  boldovano znači da će baš na svakoj naplatnoj rampi u Srbiji biti 24 sata dežurno vozilo saobraćajne policije?

I kako ide zakonski oduzimanje dozvole strancu? Fizički mu oduzmu dozvolu i on onda, ako je sam u autu, ne može da ode autom iz Srbije?

Izgleda ce da bude tako,juce na Vrcinu iz smera ka Nisu 3 patrole i levak sa sve rotacijama i okupili se negde oko 8 30,na ovim bocnim izlazima tipa Srbobran ih nije bilo.

 

Ceo fazon je kako mi rece panduracija na naplatnoj u Batocini sve rampe mere i ceone i bocne,ali panduracija se okuplja samo na ceonim i na "vaznijim" bocnim izlazima tipa Batocina,Smederevo jer su to veci gradovi pa stranci ne mogu da im umaknu.A u prevodu iskljucis se na Lapovo (kao stranac) ako ides za Kragujevac i nikom nista.

 

Ja sam ga juce u povratku drzao na tempomatu 140,na deonici Vrcin Batocina i iskljucio se sa tagom tako da ostaje da vidimo dal ce da salju nesto na firmu :D

 

Generalno svi se vozaju tu oko 130,par CH tablica me presisalo sa dobrih 160 i vise.

 

Sve u svemu glupost nevidjena pogotovo ovo na Vrcinu sa levkom i rotacijama jos samo bodljikava zica i duge cevi fale.

Link to comment
Quote

I ja mislim da nije dozovljeno kretanje biciklom po trotoaru. Eventualno tamo gde nikako nije bezbedno ici kolovozom (primer Jurija Gagarina). Stvarno treba biti hazarder pa tamo voziti kolovozom a trotoari siroki 10 metara. Otkad znam za sebe tu vozim trotoarom i nikad mi niko rec nije rekao.

 

У поменутој улици поред тротоара постоји и стаза за бициклисте,али велика већина не јебе,вози баш Јурија Гагарина.Искрено чуди ме како нико до сада није настрадао.

 

 

Quote

Ovo  boldovano znači da će baš na svakoj naplatnoj rampi u Srbiji biti 24 sata dežurno vozilo saobraćajne policije?

I kako ide zakonski oduzimanje dozvole strancu? Fizički mu oduzmu dozvolu i on onda, ako je sam u autu, ne može da ode autom iz Srbije?

 

 

А трудили су се да нам објасне да не доносе закон због пара.

Edited by Блок_64
Link to comment

Bio danas do NS... na izlazu sa autoputa kod NS, nigde zive duse. Kad sam se vracao na naplatnoj rampi na ulazu u BG, ima ih koliko hoces.

 

Na priznanici pise prosecna brzina samo ako je prekoracena, a kazna stize na kucnu adresu, tako mi rece gospoja koja naplacuje.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Znači za one preko 15 godina na svakih 6 meseci tehnički, registracija, nalepnica, polisa itd...? Ako je tako ne bi me iznenadilo da to dva puta godišnje u zbiru košta više nego ono redovno jednom godišnje... 

Link to comment

Još jedno "valjda" u nizu... Ne znam da li je profesionalna deformacija, ja o dosta praktičnih stvari razmišljam binarno, ili-ili. Stoji ili ne stoji, ispravno ili neispravno, drži ili ne drži... Nema "valjda", "može ali ne mora" itd...

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

u starom dobrom populističkom maniru ovo ima da prođe sa nekom odlagajućom utredbom

 

+1

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...