Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

Član 45 zakona

 

 

Brzina kretanja vozila na putevima prema vrsti vozila ograničava se na:

1) 80 km/h - za autobuse i autobuse sa priključnim vozilom za prevoz tereta kao i za teretna motorna vozila čija najveća dozvoljena masa nije veća od 7.500 kg, osim na autoputu gde je najveća dozvoljena brzina 100 km/h,

2) 80 km/h - za motorna vozila koja vuku priključno vozilo za stanovanje (karavan),

3) 70 km/h - za autobuse kada se vrši organizovani prevoz dece, za zglobne autobuse bez mesta za stajanje, za teretna motorna vozila čija je najveća dozvoljena masa veća od 7.500 kg i za teretna motorna vozila sa priključnim vozilom, osim na autoputu gde je najveća dozvoljena brzina 90 km/h,

4) 50 km/h - za autobuse sa priključnim vozilom za prevoz lica, za gradske autobuse, autobuse koji, pored ugrađenih sedišta imaju i određena mesta za stajanje,

5) 40 km/h - za traktore, odnosno 30 km/h kada se u priključnom vozilu koje vuče traktor prevozi najmanje jedno lice,

6) 20 km/h - za turistički voz i radnu mašinu na kojoj se prevoze lica.

Link to comment

Zakon sam postavio zbog tahografa, ako policija nekog zaustavlja to su kamiondžije. 

Izvini ali ja zaista ne znam o čemu ti pričaš, ja na auto putu vozim 100-110 i ne mogu da se setim kada me je pretekao šleper ili bilo kakav kamion, autobusi da.

Link to comment

Zakon sam postavio zbog tahografa, ako policija nekog zaustavlja to su kamiondžije. 

Izvini ali ja zaista ne znam o čemu ti pričaš, ja na auto putu vozim 100-110 i ne mogu da se setim kada me je pretekao šleper ili bilo kakav kamion, autobusi da.

+1

Link to comment

Zakon sam postavio zbog tahografa, ako policija nekog zaustavlja to su kamiondžije. 

Izvini ali ja zaista ne znam o čemu ti pričaš, ja na auto putu vozim 100-110 i ne mogu da se setim kada me je pretekao šleper ili bilo kakav kamion, autobusi da.

Pa ako ideš 110 ni nema šanse da te preteknu 110=110

Rekoh i busevi...ali i kamioni sigurno, samo na usponima i nizbrdicama idu sporije.

Ako ja idem 130-140 i jeeedva ga preteknem, on ide 80? Ma daaaaj.

Link to comment

ne znam gde ti vozis, al ja nisam naisao na sleper koji je isao preko 100. mislim da oni obavezno imaju imaju limitatore i zato se i desavaju ona obilazenja od po pet minuta.

Link to comment

Žao mi je što su mi na kameri poslednje zabeležene vožnje sve gradske inače bi vam dokumentovao svoje tvrdnje gde se jasno vidi da njihova brzina u odnosu na moju koju beleži gps nije mnogo manja, relacija BG-NI-BG, mesec Maj,Jun...ne kažem da svi voze tako ali ih ima primetan broj i ok nisu baš svi 16t šleperi ali su transportna vozila svakako, no više nije ni bitno.

Link to comment

Svako vozilo C kategorije tj preko 3.5t im limitator brzine na 90km/h.Ima izuzetaka kada je blokada na 100km/h ali retko.Tako da ta teretna vozila koja idu preko blokade cine prekrsaj,a inspekcija cesto kontrolise takve firme pa kad inspektor vidi traku i potvrdu o bazdarenju tahografa bude veselo.

Link to comment

Zakon sam postavio zbog tahografa, ako policija nekog zaustavlja to su kamiondžije.

 

Ma jebes realnost, zna se da je autoput mesto gde treba voziti sto brze, levom trakom, a kamioni su tu postavljeni da smetaju da pobediš u igrici. Bas kao i ovi sto se vuku levom trakom na ivici ogranicenja. :D

Link to comment

Meni je najjace kad idem recimo 120-130km/h, nailazim ispred sebe na vozilo koje hocu da obidjem, smeknem nazad i vidim da nema nikoga blizu i krenem da obilazim sa ubrzanjem od 10ak km/h ili nekad i jace, zavisno od brzine ovog kojeg obilazim... i onda se, dok sam u procesu obilazenja, iza pojavi neki Audi / BMW / WV / Mercedes (tim redosledom bas, Audi najcesce) koji ide milion na sat i ablenduje. Kad sam s nekim u kolima obicno progundjam ali dam desni i sklonim se cim izvrsim preticanje, ali kad sam sam ne zurim toliko sa sklanjanjem bas a 2-3 puta sam i izbacio srednji prst kroz prozor kad su bili bas bezobrazni. Mislim da ce kad tad doci do incidenta jer mi jako to ide na kurac, daj Boze da samo ne bude neka mafija nego eventualno neki tatin sin ili mozda paor sto je prodao zemlju pa se uskurcio, inace sam najebao.

Edited by Zli Gli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...