Jump to content
IGNORED

Hrcak


Mp40

Recommended Posts

nabavio bih hrchka-roborovskog, pa me zanima da li ce biti jako usamljen ako uzmem samo jednog?ima li neko iskustva sa hamsterballom? <object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=h7BsGBpMD2w"></param><param'>http://www.youtube.com/watch?v=h7BsGBpMD2w"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=h7BsGBpMD2w" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>
He i ja sam udomio isto tako jednog... Prvo sam mislio da mu/joj uzmem drugara ili drugaricu ali po onome što sam saznao ako nisu iz istog legla verovatno će se klati po celu noć... I to baš onako pravo.Nego... Trebaju li hrčci da se kupaju...? :huh: I ovaj moj ne pije vodu uopšte, navodno dosta mu je kriška jabuke...?
Link to comment
  • 1 month later...
  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mp40

    19

  • Zabalujev

    14

  • čekmeže

    12

  • wall

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 7 months later...
hrcci se ne kupaju. daj mu vodice.simpr je napunio godinu dana kako je ovde 15. marta, zaboravila sam da obelezim.
Info za roborovski hrčke, stvarno ne piju vodu, bitno je da imaju jabuku ili nešto tako.Čak mi se čini da im voda smeta, jednom mi je iskočio iz ruke pravo u neku posudu s vodom.Baš se ispovraćao... cca 3 grama hrane. :)
Link to comment
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Omacio mi se hrcak, sad sam ponosan tata 5 malih :D Koliko dugo mladunci moraju ostati uz mamu pre nego ih udomim negde? I kako da ih odvojim od mame posto brekcje i gricka me non-stop kad se samo i priblizim leglu <_<

Link to comment

Ni slučajno ih ne dirati jer ćeš im ukloniti miris i majka će ih ubiti/pojesti. Ne znam koliko, ja ih nisam dirao dok nisu prestali da sisaju, dobili dlaku i sami se gegali okolo.

Link to comment

Da, cuh to i na drugom mestu, ne diram ih. Nego sad me buni malo, veterinar kaze da moram da ih drzim 30 dana uz majku da ne bi uginuli, a negde procitah da postaju polno zreli sa 18 dana. Sta ako krenu opet coporativno da se pare za to vreme, ne znam ni kako cu ove da udomim, a kamoli novu turu :frust:

Link to comment

E sad, jesu to glodari ali da su polno zreli sa 18 dana ne verujem. Možda se to odnosi na mogućnost ženke da se ponovo pari, mada mislim da to ide i brže, kad krenu ne staju. A šta ćeš sa njima...daj u pet šop, hrani mačku, pitona, agamu...

Link to comment

Pitao u pet shopu, ne mogu da ih prime jer su krcati, pitacu u drugim shopovima, a i trazicu nekog ko bi ih udomio. Ne dam ih za macke, iguane i zmije <_<

Link to comment

Ne pitaj, samo ga ubaci u kavez u pet šopu ;) ili ga kriomice spusti na pod, kod mene u lokalnom pet šopu degui slobodno trčkaju okolo, ne moš ih uhvatiti samo im ostavljaju hranu i vodu. Može i varijanta live fast die young da ih pustiš na slobodu pa da žive i umru ko slobodni ljudi(cenim dve nedelje max).

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ok, od pet malih, dva su uginula :( pretpostavljam jerbo se nisu snasli sa obicnom hranom kad je mama prestala da ih doji. Ostala su tri mala junaka, porasli su dosta, lice na mamu :wub: , al' sad nastaju muke. Kad god probam da cjapim jednog malog da bi mu odredio pol, on se posle sekund-dve u mojoj ruci skroz zgrchi, padne na ledja i skichi ko da mu vadim creva (a ne vadim, majke mi!), i poprilicno jezivo deluje. Ja ga brze bolje vratim na piljevinu i on se tu grci jos 30ak sekundi i onda se smiri, ali mu posle nogice budu zgrcene jos jedno minut-dva. Posle izgleda kao da mu nije nista, a ja se userem da ce mu skoditi nesto.Zna li neko what the hell was that?! :blink:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...