Jump to content
IGNORED

Hrcak


Mp40

Recommended Posts

Moj hrcak ima neku infekciju na oku. Juce je dobio, na netu sam na vise mesta nasao savet da mu to ispiram sa 3% Acidi Borici i da mu uklanjam taj gnoj. Radim to 3 puta dnevno ali se stalno vraca. Inace je zbog toga sav klonuo i spava po ceo dan. Imam osecaj da ce uginuti. Nije bas jako mator (nepune 2 godine). Ima li neko savet? Hvala unapred, mnogo!!Edit: za saljive savete, koljem nejach!

Edited by Mp40
Link to comment
  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mp40

    19

  • Zabalujev

    14

  • čekmeže

    12

  • wall

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moj hrcak ima neku infekciju na oku. Juce je dobio, na netu sam na vise mesta nasao savet da mu to ispiram sa 3% Acidi Borici i da mu uklanjam taj gnoj. Radim to 3 puta dnevno ali se stalno vraca. Inace je zbog toga sav klonuo i spava po ceo dan. Imam osecaj da ce uginuti. Nije bas jako mator (nepune 2 godine). Ima li neko savet? Hvala unapred, mnogo!!Edit: za saljive savete, koljem nejach!
probaj sa Hloramfenikolom to je mast za oči i ako ne može da pomogne ne može ni da odmogne.na kraju krajeva jebeš internet i forume nego ga sutra ujutro kod veterinara nosi.srećno! Edited by PitBull
Link to comment
Moj hrcak ima neku infekciju na oku. Juce je dobio, na netu sam na vise mesta nasao savet da mu to ispiram sa 3% Acidi Borici i da mu uklanjam taj gnoj. Radim to 3 puta dnevno ali se stalno vraca. Inace je zbog toga sav klonuo i spava po ceo dan. Imam osecaj da ce uginuti. Nije bas jako mator (nepune 2 godine). Ima li neko savet? Hvala unapred, mnogo!!Edit: za saljive savete, koljem nejach!
Probajte sa Hloramfenicol masti za oci, onako, na vrh prsta, s obzirom koliko je mali.Ja sam to radila i svojim psima i mackama- i bilo je u redu.(PS Eto, dok sam kucala - dobili ste jos jedan isti odgovor! U svakom slucaju - srecno!) Edited by fedra
Link to comment

Evo, namazao sam mu to na oko. Ja sam pokusao juce sa Hidrokortizonom ali mi se cinilo kao da od toga oko bude jos slepljenije i gore... Sada sam ocistio prvo sa A. Borici pa mu namazo Hloramfenikol... Videcu kako ce biti ujutro.Hvala vam, anyway.

Link to comment

Kako je hrcak jutros?Ja sam istom mascu mazala macama na vikendici oci i izlecila ih. Oko u pocetku onako namazano bude slepljeno, ali im mast procisti taj gnoj pa lepo mogu da otvore okice. Trebalo bi da bude ok.Ali, u svakom slucaju, najbolje bi bilo da ga odneses veterinaru!

Link to comment
Ima li neko savet? Hvala unapred, mnogo!!
kupi novog.oni umiru sami od sebe, cim stignu. imo 3 kom, nijedan nije preziveo duze od 4 dana. 2 were summoned by the devil 3 dana po dolasku, sledeci izvrsio samoubistvo. pustio ga ja u setnju po stanu, pa ga posle uhvatio da ga vrnem u kavez. odjednom me je tako zagrebo po ruci, da sam ga ispustio. a one se, vesto poput gimnasticara, docekao na kicmu. posle se vuko jos 3-4 sata po kavezu i crko.
Link to comment

Jutros sam mu opet ocistio oko, stavio mast... Ipak mi se cini da ce Ralph (zensko je!) uginuti. Sav je okopnio, krzno mu je kao isprano i ne jede vec dva dana... Ja ga imam dve godine tako da mi se cini da je lepo i dugo poziveo...Cudno je kako ostare i uginu odjednom, za 3 dana... To je najlepski hrcak ikad!

Edited by Mp40
Link to comment
na kraju krajeva jebeš internet i forume nego ga sutra ujutro kod veterinara nosi.
Ali, u svakom slucaju, bi bilonajbolje da ga odneses veterinaru!
naravno kod veterinara.
najsigurnije je da ga staviš u neku kartonsku kutiju sa otvorima da može da diše, u taxi i kod najbližeg veterinara! Edited by PitBull
Link to comment

Dragi svi,Ralph je upravo uginuo. Hvala vam na brizi i savetima. Savet veterinara je bio onaj da se nista ne moze uciniti i da je otkazivanje ociju na taj nacin prvi znak skorog kraja... Bilo je ipak brzo.Ovaj topic bi mogao da ostane za pitanja i savete u vezi glodara ljubimaca...In loving memory of Ralph (it was a SHE!)2005-2007

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...